VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Rožnovský park přijde na podzim o 526 stromů

Rožnov pod Radhoštěm - Rozsáhlé obnovy se dočká Horní i Dolní park v Rožnově pod Radhoštěm. K zemi půjde celkem 526 stromů. „Většinou se jedná o náletové dřeviny a stromky do padesáti centimetrů vzrůstu," sdělil mluvčí Rožnova pod Radhoštěm Tomáš Gross. Pokácené dřeviny nahradí 125 nových stromků a stovka keřů.

Jurkovičova rozhledna zve na večerní výhledy

Rožnov pod Radhoštěm - Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm bude dnes večer otevřená pro návštěvníky.

Finální pokládka asfaltu zkomplikuje dnes a zítra dopravu na silnici I/35

Rožnov pod Radhoštěm - Cestáři budou pracovat postupně na pravé straně silnice ve směru od Valašského Meziříčí na úseku od vjezdu do areálu Tesly po křižovatku U Janíků. Provoz je proto svedený do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Na druhé polovině silnice I/35 položí dělníci finální asfaltovou vrstvu předběžně do konce srpna. Od začátku srpna pracují stavební dělníci také na úpravě řadicích pruhů na křižovatce U Janíků ve směru z centra města.

Florbalisté Rožnova mají trenéry – Macuru střídá Barabáš a Zimmer

Rožnov pod Radhoštěm – Před sezonou dochází ke střídání na trenérském postu prvoligových florbalistů Rožnova. Po několikaleté dřině trenéra Zbyňka Macury přebírá prvoligové Sršně z Rožnova Stanislav Barabáš spolu s Denisem Zimmerem starším.

Zastupitelé se neshodli o knihovně, přístavba je prý nákladná

Rožnov pod Radhoštěm - Stísněné prostory pro čtenáře, nevyhovující místo pro skladování knižního fondu. Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm potřebuje rozšíření.

Řeku u Zubří kvůli silnici posunuli o patnáct metrů

Valašsko - Netradiční stavební zásah si vyžádalo plánované rozšíření křižovatky na frekventované silnici I/35 u Zubří na Vsetínsku.

Sto padesát řemeslníků a kovářů obsadí o víkendu Dřevěné městečko

Rožnov pod Radhoštěm – Mistři starých a mnohdy téměř zapomenutých řemesel se o víkendu sjedou do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Ve Vidči opravují knihovnu, v září si čtenáři uvaří i kávu

Vidče - Knihovna ve Vidči se dočkala rekonstrukce. Opravují se interiéry, k zařízení se připojuje bývalý pavilon školky.

Sezona vrcholí, kempy v Beskydech to nepociťují

Valašsko - Zázrak se podle provozovatelů tuzemských kempů neděje. Na Valašsku jsou i uprostřed sezony zaplněné jen z poloviny. Navzdory zvyšujícím se obavám z útoků teroristů ve známých přímořských letoviscích.

Šila jsem kroj z Rohatce pro Škromacha

Vidče – Výrobkyně krojů Michaela Bařinová z Vidče je žena mnoha talentů. Milovníci lidové hudby ji znají jako houslistku a především výbornou interpretku valašských písní.

Dívka z Rožnova, kterou hledali policisté, je v pořádku

Rožnov pod Radhoštěm – Čtrnáctiletá dívka z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku, kterou od pátku hledali policisté, je v pořádku, řekl dnes ČTK vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Podrobnosti policie nesdělila, neuvedla ani, zda se dívka vrátila domů sama, zda na ni upozornili lidé nebo zda ji našla policie.

Omítka kostela v Zašové skrývala 270 let staré kříže

Zašová - Průčelí a věže poutního kostela Navštívení Panny Marie v Zašové sevřelo na dlouhé týdny lešení sahající do výše šestatřiceti metrů. Postupné opravy chrámu, s nimiž se započalo už v minulém roce, přinesly také jeden velmi významný objev.

Krizi jsem měl v noci, kdy se mi chtělo spát

Zubří /ROZHOVOR/ - Sto sedmdesát kilometrů, třináct tisíc výškových metrů. To jsou parametry Ronda dels Cims, nejtěžšího horského vytrvalostního závodu v Evropě. A Tomáš Štverák ze Zubří jej má úspěšně za sebou. V konkurenci čtyř stovek závodníků obsadil jedenácté místo. S časem třicet sedm hodin a šestnáct minut překonal dosavadní český rekord na této trati o takřka čtyři hodiny!

Tradiční procesí kráčelo ulicemi Rožnova

Rožnov pod Radhoštěm – Prostranství před kostelem Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm se pomalu naplňuje zvědavci. V chrámu plném krojovaných Rožnovanů i těch ve svátečním oblečení právě vrchlí poutní mše svatá. „Ahoj Maruš, také jsi přišla na ámen?" volá postarší dáma na svou kamarádku v nóbl kloboučku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies