VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VSETÍN

Zahřejte se v termálních bazénech a saunách ve Wellness Horal

Velké Karlovice - Potřebujete si dát pauzu a dopřát si pořádný odpočinek s hýčkáním? Stýská se vám po moři a teplých letních dnech? Udělejte si výlet k „valašskému moři" – do Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Místa, kde se letos zdržíte. Opravy silnic a mostů půjdou do stovek milionů

Zlínský kraj - Stovky milionů korun spolykají letos největší opravy silnic a mostů napříč celým Zlínským krajem. Stěžejní bude dokončení nadjezdu v centru Zlína a oprava mostu na nadjezdu ve Vsetíně. Tam budou k dispozici řidičům stejně jako ve Zlíně namísto čtyř jízdních pruhů pouze dva. Silničáři pohnou také se stavbou D/49 z Hulína do Fryštáku. S přestávkami ji staví už od roku 2008.

AKTUALIZOVÁNO

Ptačí chřipka? Na Vsetínsku není důvod k panice

Zlínský kraj - Už i části Kroměřížska se od pondělka týká širší ochranné pásmo související s nákazou ptačí chřipky. Jak ale Deník zjistil, prozatím není rozhodně žádný důvod k panice, opatření se totiž momentálně týkají pouze soupisu větších komerčních chovatelů drůbeže. Obyvatelé regionu se tak nemusejí obávat, že by například mohli přijít o své slepice: přinejmenším tedy za předpokladu, že dodrží už dříve daná pravidla a především zamezí kontaktu chované drůbeže s volně žijícími ptáky, především těmi vodními.

Škola v Leskovci jako první v regionu získala certifikát Zdravá školní jídelna

Leskovec, Valašsko - Kuchařky v jídelně Základní a mateřské školy v Leskovci vaří dětem zdravě. Od pátku to oficiálně stvrzuje certifikát, který škola získala za úspěšnou účast v projektu Zdravá školní jídelna.

Sněhové sochy stavěl Polák i Španěl

Velké Karlovice – Krásné počasí a příznivé podmínky čekaly na návštěvníky zábavného dne pro děti i rodiče s názvem Sněhové sochy. Pestrý program připravili organizátoři ze spolku Dědictví Velkých Karlovic a hospody Jezerné.

Nejlepší zelí tlačí Michaela Řepová ze Zlína

Vsetín – Šestnáctý ročník soutěže O nejlepší hňápané zelé se uskutečnil v sobotu v hospodě Na Moštárně v Jasence. Z téměř třiceti vzorků vybírali soutěžící nejlepší zelí.

Turisty láká příroda, sport, frgály i slivovice

Brno, Valašsko - Mezinárodní veletrh průmyslu a cestovního ruchu Regiontour 2017 začal ve čtvrtek. Na brněnském výstavišti se v pavilonu P představuje také region Valašsko ve společné expozici Východní Morava. Pracovníci informačních a cestovních agentur návštěvníkům veletrhu ukazují Valašsko jako kraj plný kultury, krajových jídel, turistických, sportovních a volnočasových aktivit.

Třicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Ve Vsetíně se bude soutěžit o najlepší hňápané zelé

Vsetín – Oblíbenou soutěž O najlepší hňápané zelé pořádá v sobotu 21. ledna od 14 hodin odpoledne Spolek pro zachování valašských tradic v restauraci Moštárna na Jasence ve Vsetíně.

Bývalého starostu Janové soud zprostil viny

Vsetín, Janová – Karel Eliáš, bývalý starosta Janové, bude mít lehčí spaní. Při středečním pokračování soudního jednání ho totiž okresní soud ve Vsetíně zprostil viny.

Nejlepší lyžařské podmínky za poslední léta, pochvalují si vlekaři ze Ski areálu

Velké Karlovice - Půl metru sněhu, azurová obloha a teploty těsně klesající pod nulu – to vše připravilo lyžařům ideální podmínky před nadcházejícím víkendem. Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích hlásí půl metru sněhu a vlekaři mluví o nejlepších podmínkách za několik posledních let.

Stavba nádraží ve Vsetíně začne do dvou let, přijde na miliardu korun

Vsetín - Rozsáhlá rekonstrukce vlakového nádraží ve Vsetíně má začít na konci roku 2018. Náklady na stavbu nové nádražní budovy, zbudování podchodů a rekonstrukci přednádražních prostor spolknou více než jednu miliardu korun.

V Huslenkách skončilo vozidlo v potoce. Hasiči ho vytáhli jeřábem

Huslenky – V potoce, v obci Huslenky na Vsetínsku ukončil v pondělí krátce po 18. hodině řidič osobního vozu Škoda Octavia svou jízdu. Ještě před tím přerazil strom.

Valaši darovali králům 3,65 milionu. Byli štědřejší než loni

Valašsko - O něco štědřejší než v loňském roce byli při letošní Tříkrálové sbírce lidé na Valašsku. Do 636 zapečetěných pokladniček, které v rukách koledníků kolovaly vesnicemi a městy v regionu, vhodili celkem 3 646 749 korun. To je o 44 666 korun více než před rokem. Na Vsetínsku vynesla letošní Tříkrálová sbírka téměř milion korun. Pracovníci vsetínské Charity, kteří v největším valašském městě a pětadvaceti okolních vesnicích sbírku organizovali, měli zpočátku obavy z velkých mrazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies