VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.8.2016

Bartolomějský jarmark zpestřily valašský folklor i tradiční řemeslo

Čadca, Valašské Meziříčí - Už to vypadalo, že valašskomeziříčská účast na Bartolomějském jarmarku v Čadci bude neúplná.

30.8.2016

Týden kultury v Karlovicích vynesl sto tisíc pro vozíčkáře Jakuba Horáka

Velké Karlovice – Sto tisíc korun na dobročinné účely vydělal první ročník festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 22. do 28. srpna ve Velkých Karlovicích. Výtěžek obdržel osmadvacetiletý Jakub Horák, místní dobrovolný hasič, který je po loňské nehodě upoutaný na invalidní vozík.

29.8.2016

Ve Valašském muzeu oslavovali myslivost a lásku k přírodě

Rožnov pod Radhoštěm – Především myslivcům a přátelům lesa a přírody patřil v sobotu areál Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

29.8.2016

Liptál centrem kultury, víkend patřil folklorním slavnostem

Liptál, Valašsko – Stovky milovníků folkloru zamířily v sobotu do přírodního kulturního areálu v Liptále, aby sledovaly hlavní program 47. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti.

27.8.2016

Valašští divadelníci zkouší na novou sezonu

Valašsko - Divadelní scény v regionu lákají své příznivce v nové sezoně na několik premiér. Chystají se i divadelní přehlídky a nové projekty.

26.8.2016

Rocková noc v Ústí nabídne čtyři kapely, hvězdou bude Limetal

Ústí u Vsetína – Slušnou porci rockové muziky nabídnou v pátek 26. srpna večer fanouškům v areálu Sokol klubu v Ústí u Vsetína.

25.8.2016

Folklorní slavnosti v Liptále nabízí 7 zahraničních hostů

Liptál, Valašsko - Pětidenní program věnovaný především folkloru nabízí tradiční Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti. Každoroční svátek lidové muziky, zpěvu a tance se letos koná už po čtyřicáté sedmé.

23.8.2016

Na střeše knihovny bude znít hudba, zpěv i literární ukázky

Vsetín - Netradiční literárně-hudební zážitek připravují na středeční odpoledne pro zájemce pracovníci Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

23.8.2016

Zámek patřil templářům

Vsetín -  Sedmý ročník Templářských slavností uspořádali v neděli ve Vsetíně. Konaly se na vsetínském zámku a v přilehlém zámeckém parku, také v Centru pro rodinu Spolu a prostorách římskokatolické farnosti. Přes nepřízeň počasí si slavnosti nenechalo ujít téměř pět set návštěvníků.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2016

Dechovka rozzářila Valašské Klobouky

Valašské Klobouky – Srdce jižního Valašska o víkendu ožilo dechovou i moderní hudbou. Tradiční Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se ve Valašských Kloboukách letos konalo po čtrnácté.

19.8.2016

Mladí křesťané přijíždí do Vsetína, začal festival UNITED

Vsetín - Centrum města Vsetín ožívá děním festivalu UNITED, letos s podtitulem Nesmrtelný. Ulice se zaplní nejenom mladými lidmi. Dolní náměstí se promění v hlavní scénu s hudebními vystoupeními a mluveným slovem, v řadě škol budou probíhat semináře, v Domě kultury a jeho okolí budou vystupovat kapely, divadla, tanečníci, bude zde probíhat program pro děti, ale i spousta dalšího.

15.8.2016

Vsetínská zpěvačka Klára Obručová: Cítila jsem potřebu posunout se dál

Vsetín - /ROZHOVOR/ Klára Obručová se narodila na martinský svátek v roce 1986 ve Vsetíně. Zpěvu se věnuje odmalička.

13.8.2016

Soláň ožije folklorním festivalem

Soláň – Bohatý hudební i taneční program nabídne po sobotu 13. srpna 9. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni.

8.8.2016

Kapelu jsme dali dohromady už na gymplu

Valašsko - Martin Kožich je jeden ze zakládajících členů skupiny Gympleři a také jeden z otců myšlenky pořádat v Bystřičce westernový festival. Country mu přirostlo k srdci ještě na základní škole. Na gymplu pak založili kapelu, se kterou vystupují i dnes. K hudbě a samotnému hraní se dostal díky matce.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2016

Bystřička žila Starým dobrým westernem. Nepokazilo jej ani počasí

Bystřička - Okolí přehrady Bystřička žilo o víkendu festivalem Starý dobrý western. Fanoušci nejen country hudby, ale i tance v pátek a v sobotu zaplnili tamní letní kino už poosmnácté.

5.8.2016

Párou na Karlovskou pouť i Starodávný jarmark

Valašsko – Nostalgický výlet parním vlakem nabízejí o dvou následujících víkendech nejen milovníkům železniční historie na Valašsku pracovníci Českých drah.

5.8.2016

Pod Smrky ve Vsetíně dnes hraje dvojnásobná držitelka Anděla Jitka Šuranská

Vsetín – Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská bude dnes večer (pátek 5. srpna) dalším hudebním hostem letní scény Pod Smrky u malé terasy Domu kultury ve Vsetíně. Její sólový koncert začíná v 19 hodin.

5.8.2016

Každý rok se snažíme vytvořit divákům rodinnou atmosféru

Bystřička – /ROZHOVOR/ Na přehradě Bystřička u Vsetína začíná dnes osmnáctý ročník hudebního festivalu Starý dobrý western. Za dobu svého dospívání až k nynější plnoletosti se z něj stala největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě, která má své pevné místo v kalendáři letních festivalů u nás.

4.8.2016

K plnoletosti popřeje festivalu Starý dobrý western Václav Neckář

Bystřička – První srpnový víkend v okolí přehrady Bystřička na Vsetínsku patří již tradičně hudebnímu festivalu Starý dobrý western. Největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě se letos uskuteční už poosmnácté ve dnech 5. a 6. srpna.

3.8.2016

Doktor Martin opět ordinuje, v Karlovicích je dnes premiéra

Velké Karlovice - Doktor Martin znovu ordinuje v Protějově. Ve vsi, ve kterou se v letošním roce pro účely natáčení druhé řady seriálu České televize opět proměnily valašské Velké Karlovice.

1.8.2016

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou

Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

AKTUALIZOVÁNO
31.7.2016

Malý festival na konci světa vstoupil do třetí desítky

Pulčín - Od chvíle, kdy odbilo poledne, uplynula zhruba půldruhá hodina. Zahrada Informačního centra v Pulčíně je v tuto chvíli asi z poloviny zaplněná. Další návštěvníci dvacátého prvního ročníku hudebního festivalu Amfolkfest však stále do areálu proudí.

31.7.2016

Marta Kubišová končí, s kariérou se bude loučit na Valašském záření

Vsetín – Poslední recitál je název koncertního turné Marty Kubišové, kterým se známá zpěvačka v letošním a příštím roce rozloučí se svou kariérou.

29.7.2016

Ve Vsetínském zámku oživili fenomén motocyklistiky

Vsetín – Příznivce motocyklů a jejich historie jistě zaujme výstava, která je v těchto dnech k vidění ve výstavních sálech v přízemí zámku ve Vsetíně. V podstatě se jedná o dvě expozice pod společným názvem Fenomén motocyklistky.

28.7.2016

Amfolkfest bude vzpomínkou na kapelníka Zdeňka Palackého

Pulčín – Dvacátý první ročník hudební přehlídky Amfolkfest se uskuteční poslední červencovou sobotu v osadě Pulčín na Hornolidečsku. Návštěvníci Malého festivalu na konci světa, jak zní vžitý název akce, se mohou těšit na české i slovenské kapely.

24.7.2016

Vsetíňané uvidí přímý přenos z koncertu krále valčíků

Vsetín - Tříhodinový přímý přenos koncertu světoznámého nizozemského houslisty a skladatele André Rieu nabídnou v neděli 24. července divákům v Kině Vatra ve Vsetíně.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Romové roztančí Dřevěné městečko v rytmu čardáše

Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu opět ožije Romskou písní.

22.7.2016

V Dolní Bečvě si užijí víkend plný fotbalu a tancovačku

Dolní Bečva - Na bohatý a především fotbalový program se mohou o víkendu těšit lidé ve sportovním areálu v Dolní Bečvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies