VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.8.2016

Každý rok se snažíme vytvořit divákům rodinnou atmosféru

Bystřička – /ROZHOVOR/ Na přehradě Bystřička u Vsetína začíná dnes osmnáctý ročník hudebního festivalu Starý dobrý western. Za dobu svého dospívání až k nynější plnoletosti se z něj stala největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě, která má své pevné místo v kalendáři letních festivalů u nás.

4.8.2016

K plnoletosti popřeje festivalu Starý dobrý western Václav Neckář

Bystřička – První srpnový víkend v okolí přehrady Bystřička na Vsetínsku patří již tradičně hudebnímu festivalu Starý dobrý western. Největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě se letos uskuteční už poosmnácté ve dnech 5. a 6. srpna.

3.8.2016

Doktor Martin opět ordinuje, v Karlovicích je dnes premiéra

Velké Karlovice - Doktor Martin znovu ordinuje v Protějově. Ve vsi, ve kterou se v letošním roce pro účely natáčení druhé řady seriálu České televize opět proměnily valašské Velké Karlovice.

1.8.2016

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou

Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

AKTUALIZOVÁNO
31.7.2016

Malý festival na konci světa vstoupil do třetí desítky

Pulčín - Od chvíle, kdy odbilo poledne, uplynula zhruba půldruhá hodina. Zahrada Informačního centra v Pulčíně je v tuto chvíli asi z poloviny zaplněná. Další návštěvníci dvacátého prvního ročníku hudebního festivalu Amfolkfest však stále do areálu proudí.

31.7.2016

Marta Kubišová končí, s kariérou se bude loučit na Valašském záření

Vsetín – Poslední recitál je název koncertního turné Marty Kubišové, kterým se známá zpěvačka v letošním a příštím roce rozloučí se svou kariérou.

29.7.2016

Ve Vsetínském zámku oživili fenomén motocyklistiky

Vsetín – Příznivce motocyklů a jejich historie jistě zaujme výstava, která je v těchto dnech k vidění ve výstavních sálech v přízemí zámku ve Vsetíně. V podstatě se jedná o dvě expozice pod společným názvem Fenomén motocyklistky.

28.7.2016

Amfolkfest bude vzpomínkou na kapelníka Zdeňka Palackého

Pulčín – Dvacátý první ročník hudební přehlídky Amfolkfest se uskuteční poslední červencovou sobotu v osadě Pulčín na Hornolidečsku. Návštěvníci Malého festivalu na konci světa, jak zní vžitý název akce, se mohou těšit na české i slovenské kapely.

24.7.2016

Vsetíňané uvidí přímý přenos z koncertu krále valčíků

Vsetín - Tříhodinový přímý přenos koncertu světoznámého nizozemského houslisty a skladatele André Rieu nabídnou v neděli 24. července divákům v Kině Vatra ve Vsetíně.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Romové roztančí Dřevěné městečko v rytmu čardáše

Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu opět ožije Romskou písní.

22.7.2016

V Dolní Bečvě si užijí víkend plný fotbalu a tancovačku

Dolní Bečva - Na bohatý a především fotbalový program se mohou o víkendu těšit lidé ve sportovním areálu v Dolní Bečvě.

22.7.2016

V Prlově chystají živé Člověče, nezlob se! Přidejte se také

Prlov – Třetí ročník klání v živém Člověče, nezlob se! pořádají v sobotu 23. července odpoledne v Prlově. Turnaj ve známé a oblíbené hře, kde však herní figurky budou tvořit živí lidé, se uskuteční na prostranství před prlovským kulturním domem.

21.7.2016

Na Lapači ochutnají dvacet druhů piva, narážejí v pátek

Vsetín – Rájem pro milovníky zlatavého moku se na tři dny počínaje pátkem 22. července stane Music Club Lapač na zimním stadionu ve Vsetíně. Uskuteční se tady přehlídka nazvaná Víkend malých pivovarů.

18.7.2016

V Lidečku uspořádali farmářské slavnosti, počasí ale nepřálo

Lidečko – Nevšední gurmánské zážitky i možnost ochutnat a nakoupit domácí výrobky z místních farem nabídly sobotní Farmářské slavnosti v Lidečku. Uskutečnily se v areálu zdejší ekofarmy Agrofyto, která se specializuje na chov skotu.

16.7.2016

Meziříčští folkloristé finišují s přípravami na Babí léto

Valašské Meziříčí - Po roční pauze ožije Valašské Meziříčí Mezinárodním folklorním festivalem Babí léto. Organizátoři slibují trochu jiný festival. Celý hlavní program se totiž ponese v duchu podtitulu: Rodina a folklor, folklor a rodina.

14.7.2016

Vsetínské kulturní léto nabízí koncerty, letní kina, hrát se bude také pod smrky

Vsetín – Čtyři regionální kapely různého žánrového zaměření a také promítání letního kina nabídne zájemcům prázdninový seriál Vsetínské kulturní léto.

12.7.2016

Týdenní kurz přilákal na Valašský Olymp malíře až ze Šumavy či Polska

Soláň - Bájná hora Soláň se v uplynulém týdnu stala domovem pro třicet zájemců o výtvarné umění z Valašska, Šumavy i Polska. Od 4. do 10. července se zde pod vedením předních umělců a záštitou Informačního centra Zvonice na Soláni konala již tradiční malířská škola s názvem Malířský plenér Soláň 2016.

3.7.2016

Celý Vsetín ovládl na čtyři dny mezinárodní folklórní festival

Vsetín – Nadšené publikum sledovalo v sobotu odpoledne výkony tanečníků při finále soutěže o nejlepšího tanečníka valašského odzemku. Příznivci s sebou přinesli transparenty, ozýval se pískot a bouřlivý potlesk. I následující program Vsetínského krpce přilákal davy lidí. Už tradičně se těšila zájmu vystoupení zahraničních souborů, které už na první pohled lákaly pozornost originalitou krojů.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2016

OBRAZEM: Vsetín rozzářily kroje účastníků folklorního festivalu

Vsetín – Pestrobarevný krojovaný průvod účastníků IX. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec prošel včera odpoledne centrem Vsetína. Přehlídka byla součástí programu druhého festivalového dne.

1.7.2016

Kapli a Sýpku zaplnily nejlepší novinářské fotografie roku

Valašské Meziříčí – Dvě stě osmnáct fotografií a sedm reportážních videí z 21. ročníku nejprestižnější české fotosoutěže Czech Press Photo je v současné době umístěno v galerii Kaple a galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

1.7.2016

Historické motocykly na zámku ve Vsetíně

Vsetín - Oko milovníků historických motocyklů potěší výstava nazvaná Fenomén motocyklistiky, která je od včerejška k vidění na zámku ve Vsetíně. Společně ji připravili pracovníci domácího Muzea regionu Valašsko a slovenského Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici.

30.6.2016

V Meziříčí vystaví tapisérie a liturgické textilie restaurované za miliony korun

Valašské Meziříčí - Restaurovaný historický textil a tapiserie ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze budou k vidění na výstavě, kterou dnes v podvečer slavnostně otevírají v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí. Expozice nese název Umění restaurovat.

30.6.2016

Vybrané pořady IX. Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec

Vsetín -  Nechejte se inspirovat naší nabídkou pro celou rodinu.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2016

Festival Vsetínský krpec nabídne čtyři dny plné folkloru

Vsetín – Sedm set účinkujících z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Srbska či Jižní Koreje, osmnáct komponovaných programů, deset cimbálových muzik. To jsou jen některé z údajů charakterizující letošní IX. Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

29.6.2016

Pěkný cvalík. Vítězná socha ozdobí centrum města

Valašské Klobouky - Bednář Fryzelka. To je jméno nové dubové sochy, která už za pár týdnů ozdobí náměstí ve Valašských Kloboukách. Zhotovil ji řezbář Jaromír Šimák z Újezdu u Valašských Klobouk, vysoká je zhruba metr čtyřicet a váží odhadem 150 kilo. „Je to pěkný cvalík," směje se pro Deník třiašedesátiletý řezbář.

27.6.2016

V Prlově uspořádali jubilejní desátý ovčácký den. Podívejte se

Prlov - Návrat k tradičnímu chovu ovcí a zemědělství každoročně propaguje oblíbený Ovčácký den v Prlově. Uplynulou sobotu se na prostranství kolem prlovského kulturního domu uskutečnil už jeho jubilejní desátý ročník. Stovkám návštěvníků se představili chovatelé a zpracovatelé zejména z Valašska, ale také ze sousedního Slovenska.

26.6.2016

Valašský špalíček i letos navštívily stovky lidí z celé republiky

Valašské Meziříčí - Také letos si dlouholetý dramaturg festivalu Valašský špalíček Karel Prokeš a jeho kvalitní tým mohou spokojeně oddechnout. 34. ročník Folk-blues-beat festivalu opět bez nadsázky potvrdil své nezaměnitelné místo na scéně. „Reakce byly nadšené. Přijeli lidé z celé České republiky," uvedl po skočení Špalíčku PR manager Kulturního zařízení Ondřej Smolka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení