O uplynulém víkendu hokejisté Rožnova zakončili první čtvrtinu soutěže 6. kolem – domácí výhrou s Horním Benešovem. Se všemi soupeři se Rožnované utkají ještě třikrát, po odehrání 24 zápasů vítěz soutěže postoupí do baráže o druhou ligu. Druhou čtvrtinu soutěže zahájí Rožnované nadcházející sobotu od 17 hodin doma se Studénkou.

Rožnov p. R. – Horní Benešov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

První třetina posledního utkání první rundy byla hodně divoká. Nejprve měli přesilovku pět na tři hosté a skvěle se v ní ukázal domácí gólman Dohnálek. Po chvíli se situace obrátila a přesilovku pěti proti třem si vyzkoušeli domácí, taktéž neúspěšně. Udeřilo až z nenápadné akce, kdy se pohotovou střelou do víky prezentoval Švajda a Rožnov vedl 1:0. Druhý gól domácích přišel v oslabení v prostřední třetině, kdy Luděk Růčka poslal do brejku Ukhina a jeho akci dokončil Vyvijal dorážkou do prázdné klece – 2:0. Hosté ještě do druhé pauzy snížili na 2:1 a ve třetí třetině pak drama vrcholilo. Znovu si oba týmy vyzkoušely dvojnásobné přesilovky, ale oba gólmani se předháněli v zákrocích. V závěru stálo při Rožnovanech i štěstí, hosté trefili hned dvakrát tyčku a v power play byli skuteční blízko remízy. Nakonec však brali všechny body domácí a zakončili tak první rundu zápasů úspěšně.

Po zápase si domácí uvědomovali, že kdyby byli preciznější v přesilovkách, mohl být klid mnohem dříve. „Střetli se dva rivalové a takové zápasy nebývají jednoduché. Kluci mě překvapili, že dnes výborně bruslili a nic nevypustili celých šedesát minut, klobouk dolů před týmem. Trošku mě mrzí ty neproměněné šance v přesilovkách, kde jsme zápas mohli zlomit a mít klid do koncovky," hodnotil duel rožnovský asistent trenéra Miroslav Martyčák. Strůjcem vítězství byl nejen podle něj domácí gólman. „Richard Dohnálek nás opět skvěle podržel, poděkovat je třeba i fanouškům, kteří se chytili a podpořili nás," dodal Miroslav Martyčák.

Branky Rožnova: Branky a asistence: 17. Švajda, 31. Vyvijal (Ukhin, Růčka). Rožnov: Dohnálek – Jiří Švrček, Kunčický, Růčka, Bartek, Jakub Švrček – Vaculín, Holý, Kroupa, Ukhin, Duda, Vyvijal, Prycl, Švajda, Mikud, Skopal.

1. Kopřivnice 6 5 0 0 1 31:15 15
2. Orlová 6 5 0 0 1 27:19 15
3. Horní Benešov 6 4 0 0 2 22:14 12
4. Rožnov p. R. 6 4 0 0 2 17:16 12
5. Krnov 6 2 0 0 4 30:29 6
6. Studénka 6 1 0 0 5 12:26 3
7. Bohumín 6 0 0 0 6 12:32 0