Mistrem AHL 2 se stali hokejisté Rakova a šampiony nejnižší soutěže AHL 3 se stali hráči Hranic.

V soutěži AHL 2 to bylo neskutečné drama, protože první dva finálové zápasy o mistru nerozhodly. V prvním vyhrál tým LH Sports 4:3, ve druhém Rakov 3:0., Rozhodnout tak muselo prodloužení tohoto druhého utkání, ve kterém vyhrál 1:0 Rakov a slavil tak titul a zároveň finanční odměnu ve výši 6 tisíc korun od titulárního sponzora soutěže. Ve stejné soutěži získal bronz celek Hošťálkové, který si ve dvou zápasech poradil s Drahotušemi.

V nejnižší soutěži – AHL 3 – to bylo také obrovské drama. Sérii mezi Hranicemi a Schottem také dva zápasy nerozhodly. Muselo tak po druhém utkání přijít na řadu prodloužení, ve kterém byli šťastnější hokejisté Hranic. V boji o třetí příčku Zděchov přehrál Saláty ve dvou zápasech a zajistil si tak bronz. Až na šestém místě skončil jeden z favoritů – po základní části třetí Juřinky. Zajímavostí jistě je, že vítězové AHL 1 a AHL 2 k pohárům pro vítěze inkasovali také finanční odměnu. „Poprvé v historii soutěže jsme měli připraveny finanční prémie. Vítězové AHL obdrželi 9 tisíc korun, mistři AHL pak získali 6 tisíc korun od našeho generálního partnera soutěže," prozradil hlavní organizátor Numeri Valmez Ligy Roman Krejčí.

Šéf ligy mohl po skončení soutěže hodnotit ročník 2013–2014 jako úspěšný. „Opět jsme se posunuli dále co do počtu zúčastněných týmů, kterých bylo celkem 26, což je nový rekord," říká Roman Krejčí. Hlavním cílem bylo, aby si zahráli hokej úplně všichni, kteří o to mají zájem. I proto se soutěž AHL 2, které se rozběhla loni v září se šestnácti týmy, asi v polovině sezony rozdělila na dvě poloviny. Lepších osm týmů tvořilo AHL 2 a zbylých osm celků pak bojovalo ve druhé polovině sezony v soutěži AHL 3. „Udělali jsme to hlavně proto, aby si kluci zahráli proti sobě rovným. Chceme totiž v naší soutěži dát příležitost všem hokejistům, aby si zasportovali, což se nám snad podařilo," dodal Roman Krejčí.

Výsledky:

AHL 1

Konečné pořadí: 1. Velké Karlovice, 2. Retofy, 3. Kunovice, 4. Podlesí, 5. Bystřička, 6. Piškoti A, 7. Ratiboř, 8. RGV, 9. Jablůnka, 10. Bears.