Vsetín – Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0,4:1,0:0)

V první třetině padla jediná branka, když se pod víko trefil Markovič, kterému puk naservírovali Frolo s Březinou. Hosté nebyli nebezpeční, i když hráli přesilovku pět na tři. Když v 30. minutě srovnal hostující Jeník, vypadalo na další domácí dramatický zápas Vsetína. Za osm minut prostřední čísti hry však domácí stihli dát čtyři branky a zápas tak definitivně rozhodli pro sebe. Hostující brankář Stezka měl vesměs zakrytý výhled a po dvou třetinách přepustil po gólové sprše místo náhradníkovi Kořenářovi. V poslední třetině se skóre neměnilo. Na ledě byla vidět spíše spousta vyloučení a také závěrečná hromadná bitka.

Obdivuje Karlssona a chce do extraligy. Žák si plní sny ve Vsetíně

„Jsme dnes spokojeni se ziskem všech bodů. Pořád máme v hlavě pondělní utkání s Frýdkem – Místkem, kde jsme měli také naplno bodovat. Tak jsme se nepřiblížili osmému místu, které znamená boj v play – off, tak jak bychom si představovali. Kluci to dnes odmakali na jedničku. Nyní nás čekají tři zápasy venku a my chceme dovézt co nejvíce bodů, abychom se zase oné vytoužené osmičce co nejvíce přiblížili,“ řekl k zápasu vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 13. Markovič (Frolo, Březina), 32. Kajaba (Šilhavý, Půček), 34. Dundáček (Žák), 39. Vávra (Protasenja, Ostrčil), 40. Šilhavý (Půček, Kajaba) – 30. Jeník (Kuťák).

Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Zedník.

Diváci: 2353.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
V divoké přestřelce bral Vsetín doma jenom bod

Vsetín: J. Pavelka – Teper, D. Krenželok, Frolo, Ostrčil, Žák, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kopta, Protasenja – Půček, Šilhavý, Kajaba. Trenéři Dopita a Jenáček.

Benátky nad Jizerou: Stezka (41. Kořenář) – Husa, Mirochnikov, Maier, Jan Bednář, Tržický, Kunst – Z. Král, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Bittner, Jeník – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Teplý. Trenér Kudrna.

Další výsledky: České Budějovice – Kladno 3:0, Frýdek – Místek – Třebíč 1:4, Kadaň – Ústí nad Labem 4:2, Prostějov – Karlovy Vary 4:2, Havířov – Přerov 4:5, Slavia Praha – Litoměřice 3:0.