VSETÍN – HAVÍŘOV 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

V první třetině šel Vsetín do vedení v 11. minutě, kdy využil v pořadí třetí přesilovou hru nejlepším střelcem Robem. Havířov zahrozil při vyloučení Frola a z jednoho přečíslení, ale další branka již nepadla.

I když druhá třetina nabídla šance na obou stranách, branka v ní nepadla. Nejzajímavější byla poslední část zápasu. Od 46. do 48. minuty padly v krátkém sledu tři branky. Vsetínská obrana nechala brankáře Gábu na holičkách a Rehuš si mohl dovolit až třetí zakončení. A hosté zápas ihned otočili. Chybnou rozehrávku Vsetína ve vlastním obranném pásmu potrestal pohodlným zakončením do prázdné branky Veselý. Jenže Vsetín má Roba.

Vsetín proti Plekancovi a spol. sérii venkovních proher neukončil

Ten uzavřel divokou dvouminutovku opět přesným zakončením a srovnal. A začal ten pravý hokej. Slováček, Rob ani Jonák vítěznou branku nedali. Domácí byli v tlaku a nakonec dal vítěznou branku Kopta, který šikovně tečoval střelu Jenáčka. Hosté otevřeli hru, odvolali také vynikajícího brankáře Bláhu, ale byli to oni, kdo mohli inkasovat z holí Slováčka nebo Roba.

„Byly to perně vybojované tři body. Zápas se otáčel. Měli jsme dobrý začátek, ale od druhé třetiny Havířov přidal a byl to velký boj. Ve třetí třetině hosté otočili výsledek, ale kluci se semkli a zvrátili to na svou stranu. Výborně zachytal brankář David Gába a i díky němu jsme ubránili nakonec zlaté tři body,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 11. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Rob (Jonák), 56. Kopta (Jenáček, Frolo) – 46. Rehuš (O. Procházka, Chroboček), 47. R. Veselý (Gřeš). Rozhodčí: Čech, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6 navíc Frolo (VSE) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2420.

Vsetín: Gába – Frolo, Jenáček, Slováček, Teper, Mikuš, Hryciow, Rudl – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Šilhavý, Kucharczyk, Vávra – Hořanský, Kopta, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Kachyňa, Zdeněk – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Gřeš, R. Veselý, Kotala – Maruna, Žukenov, L. Bednář – Macuh, Cihlář, Juhász. Trenér Režnar.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Benátky n. J. – Kladno 3:1, Jihlava – Kadaň odloženo, Poruba – Ústí nad Labem 5:1, Slavia Praha – Prostějov 4:3, Přerov – České Budějovice 2:1.

1. Jihlava 31 19 3 2 7 110:67 65
2. Kladno 32 17 4 3 8 106:72 62
3. Č.Budějovice 32 17 3 2 10 99:77 59
4. Prostějov 32 17 2 2 11 120:104 57
5. Vsetín 31 15 4 2 10 112:91 55
6. Přerov 32 16 1 2 13 87:82 52
7. Havířov 32 15 3 0 14 93:81 51
8. Litoměřice 31 14 3 2 12 96:86 50