VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VSETÍN 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Do prestižního zápasu vstoupili lépe hokejisté Vsetína. Ti ovládli úvodní dějství jak herně, tak i výsledkově. Do vedení je poslal v 8. minutě David Vítek, který za Slovákova záda dorazil Hurtíkovu střelu. Bobři dokázali odpovědět za dvě minuty Romanem Škutchanem a o chvíli později mohli jít dokonce do vedení, Tadeáše Kunderu ale zastavila tyč.

Zbytek třetiny se však odehrál pod taktovkou VHK a Hurtíkova přesilovková trefa z minuty 18. vrátila Vsetínu náskok. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. V první třetině jsme soupeře přehráli i přestříleli a dá se říct, že jsme ji měli pod kontrolou," pochvaloval si vsetínský trenér Hlobil. „Ve druhé části jsme ale udělali zbytečné fauly, soupeř dal gól a dostal se do hry," doplnil trenér VHK.

O vyrovnávací trefu se ve 23. minutě postaral zkušený Ondřej Martiník. Poté se hra vyrovnala a oba týmy měly několik příležitostí jít do vedení. Dočkal se Vsetín, když se v přesilovce ve 30. minutě chytře prosadil kapitán Daniel Vaněk. Jak se později ukázalo, byla to poslední branka utkání. Zbytek zápasu už si Vsetín pohlídal, přežil i závěrečný tlak Bobrů a potřetí v sezoně slaví vítězství ve valašském derby.

„Ve třetí třetině jsme se naštěstí dokázali vrátit ke hře z třetiny první a vítězství jsme udrželi. Jsem moc rád, že jsme poslední střetnutí roku zvládli," oddechl si Hlobil.

Přes těsnou porážku odehráli Valašskomeziříčští dobrý zápas, což potvrdil i jejich trenér Jan Vavrečka: „Podle mě to byl velice pěkný zápas. Hrál se otevřený hokej nahoru dolů. My jsme nepředvedli vůbec špatný výkon, ve sportu však může vyhrát jen jeden, a dnes to byl Vsetín, který dal o branku víc."

Branky a nahrávky: 10. Škutchan R. (Heča), 23. Martiník (Varga Mir.) – 8. Vítek (Hurtík, Ševčík), 18. Hurtík (Vaněk), 30. Vaněk (Mikšovský).

Valašské Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Řezáč, Kubáč, Martiník, Prycl, Kundera, Škutchan R., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Randýsek, Slovák, Pavlas, Škutchan A. Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Tichý, Žák, Farda, Báchor – Kajaba, Vaněk, Mikšovský, Kubo, Ševčík, Vítek, Kývala, Podešva, Hruška, Daněk, Janeba, Pokorný.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hodonín – Orlová 3:1, Nový Jičín – Technika Brno 2:4, Frýdek-Místek – Břeclav 6:1, Přerov – Poruba 3:4 po sam. náj., Opava – Prostějov 2:4.

1. Prostějov 29 21 2 3 3 143:71 70
2. Poruba 29 20 2 2 5 112:65 66
3. Opava 29 14 4 2 9 111:79 52
4. Hodonín 29 15 2 2 10 105:93 51
5. Technika Brno 29 14 3 1 11 101:82 49
6. Přerov 29 12 1 5 11 89:88 43
7. Vsetín 29 11 1 4 13 84:93 39
8. Frýdek-Místek 28 11 2 1 14 92:117 38