VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.7.2016

V Prlově chystají živé Člověče, nezlob se! Přidejte se také

Prlov – Třetí ročník klání v živém Člověče, nezlob se! pořádají v sobotu 23. července odpoledne v Prlově. Turnaj ve známé a oblíbené hře, kde však herní figurky budou tvořit živí lidé, se uskuteční na prostranství před prlovským kulturním domem.

21.7.2016

Na Lapači ochutnají dvacet druhů piva, narážejí v pátek

Vsetín – Rájem pro milovníky zlatavého moku se na tři dny počínaje pátkem 22. července stane Music Club Lapač na zimním stadionu ve Vsetíně. Uskuteční se tady přehlídka nazvaná Víkend malých pivovarů.

18.7.2016

V Lidečku uspořádali farmářské slavnosti, počasí ale nepřálo

Lidečko – Nevšední gurmánské zážitky i možnost ochutnat a nakoupit domácí výrobky z místních farem nabídly sobotní Farmářské slavnosti v Lidečku. Uskutečnily se v areálu zdejší ekofarmy Agrofyto, která se specializuje na chov skotu.

16.7.2016

Meziříčští folkloristé finišují s přípravami na Babí léto

Valašské Meziříčí - Po roční pauze ožije Valašské Meziříčí Mezinárodním folklorním festivalem Babí léto. Organizátoři slibují trochu jiný festival. Celý hlavní program se totiž ponese v duchu podtitulu: Rodina a folklor, folklor a rodina.

14.7.2016

Vsetínské kulturní léto nabízí koncerty, letní kina, hrát se bude také pod smrky

Vsetín – Čtyři regionální kapely různého žánrového zaměření a také promítání letního kina nabídne zájemcům prázdninový seriál Vsetínské kulturní léto.

12.7.2016

Týdenní kurz přilákal na Valašský Olymp malíře až ze Šumavy či Polska

Soláň - Bájná hora Soláň se v uplynulém týdnu stala domovem pro třicet zájemců o výtvarné umění z Valašska, Šumavy i Polska. Od 4. do 10. července se zde pod vedením předních umělců a záštitou Informačního centra Zvonice na Soláni konala již tradiční malířská škola s názvem Malířský plenér Soláň 2016.

3.7.2016

Celý Vsetín ovládl na čtyři dny mezinárodní folklórní festival

Vsetín – Nadšené publikum sledovalo v sobotu odpoledne výkony tanečníků při finále soutěže o nejlepšího tanečníka valašského odzemku. Příznivci s sebou přinesli transparenty, ozýval se pískot a bouřlivý potlesk. I následující program Vsetínského krpce přilákal davy lidí. Už tradičně se těšila zájmu vystoupení zahraničních souborů, které už na první pohled lákaly pozornost originalitou krojů.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2016

OBRAZEM: Vsetín rozzářily kroje účastníků folklorního festivalu

Vsetín – Pestrobarevný krojovaný průvod účastníků IX. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec prošel včera odpoledne centrem Vsetína. Přehlídka byla součástí programu druhého festivalového dne.

1.7.2016

Kapli a Sýpku zaplnily nejlepší novinářské fotografie roku

Valašské Meziříčí – Dvě stě osmnáct fotografií a sedm reportážních videí z 21. ročníku nejprestižnější české fotosoutěže Czech Press Photo je v současné době umístěno v galerii Kaple a galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

1.7.2016

Historické motocykly na zámku ve Vsetíně

Vsetín - Oko milovníků historických motocyklů potěší výstava nazvaná Fenomén motocyklistiky, která je od včerejška k vidění na zámku ve Vsetíně. Společně ji připravili pracovníci domácího Muzea regionu Valašsko a slovenského Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici.

30.6.2016

V Meziříčí vystaví tapisérie a liturgické textilie restaurované za miliony korun

Valašské Meziříčí - Restaurovaný historický textil a tapiserie ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze budou k vidění na výstavě, kterou dnes v podvečer slavnostně otevírají v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí. Expozice nese název Umění restaurovat.

30.6.2016

Vybrané pořady IX. Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec

Vsetín -  Nechejte se inspirovat naší nabídkou pro celou rodinu.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2016

Festival Vsetínský krpec nabídne čtyři dny plné folkloru

Vsetín – Sedm set účinkujících z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Srbska či Jižní Koreje, osmnáct komponovaných programů, deset cimbálových muzik. To jsou jen některé z údajů charakterizující letošní IX. Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

29.6.2016

Pěkný cvalík. Vítězná socha ozdobí centrum města

Valašské Klobouky - Bednář Fryzelka. To je jméno nové dubové sochy, která už za pár týdnů ozdobí náměstí ve Valašských Kloboukách. Zhotovil ji řezbář Jaromír Šimák z Újezdu u Valašských Klobouk, vysoká je zhruba metr čtyřicet a váží odhadem 150 kilo. „Je to pěkný cvalík," směje se pro Deník třiašedesátiletý řezbář.

27.6.2016

V Prlově uspořádali jubilejní desátý ovčácký den. Podívejte se

Prlov - Návrat k tradičnímu chovu ovcí a zemědělství každoročně propaguje oblíbený Ovčácký den v Prlově. Uplynulou sobotu se na prostranství kolem prlovského kulturního domu uskutečnil už jeho jubilejní desátý ročník. Stovkám návštěvníků se představili chovatelé a zpracovatelé zejména z Valašska, ale také ze sousedního Slovenska.

26.6.2016

Valašský špalíček i letos navštívily stovky lidí z celé republiky

Valašské Meziříčí - Také letos si dlouholetý dramaturg festivalu Valašský špalíček Karel Prokeš a jeho kvalitní tým mohou spokojeně oddechnout. 34. ročník Folk-blues-beat festivalu opět bez nadsázky potvrdil své nezaměnitelné místo na scéně. „Reakce byly nadšené. Přijeli lidé z celé České republiky," uvedl po skočení Špalíčku PR manager Kulturního zařízení Ondřej Smolka.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

Vše o hvězdném festivalu Masters of Rock. Odpovídal jeho šéf Jiří Daron

Zlínský kraj - /ON-LINE ROZHOVOR/ Kdo a podle čeho vybíral letošní sestavu kapel? Jaké mají metalové hvězdy požadavky? Kolik bude stát pivo? Ptali jste se Jiřího Darona, šéfa blížícího se věhlasného festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který se koná od 14. do 17. července. Jiří Daron vám odpovídal v úterý 28. června od 14 do 15 hodin.

22.6.2016

Valašský špalíček 2016 začíná ve Valašském Meziříčí již tento čtvrtek

Valašské Meziříčí – Výlet do jedinečné atmosféry druhé poloviny šedesátých let, ale také poznání současné hudební scény, nabídne 34. ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček. Koná od čtvrtka 23. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

19.6.2016

Benefiční festival v Bystřici přinese peníze mateřince

Valašská Bystřice – Tradici pořádání benefiční hudební přehlídky FestMaš založili ve Valašské Bystřici před čtyřmi lety. Uplynulou sobotu se po roční přestávce konala potřetí a už z podvečerní velmi sympatické návštěvy je vidět, že lidé jsou po pauze po festivalu přímo hladoví. Nejen po muzice, ale také po možnosti pomoci místní mateřské škole, která získá celý výtěžek akce.

18.6.2016

Holešovská regata v sobotu vrcholí, letos vyplula už pošesté

Holešov – Hlavní program slibující vystoupení řady hudebních hvězd, ale také oblíbené mistrovství světa v přejezdu vodní lávky nebo soutěž netradičních plavidel, podle níž se festival jmenuje: to vše slibuje Holešovská regata, která už v pátek začala koncertem kapely Kryštof (VÍCE ZDE) a dnes vyplouvá – v zahradách tamního zámku – už pošesté.

17.6.2016

Holešovská Regata začala. Tisíce diváků přivítalo skupinu Kryštof

Holešov – Tisíce nadšených diváků v pátek večer přivítalo v areálu zámeckých zahrad kapelu Kryštof: začal tak letošní ročník festivalu Holešovská Regata, který vyvrcholí dnes a nabídne jako obvykle spoustu skvělé muziky, bohatý doprovodný program a pochopitelně také každoroční mistrovství světa v přejezdu vodní lávky či klání netradičních plavidel, které dalo akci jméno.

17.6.2016

Dědu vidělo jen ve Vsetíně dva a půl tisíce diváků

Vsetín – Valašský film Děda slaví úspěch. Ve vsetínském kině Vatra jej zatím v první sérii promítání vidělo 2463 diváků. V návštěvnosti tak porazil například další úspěšnou českou filmovou novinku Lída Baarová, jíž vidělo ve Vatře 1669 diváků, a nechal za sebou i světové filmové hity Star Wars: Síla se probouzí (1889 diváků) či 50 odstínů šedi (1997 diváků). Vsetínské kino Vatra bude film Děda reprízovat od 4. do 7. července.

17.6.2016

Začíná největší rodinný festival: Holešovská Regata vyplouvá už pošesté

Holešov – Přesně v 16.30 se v pátek po roce opět otevřou brány areálu holešovských zámeckých zahrad, aby přivítaly další, v pořadí už šestý ročník největšího rodinného festivalu ve Zlínském kraji – Holešovské Regaty. Hlavní program včetně soutěže netradičních plavidel, která dala akci jméno, je sice na pořadu až v sobotu, 
už páteční večer ale slibuje skvělý hudební zážitek.  

16.6.2016

Handicapovaným zahraje ve skanzenu kapela Docuku a cimbálovka

Rožnov pod Radhoštěm – Pořad nazvaný Bouráme bariéry nabídnou nadcházející sobotu 18. června návštěvníkům ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

16.6.2016

Výstava v kostele Nejsvětější Trojice představuje mnoho tváří kamene

Valašské Meziříčí – V kostele Nejsvětější Trojice ve Valašském Meziříčí už před několika desetiletími našly své místo památky kamenické a sochařské. Ve čtvrtek 16. června nově otevřená expozice Od kamene k soše představuje kámen i jako materiál schopný zachytit život miliony let před příchodem člověka a surovinu k výrobě pracovních nástrojů od neolitu až po dobu nedávnou.

16.6.2016

Vsetínský krpec zahájí vzpomínkový večer na osobnosti valašského folkloru

Vsetín – Vzpomínce na významné muzikanty, kteří ovlivňovali a určovali směr lidového muzicírování a kumštu na Valašsku, bude věnovaný úvod letošního 9. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec.

15.6.2016

Získejte ZDARMA vstupenky na festival Valašský špalíček 2016

Region - Máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2016, který se uskuteční 23. – 25. 6. 2016 ve Valašském Meziříčí. A jak se na tuto podívanou dostanete? Je to jednoduché, když si na tři měsíce předplatíte regionální Deník od pondělí do pátku, tak jako dárek k předplatnému novin dostanete hned dvě vstupenky na tento festival.

14.6.2016

Americká hudební legenda Fernando Saunders dorazí do Tří opic

Vsetín – Americký baskytarista a zpěvák Fernando Saunders vystoupí mimořádně ve čtvrtek 16. června večer ve vsetínském hudebním klubu Tři opice. Spolu s ním se představí trojice českých muzikantů: Dalibor Mráz na bicí, Michal Worek na klávesy a Jura Stréc na kytaru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies