VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Užívat hákový kříž v Americe není problém. Pravidla jsou tam jiná

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ - Aleše Pilaře znají lidé z regionu jako šéfa strážníků v Rožnově pod Radhoštěm. Málokdo ale ví, že se účastnil zahraničních stáží a jeho profesní doménou byla také problematika kontroly davu a davového chování. „Na místě je zdravá ostražitost, ale ne paranoia. Lidé by neměli nabýt dojmu, že na každém rohu čeká nějaký vyšinutý jedinec, který se odhodlává k teroristickému útoku," říká také Aleš Pilař pro Valašský deník.

Zámková dlažba v ulici Kulturní

Rožnov pod Radhoštěm - Frekventovaný chodník v Kulturní ulici v Rožnově pod Radhoštěm začali opravovat dělníci. Cesta pro pěší bude mimo provoz až do konce srpna.

Romové roztančí Dřevěné městečko v rytmu čardáše

Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu opět ožije Romskou písní.

V Dolní Bečvě si užijí víkend plný fotbalu a tancovačku

Dolní Bečva - Na bohatý a především fotbalový program se mohou o víkendu těšit lidé ve sportovním areálu v Dolní Bečvě.

Hasiči lovili srnce z Bečvy

Prostřední Bečva - Hasiči ve středu dopoledne zachraňovali zraněného srnce z koryta řeky Bečvy v Prostřední Bečvě. Přivolali je na pomoc obyvatelé vesnice kolem tři čtvrtě na jedenáct.

AKTUALIZOVÁNO

Seniory ze Zubří čeká perný studijní rok

Zubří - Univerzitu třetího věku mohou od září navštěvovat lidé v Zubří.

V Hutisku obnovili jediný památník Charlotty Masarykové v republice

Hutisko-Solanec - Lidé v Hutisku-Solanci si v letošním roce připomínají devadesáté výročí odhalení památníku Charlotty Garrigue Masarykové.

Hádka mezi zastupiteli kvůli kulturnímu centru

Rožnov pod Radhoštěm - Plán výstavby nového kulturního centra rozděluje zastupitele v Rožnově pod Radhoštěm.

S odchodem Řezníčka se vyrovnáme změnou stylu, říká asistent Pavel Hrachovec

Zubří /ROZHOVOR/ – Po měsíční pauze se házenkářský kolotoč opět rozjíždí. Zuberskému celku v těchto dnech začíná hlavní část přípravy na novou sezonu a trenéři budou muset spoléhat na značně pozměněný tým. Mužstvo opustil jeho nejlepší střelec Řezníček, na odchodu jsou také Bechný, Šíra a brankář Pšenica. 

AKTUALIZOVÁNO

Vůně čerstvého pečiva plnila skanzen. Podívejte se

Rožnov pod Radhoštěm – Všudypřítomná neodolatelná vůně čerstvě napečeného chleba, rohlíků, koláčů a cukroví na vás zaútočí okamžitě, jakmile projdete vstupní branou do Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Cizopasníky z radnice vyžene horký vzduch

Rožnov pod Radhoštěm - Unikátní ozdravnou kúru připravují pro historickou budovu radnice v Dřevěném městečku pracovníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Turisté v Rožnově mohou v létě nově využívat Rožnov card. Díky ní ušetří

Rožnov pod Radhoštěm - S novinkou pro turisty a návštěvníky města přišli v letošní letní sezoně v Rožnově pod Radhoštěm. Lidé, kteří se ve městě ubytují na dvě a více nocí, obdrží takzvanou Rožnov card, tedy kartu hosta s řadou výhod a slev. Podle sdělení radnice díky ní turisté mohou ušetřit stovky korun.

Týdenní kurz přilákal na Valašský Olymp malíře až ze Šumavy či Polska

Soláň - Bájná hora Soláň se v uplynulém týdnu stala domovem pro třicet zájemců o výtvarné umění z Valašska, Šumavy i Polska. Od 4. do 10. července se zde pod vedením předních umělců a záštitou Informačního centra Zvonice na Soláni konala již tradiční malířská škola s názvem Malířský plenér Soláň 2016.

AKTUALIZOVÁNO

Na Portášských slavnostech Valaši čelili útoku tureckých vojsk

Valašská Bystřice - Letošní Portášské slavnosti, jejichž vrcholem bývá rekonstrukce bitvy, se staly opět nejen unikátní přehlídkou historických uniforem, ale i setkáním lidí, kteří nezapomněli na strážce našich hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies