Plšek zavřel branku a Bobři mají opět navrch

Valašsko – Druholigoví hokejisté Vsetína po devíti a deseti brankách tentokrát počastovali branku Kopřivnice osmi zásahy a mají tři mečboly na postup do semifinále. Bobři z Valašského Meziříčí se skvělým Plškem v brance opět dokázali vyhrát na horkém ledě Šumperka.

1.3.2017
Fotogalerie
14 fotografií

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:2.Foto: DENÍK / Pergl Miroslav

VSETÍN – KOPŘIVNICE 8:2 (2:2,4:0,2:0)

Vsetínská mašina se sice rozjížděla pomaleji a snaživá Kopřivnice po první třetině držela vyrovnaný stav, nakonec z toho byl třetí debakl a suveréna základní části dělí jediná výhra od postupu do semifinále. Když dal v 38. sekundě Kolařík rychlou první branku, vypadalo to, že Vsetín nasází Kopřivnici zase dvouciferný počet branek. Hosté však otočili vývoj první třetiny a dvě minuty byli dokonce ve vedení. Od druhé třetiny se zápas dostal do kolejí dvou předešlých. Jasný favorit série sázel branku za brankou, vynikající formu opět dvěma góly potvrdil nejproduktivnější hráč Vsetína Radim Kucharczyk. Vsetínští vstřelili za tři utkání neuvěřitelných 27 branek a pokračují v neskutečné útočné fazóně. Zelenožlutí tedy mají k dispozici první mečbol, který mohou proměnit už v pátečním duelu na ledě Kopřivnice. „Měli jsme špatnou první třetinu. Chyběl nám pohyb a mysleli jsme si, že se to vyhraje samo. Pak jsme to točili a začaly padat branky. Vysoké vítězství jsme okořenili závěrečnou vyhranou bitkou v podání Franty Zůbka. Chceme v pátek sérii rychle ukončit, abychom měli čas na regeneraci a kvalitní trénink pro semifinálové boje," řekl k utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a asistence: 1. Kolařík (Vávra), 16. Šilhavý (Čech, Teper), 21. Mojžíš (Kucharczyk), 27. Kucharczyk (Daněk, Ostrčil), 28. Pokorný (Čech, Čuřík), 33. Ostrčil (Mojžíš, Luka), 56. Kucharczyk (Mojžíš, Luka), 57. Hořanský (Čuřík) – 6. Ollender (Krutil), 14. Vyčesaný (Pěnčík).

Vsetín: Šurý – Ostrčil, Mojžíš, Janáček, Hryciow, Čech, Teper, Žák, Kobylík – Daněk, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Hořanský, Šilhavý, Čuřík – Kajaba, Pokorný, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Stav série 3:0.

ŠUMPERK – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:2 (0:1,0:0,0:1)

I potřetí neplatilo v této sérii „můj dům, můj hrad". Valašské Meziříčí díky skvělému výkonu brankáře Lukáše Plška dokázalo i podruhé vyhrát na ledě soupeře a jde v sérii opět do vedení. První branka byla nádherná, kdy Studený s Fojtíkem rozebrali domácí obranu tak, že Dalajka jen puk uklidil do prázdné branky. Vedení mohli výborně hrající hosté navýšit Hladišem, Vargou nebo Studeným. Šumperk měl také šance, ale podobně jako jeho protějšek chytal Kůdela ve skvělé formě. Když v poslední části hry nedal tutovou šanci domácí Hroch, trestal druhou šťastnou brankou Brunec a hosté se mohli radovat z druhého úspěšného kroku v této náročné sérii. „Domácím jsme toho moc dnes nedovolili. Kompaktní kolektivní výkon byl podpořen vynikajícím výkonem brankáře Plška. Vedeme v sérii a chceme to potvrdit v pátek doma," zhodnotil zápas hrající sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

Branky a asistence: 12. Dalajka (Studený, Fojtík), 56. Brunec (Dvořák).

Val. Meziříčí: Plšek – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Varga Mar., Baroš, Hladiš – Podešva, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Studený, Varga Mir., Varga D., Andris, Fojtík. Trenér Čechmánek.

Stav série 1:2.

Další 3. zápasy čtvrtfinále play–off: Hodonín – Opava 3:1, stav série 2:1, Poruba – Nový Jičín 3:2, stav série 2:1.

Autor: Martin Němec

1.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

hokej VHK ROBE Vsetín - HC Poruba
34

Vsetín začal finále gólovou rukavicí

Čeští juniorští reprezentanti ve stolním fotbalu z rožnovského FoosForLife týmu.
2

Reprezentační soupisku zaplnili Rožnováci, jedou na mistrovství světa

Lyžaře v regionu čeká zřejmě poslední víkend sezony

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se o tomto víkendu vleky rozjedou naposledy v letošní lyžařské sezóně. Sjezdovka Razula bude v provozu v pátek, sobotu a neděli. Valašskému deníku to sdělila Martina Žáčková z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Obecní hospodu v Polance opravili dělníci za dva měsíce

Vedení Valašské Polanky nechalo opravit místní restauraci v Kulturním domě. Stavební úpravy a nákup nového vybavení vyšly na 1,4 milionu korun.

Padesáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku.