V Karolince koncertovala Hudba Hradní stráže a Policie ČR
Ve Valašském národním divadle v Karolince koncertovala v pátek 3. února 2012 Hudba Hradní stráže a Policie České republiky Autor: DENÍK/Michal Burda
5.2.2012 10:48
Karolinka /FOTOGALERIE/ – Nebývá zvykem, aby se sál Valašského národního divadla v Karolince při kulturní akci zaplnil téměř do posledního místa. Podle starostky města Marie Chovanečkové divadelní představení většinou tolik pozornosti, byť nezaslouženě, nepřitáhnou.
V pátek ale byla situace jiná. Desítky diváků si nenechaly ujít koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, který se tady uskutečnil. „Hudba Hradní stráže a policie je velký dechový orchestr, který již více než šedesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale i v zahraničí,“ připomněla divákům vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková, která koncert moderovala.
Hudebníci se uvedli jednou z nejznámějších skladeb krále českých pochodů Julia Ernsta Wilhelma Fučíka Vjezd gladiátorů. V dalším programu ale zazněly i skladby současné pop music nebo swingu, muzikálové melodie či klasiky jako píseň Život je jen náhoda od Jaroslava Ježka.
Hudba Hradní stráže a Policie ČR vznikla v roce 1945. Navázala na bohatou tradici vojenských, policejních i četnických hudeb z období první československé republiky. Kromě svých povinností se orchestr po celou dobu své existence věnuje také koncertní a nahrávací činnosti. Na jeho kontě je více než dvacet profilových CD.
Mezi nejvýznamnější každoroční koncertní aktivity orchestru patří hostování na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a účinkování v rámci svatováclavských oslav. Hudba Hradní stráže a Policie České republiky dosud hostovala v šestnácti státech Evropy, Mongolsku, Japonsku a USA.
Autor: Michal Burda
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Princ z Popelky slaví 70. Štědroň vypadá stále skvěle
Jak to jen ten Jiří Štědroň dělá? Zpěvák a herec, populární princ ze slavné černobílé Popelky, který… celý článek ›
Poznáte oblíbeného herce na víc než 80 let staré fotografii?
Roztomilý chlapec na této fotografii vyrostl v jednoho z největších českých herců. Jeho nejznámější rolí… celý článek ›
Jak ulehčit svým očím: Brýle, čočky, nebo operace?
Nosíte celý život brýle a chcete se konečně svých dioptrií zbavit operací? Nebo uvažujete o tom, že… celý článek ›




