Valašské Meziříčí – Nový Jičín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Velmi hořký konec mělo utkání posledního kola základní části hokejistů Valašského Meziříčí. Bobři téměř dvě třetiny drželi hubené vedení, které by jim v boji s Břeclaví na dálku o postup do play off stačilo, jenže zápas do alespoň dvoubodového konce nedotáhli. Až skoro do druhé přestávky drželi domácí vedení 1:0, když se už v páté minutě šikovnou tečí střely Řezáče od modré skóroval Škumát.

Před druhou pauzou ovšem Nový Jičín vyrovnal a drama vrcholilo ve třetí části. Protože se utkání v Meziříčí opouzdilo oproti ostatním stadionům, věděli všichni, že Břeclav doma prohrála s Hodonínem a že tedy stačí Bobrům dva body. Domácí se za nimi hnali, jenže branku na 2:1 dali sedm minut před koncem hosté. Tím jednak odstřelili naděje Bobrů na play off a jednak si pro play off zajistili Vsetín namísto Poruby. Domácím Bobrům tak po porážce skončila sezona.

„Je to pro nás velká škoda. Bylo to hop nebo trop. V závěru už jsme věděli, že máme vše ve svých rukou a kluci do toho dali všechno. Stačil jeden gól a hráli bychom play off. Bohužel jsme ten gól inkasovali my. ale i tak celý tým zaslouží absolutorium,"byl hrdý na mančaft Bobrů manažer klubu Petr Kovář. Podle něj byl postup do play off velmi blízko.

„Dle mě Nový Jičín vytěžil z minima maximum. Po dvě třetiny jsme byli aktivnější a bohužel jsme nedali šance. Ale takový je sport. Na druhou stranu musíme přiznat, že když jsme před pár týdny byli šestnáct bodů od plaa off, nikdo z nás nemohl čekat, že budeme takto blízko od postupu. Před kluky ještě jednou klobouk dolů, chyběla jen ta třešnička na dortu," dodal Petr Kovář.

Branky a nahrávky: 5. Škumát (Řezáč, D. Varga) – 37. Mikšan (Hanák), 53. Flašar.

Valašské Meziříčí: Svoboda – Finkes, Gulda, Jedlička, Kaluža, Kovář, Řezáč, Valentík – Baroš, Cink, Kuchta, Kysučan, Martiník, Slovák, Sprušil, Studený, Škumát, Tejkl, D. Varga, Mar. Varga., Mir. Varga.

Vsetín – Karviná 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Hokejisté Vsetína ještě měli v posledním kole teoretickou možnost dosáhnout na druhé místo. K tomu museli porazit doma Karvinou a ještě k tomu nesměla Poruba získat v Opavě ani bod. První díl skládanky se podařilo Valachům splnit, když po solidním výkonu a díky třem brankám prvního útoku Vítek, Vaněk, Kolařík, porazili Karvinou. Jelikož však Poruba získala v Opavě bod za porážku po nájezdech, půjde Vsetín do vyřazovací části ze třetí příčky a vyzve Nový Jičín. První zápas série hrané na tři vítězství se hraje v sobotu od 17.30 ve Veetíně.

Branky a nahrávky: 5. Zúbek (Haloda, Podešva), 10. Hrazdira, 28. Vítek (Vaněk, Tesařík), 45. Vaněk (Kolařík), 52. Kolařík (Vaněk) – 37. Luka (Deutsch), 52. Kasperlík (Vydra).

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Zúbek, Ondráček, Podešva, Štrbík, Daněk, Kývala.

Další výsledky: Břeclav – Hodonín 3:5, Opava – Poruba 4:3sn, Přerov – Technika Brno 1:3,