SK Karviná – VHK Vsetín 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Před zápasem je dělilo v tabulce propastných bezmála čtyřicet bodů, jenže na ledě se na to v sobotu odpoledne „nehrálo" a událo se jedno z největších překvapení posledních kol. A to na účet Vsetína, který jakožto druhý celek tabulky stíhající vedoucí Přerov zkolaboval a prohrál na ledě poslední Karviné 1:3. Vsetín sice ve Slezsku vedl gólem obránce Juraje Tichého z 25. minuty 1:0 a měl tak nakročeno ke splněné cíle, jenže domácí, kteří bojují s Frýdkem-Místkem a Valašským Meziříčí o záchranu, se nevzdali a ještě do druhé pauzy zápas otočili góly Vydry a Szajtera. Tříbodové překvapení pak jistil v závěru při power play Vsetína do prázdné branky nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Luka. Valaši tak prohráli podruhé v posledních třech zápasech a jejich ztráta na vedoucí Přerov zůstala jen tříbodová pouze díky tomu, že Přerov také prohrál. Hostující kouč Luboš Jenáček byl po nečekané porážce silně rozladěn. „Velmi špatně se mi to hodnotí, protože si myslím, že to bylo nedůstojné pro dresy, které oblékáme. Věřím, že takový výkon už se nebude do konce sezony opakovat," uvedl na klubovém webu kouč Vsetína Luboš Jenáček a po právu neměl pro své hochy vlídného slova. „Opravdu to bylo hodně zlé. Omlouváme se fanouškům, především těm, kteří za námi do Karviné přijeli, protože jsme jim neukázali skoro nic. Bez nasazení, bez bojovnosti a bez srdíčka se dneska nevyhraje žádný zápas, ani proti poslednímu týmu tabulky," dodal kouč.

Branky a nahrávky: 29. Vydra (Pavlačka, Bronislav), 32. Szajter (Deutsch, Luka), 60. Luka – 25. Tichý (Daněk). Vsetín: Plšek – Grebenjuk, Vrba, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Štrbík, Daněk, Hruška, Zúbek, Ondráček, Podešva.

Nový Jičín – Valašské Meziříčí 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Regionální kolegové ze Vsetína sice Bobrům poměrně solidně zavařili, když nechali jejich hlavního konkurenta v boji o záchranu Karvinou posbírat všechny tři body, ale Bobři se zařídili podle svého. Zajeli si pro všechny tři body do nedalekého Nového Jičína, se kterým na třetí pokus v této sezoně konečně vyhráli. Klíčový význam pro tříbodový export měly dva rychlé góly Martiníka a Sprušila v úvodu utkání. V poslední třetině za stavu 3:1 pro Bobry se domácí hnali za vyrovnáním, ale stihli jen jednu branku pět minut před koncem. Meziříčané si tak domů vezli cenné tři body a po třech čtvrtinách základní části mají náskok na poslední Karvinou náskok čtyř bodů a na osmou Břeclav ztrácejí osm bodů. Poslední čtvrtinu základní části začnou Bobři ve středu v Porubě.

Branky a nahrávky: 40. Flašar (Gebauer, Lehečka), 55. Uhlár (Ižacký, Mráz) – 4. Martiník (Varga, Řezáč), 4. Sprušil (Řezáč, Gulda), 40. D. Varga (Martiník, Sprušil). Val. Meziříčí: Svoboda (Smolka), Gulda, Řezáč, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Cink, Baroš, Kuchta, Kolibár, Sprušil (A), Martiník ©, Studený (A), Tejkl, Škumát, Varga, Slovák, Jedlička, Kysučan

Další výsledky: Hodonín – Břeclav 3:2, Poruba – Opava 4:3sn, Technika Brno – Přerov 4:2.

1. Přerov 30 18 3 2 7 93:62 62
2. Vsetín 30 18 2 1 9 103:82 59
3. Poruba 30 14 6 4 6 125:80 58
4. Technika Brno 30 17 3 1 9 109:67 58
5. Nový Jičín 30 15 0 5 10 102:90 50
6. Opava 30 14 3 2 11 99:97 50
7. Hodonín 30 11 2 4 13 101:106 41
8. Břeclav 30 11 1 2 16 77:97 37