VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Zámek v Brankách chátrá, prodej ale místní odmítají

Branky - Budoucnost chátrajícího zámku v Brankách u Valašského Meziříčí je stále nejistá. Vedení vesnice opět nabídlo historickou stavbu ke koupi. To se ale nelíbí členům místního Spolku pro obnovu zámeckého parku Branky. „Chceme, aby zámek i přilehlý park mohla nadále využívat veřejnost," říká předsedkyně spolku Pavla Marková.

Naplněnost kontejnerů ve Valašském Meziříčí pohlídají speciální čidla

Valašské Meziříčí - Speciální ultrazvukové senzory budou od listopadu hlídat naplněnost kontejnerů na směsný odpad ve Valašském Meziříčí.

Porodnice v Meziříčí je dnes otevřená široké veřejnosti

Valašské Meziříčí - Den otevřených dveří pořádají dnes odpoledne na gynekologicko-porodnickém a novorozeneckém oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Jeho součástí jsou prohlídky porodního sálu i oddělení, konzultace a diskuse se zdravotníky.

Nově narozená miminka na Valašsku - 48. týden 2016

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Nově narozená miminka na Valašsku - 41. týden 2016

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Ve Valašském Meziříčí přivítali třináct občánků

Valašské Meziříčí - Třináct občánků přivítali v tomto týdnu do života ve Valašském Meziříčí. Slavnostní chvíle pro Viléma, Filipa, Radima, Jiřího, Kláru, Matyase, Marii, Emilii, Kláru, Gabrielu, Martina, Maxe, Matěje, Ondřeje a jejich rodiče se odehrála v obřadní síni radnice.

Eva Kamasová: Nechcete přijít o body? Zaplaťte včas

Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ - Jezdíte někdy rychleji, než povolují předpisy? Obdrželi jste výzvu k zaplacení a nevíte, co s ní ani co se stane, když nezaplatíte? Odpovědi nejen na tyto otázky poskytla Eva Kamasová, vedoucí přestupkového odboru radnice ve Valašském Meziříčí.

V kapli zámku Žerotínů v Meziříčí obnovují odborníci barokní malby

Valašské Meziříčí - V kapli zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí restaurátoři odkrývají nástěnné barokní malby z 18. století.

Výborný úvod basketbalistů KK Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí – V Podolí a Žďáru vstoupili těžkými a nakonec vítěznými zápasy do nové sezony druhé basketbalové ligy hráči KK Valašské Meziříčí.

Meziříčská záchranka získá tři nové garáže, prádelnu i sklady

Valašské Meziříčí - Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje ve Valašském Meziříčí bude mít do února příštího roku nové garáže.

Totožnost muže, který zemřel na kolejích, zatím zůstává neznámá

Valašsko - Vyšetřování středeční smrti neznámého muže na železnici mezi Jablůnkou a Valašským Meziříčím se prozatím nepohnulo z místa. Kriminalistům se nepodařilo muže identifikovat, stejně tak není jasné, který vlak jej mohl srazit a usmrtit.

V policejní soutěži uspěl tým ze Vsetína

Valašské Meziříčí - Druhé okresní kolo sportovního projektu Máš na to? se konalo v úterý na Střední průmyslové škole stavební Valašské Meziříčí.

Provoz vlaků u Valašského Meziříčí byl omezen,v kolejišti bylo mrtvé tělo

Valašské Meziříčí – Provoz na železnici mezi Valašským Meziříčím a Jablůnkou na Vsetínsku je dnes odpoledne omezen. V kolejišti bylo nalezeno tělo usmrceného člověka, řekl dnes mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle webu Českých drah je provoz veden po jedné ze dvou kolejí, omezení by mělo trvat asi do 20:00.

Výstava ve Valašském Meziříčí připomene umělce Jaroňka, založil skanzen

Valašské Meziříčí – Výstava v zámku Kinských a zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí připomene malíře, grafika a zakladatele rožnovského skanzenu Bohumíra Jaroňka. Koná se u příležitosti 150 let od jeho narození. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 17:00 v zámku Kinských, druhá část výstavy v zámku Žerotínů bude v den vernisáže otevřena až do 20:00, sdělila ČTK mluvčí Muzea regionu Valašsko Jana K. Bajanová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies