VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.2.2016

Oblíbená valaška má nástupce, bude Ondrášova

Rožnov pod Radhoštěm – Když před rokem představitelé Armády ČR oznámili, že končí s pořádáním festivalu Rožnovská valaška ve Valašském muzeu v přírodě, rozesmutnili tím všechny příznivce folkloru nejen na Valašsku.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2016

FOTO, VIDEO: V Hovězí pochovali basu tři velebníčci

Hovězí - Ostrý hvizd píšťalky a vpád uniformovaného policisty do sálu náhle ruší Hověžanům plesovou zábavu. Je půl hodiny po půlnoci na neděli a ples v kulturním domě je právě v nejlepším. Kapela Black & White chrlí hit za hitem, na tanečním parketu se tísní desítky lidí.

AKTUALIZUJEME
3.2.2016

Kam za zábavou? Přece na masopustní obchúzky

Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí od čtvrtku do neděle.

3.2.2016

Na hovězském plese místní pochovají basu

Hovězí – Na končinovém plese se budou v sobotu 6. února večer bavit lidé v Hovězí. Tradiční masopustní veselici připravují místní dobrovolní hasiči.

31.1.2016

Nejlepší pálenku v Brankách mají Ondřej Perutka a David Zmuda

Branky – Téměř tři desítky vzorků domácích ovocných pálenek ochutnávali a hodnotili v sobotu večer v sále mateřské školy v Brankách. Obecní košt slivovice se uskutečnil pošesté.

29.1.2016

Helena Gajdušková: Knihovník je průvodcem ve světě informací

Vsetín /ROZHOVOR/ – V Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně mají 
v letošním roce dvojnásobný důvod k oslavám. Právě letos uplynulo 95 let od jejího založení. Zároveň si knihovníci připomínají deset let od stěhování do nových prostor na vsetínském Dolním náměstí.

AKTUALIZUJEME
28.1.2016

Kam za zábavou? Na ledové sochy na Pustevny nebo košt pálenek do Branek

Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí od čtvrtku do neděle.

26.1.2016

V galerii soláňské Zvonice vystavuje trojice fotografů

Soláň – Různé pohledy na svět a život kolem nás nabízí černobílá fotografická expozice, která je v současné době k vidění v Informačním centru Zvonice na Soláni.

24.1.2016

Na vsetínský zámek pozvou malíře Ilju Hartingera

Vsetín, Karolinka – Besedu s akademickým malířem Iljou Hartingerem z Karolinky připravují na úterý 26. ledna odpoledne pracovníci Muzea regionu Valašsko. Uskuteční se v mramorovém sále vsetínského zámku.

AKTUALIZOVÁNO
24.1.2016

FOTO, VIDEO: Na karnevalu se maskované děti vyřádily

Lidečko - Odpoledne plné her, zábavy a tance připravili pořadatelé návštěvníkům dětského maškarního karnevalu v Lidečku. Sál místního Kulturního domu v sobotu zaplnily víly, princezny a další pohádkové a filmové postavy.

22.1.2016

Poslední záběry snímku Děda. Sálem zněl bigbít a voněla slivovice

Jarcová, Valašsko - Okna hospody Za vodú v Jarcové zakrývají černé fólie. Nahlédnout dovnitř je nemožné. Nebýt řady vozů zaparkovaných v blízkosti, zdálo by se, že krčma je mimo provoz a snad v rekonstrukci či dokonce na prodej. Opak je ale pravdou. V lokále je dnes až nebývale živo. I když je čtvrtek a teprve dopoledne.

22.1.2016

Segrado a Polívka se Deníku vyznali ze vztahu k filmu z východní Moravy Děda

Valašsko /ROZHOVOR/ - V těchto dnech dotáčeli herci v Semetíně a Jarcové pod vedením režiséra Milana Basla a autorky námětu filmu Marty Santovjákové Gerlíkové poslední scény valašského filmu Děda. Jde o celovečerní hraný snímek vytvořený kombinací několika historických návratů do starého Valašska, prolnutých hraným dějem ze současnosti.

AKTUALIZUJEME
21.1.2016

Kam o víkendu? Koncert, výstavy, divadlo. VYBERTE SI z bohaté nabídky

Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend.

21.1.2016

Bolek Polívka a František Segrado dotáčeli Dědu

Vsetín/Semetín – Jedny z posledních scén valašského filmu Děda natáčeli filmaři ve středu odpoledne v jedné z chalup v Semetíně. Před kamerou tady rozvíjeli příběh Boleslav Polívka a František Segrado.

21.1.2016

Dnes v knihovně autorské čtení Bojovali za císaře pána

Vsetín – Se vzpomínkami a fakty rakousko-uherských vojáků ze Slovácka se mohou zájemci seznámit při čtvrteční přednášce v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně.

20.1.2016

Připravte si bránice, ochotníci rozehrají Manželský poker

Vsetín - Novinku ve svém repertoáru, situační komedii Manželský poker francouzského dramatika Marca Camolettiho, představí v sobotu 23. ledna na své domovské scéně herci vsetínského Divadla v Lidovém domě. Premiéra začíná v 19 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2016

Ve Zvonici předvedli techniky sítotisku i hlubotisku

Soláň – Jedinečnou příležitost nahlédnout do tajů tradičních grafických technik dostali v sobotu návštěvníci Informačního centra Zvonice na Soláni.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2016

Děti si ve Študlově užívaly pohádkový karneval. PODÍVEJTE SE

Študlov – Sál kulturního domu ve Študlově se plní výskotem desítek malých dětí. Sobotní odpoledne si místní vybrali k uspořádání tradičního dětského karnevalu. Je jedním z prvních, které se letos na Hornolidečsku konají.

16.1.2016

Výstava představuje pokrok kriminalistiky za poslední půlstoletí

Valašské Meziříčí – Spletitou cestu, jakou za posledních padesát pět let urazila kriminalistika, mapuje výstava, která je v těchto dnech k vidění v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Expozice dostala název Dobrodružství kriminalistiky.

AKTUALIZUJEME
14.1.2016

Kam o víkendu? Zkuste výstavu kriminalistiky nebo koncert

Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend.

12.1.2016

Město sklářů představí Etiopii

Karolinka – Zúčastnit se cestopisné besedy o Etiopii mohou ve středu zájemci v Karolince. „Nejrozmanitější zemí Afriky plnou přírodních krás a kulturních pokladů provede účastníky besedy Milan Šťoiurač," informovala vedoucí karolinské knihovny Daniela Bártková.

10.1.2016

Novoroční koncert zahájil kulturní sezonu

Vsetín – Kulturní sezonu roku 2016 zahájil v neděli ve Vsetíně novoroční koncert pěveckých a instrumentálních sólistů Valašského orchestru lidových nástrojů. Zaplněnému velkému sálu Domu kultury zahrálo valašské hudební uskupení spolu se členy profesionálního severočeského orchestru North Czech Capella.

AKTUALIZOVÁNO
9.1.2016

Nad dětským karnevalem dohlíželi králíci z klobouku

Vsetín – Princezny, loupežníci, nejrůznější hrdinové z pohádek a v neposlední řadě Bob a Bobek. Pohádkovými bytostmi se to v sobotu odpoledne v Domě kultury ve Vsetíně jen hemžilo. Společně se svými rodiči si děti přišly užít Tříkrálového karnevalu.

AKTUALIZUJEME
8.1.2016

Kam o víkendu? Na ledové sochy na Pustevny nebo koncert na Zvonici

Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend.

31.12.2015

Tipy, jak a kde prožít poslední den roku 2015

Zlínský kraj - V kalendáři jsme dolistovali na 53. týden a 365. den Silvestr. Poslední den v roce 2015 je symbolem oslav a společenských akcí. Pokud ještě stále nemáte konkrétní představu, jak dnešní den prožijete, Deník vám nabízí přehled vybraných akcí napříč Zlínským krajem, které vám mohou Silvestra zpříjemnit. Ohňostroje, oslavy, výšlapy či dokonce promítání v letním kině pro děti. Nabídka akcí na dnešní den je ve Zlínském kraji skutečně pestrá

31.12.2015

Kam na Silvestra na Valašsku?

Valašsko - Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend.

30.12.2015

Po oslavách je sraz u rozhledny Vartovna

Seninka – Novoroční setkání u rozhledny na Vartovně připravují na nadcházející sobotu v Senince. Mottem setkání je: u ohně se ohřejeme, občerstvení a dobrou náladu si přineseme.

29.12.2015

Meziříčané se utkali v Člověče, nezlob se

Valašské Meziříčí – Vítězem vánočního turnaje ve hře Člověče, nezlob se! se stala Anička Skýpalová. Stříbrnou příčku obsadil Jan Kořistka a zelený vavřínový věnec patří Lukáši Kořistkovi.

AKTUALIZOVÁNO
28.12.2015

Gympleři končí vánoční turné v evangelickém kostele ve Vsetíně

Vsetín – Poslední ze série pěti vánočních koncertů odehrají dnes (28. prosince) v podvečer ve Vsetíně členové domácí country kapely Gympleři. Posluchačům se představí od 17:30 hodin v kostele Dolního sboru Českobratrské církve evangelické v sousedství Základní umělecké školy.

18.12.2015

FOTO, VIDEO: Prodejem vánočních baněk pomohli nemocným

Karolinka – /PŘIPRAVUJEME VIDEO/ Výtěžek ze zakoupených baněk poslouží dobré věci. Organizátoři akce v Karolince, která se tu letos uskutečnila podesáté, předali zástupcům Fakultní nemocnice Olomouc téměř třicet tisíc korun. Zájem o prodej tří set baněk, speciálně vyrobených pro tento účel ve vsetínském družstvu Irisa, byl takový, že Městský úřad v Karolince uvažuje o zvýšení počtu baněk určených pro prodej.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies