Bobři i s posilami vyhráli v Přerově. Vsetín doma padl

Vsetín /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Valašského hokejového klubu ze Vsetína prohráli podruhé v řadě. Tentokrát v sobotním 30. kole druhé ligy podlehli na domácím ledě Hodonínu a zavařili si tak v boji o první osmičku.

16.1.2010

Přerovští hokejisté (ve žlutém) doma prohráli s Valašským Meziříčím na nájezdy 1:2.Foto: DENÍK/Dušan Klein

Bobři z Valašského Meziříčí se představili na ledě Přerova i se dvěma novými posilami v obraně a přivezli dva body za vítězství po samostatných nájezdech.

VSETÍN – HODONÍN 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Hokejisté Vsetína nesložili reparát za předchozí smolné utkání v Prostějově, ve kterém inkasovali rozhodující gól těsně před koncem a prohráli 3:4. Zažili nejhorší vstup do utkání v celé sezoně. Po půlminutě kapitulovali poprvé a na konci druhé minuty už to bylo 0:2. Sice se ještě dokázali vzpamatovat a už do první přestávky bylo srovnáno, když se trefili útočníci Vaněk a Hrňa. V prostřední části však Valaši svoje šance na úspěch pohřbili. Nevyužili ani tři minuty dlouhou přesilovku a naopak dvakrát inkasovali. Když hosté dali ve třetí části pátou branku, bylo o majiteli tří bodů rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Šimek, Ševčík), 16. Hrňa (Ševčík, Vaněk) – 1. Vrba (Jurásek), 2. Haluša (Hollý, Flašar), 21. Peš, 38. Hollý (Špok), 46. Vaškovič (Holuša). Vsetín: Plšek – Rajnoha, Horák, Zavrtálek, Matula, Tomis, Šimek- Mokrejš, Štraub, Tesařík – Hrňa, Vaněk, Ševčík – Sakrajda, Klabačka, Mikeš – Knebl, Ašer, Korčák – Matějka. Hodonín: Svoboda –Holuša, Flamík, Jurásek, Rapant, Pokorný, Šudoma, Flašar, Vaškovič, Korotvička, Špok, Komárek, Haring, Peš, Salajka, Kuba, Vrba, Průdek, Hollý.

PŘEROV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:2 PO SAM. NÁJEZDECH (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Ve šlágru kola v Přerově nastoupili Bobři již s oběma čerstvými posilami – s obránci Krislem a Ovšákem. V normální hrací době zápasu hodného šlágru druhé ligy padly jen dvě branky. Na vedoucí branku meziříčského Sochorka z první části odpověděl minutu před koncem druhé části domácí Dittrich. V pětiminutovém prodloužení měli Valaši možnost velmi výhodné přesilovky čtyř proti třem, ale nedokázali ji využít. V samostatných nájezdech se rozhodlo až ve čtvrté sérii, kdy nejprve hostující Petr Dvořák proměnil a domácí Kotásek Krumpocha nepřekonal.

Branky a nahrávky: 39. Dittrich (Sedlák) – 14. Sochorek (Ovšák), rozh. nájezd P. Dvořák. Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Krisl, Ovšák, Vašut, Vnenk, Palík, O. Dvořák, Růčka – Matějný, P. Dvořák, Lhotský – Bokroš, Sochorek, Šebesta, – D. Varga, Tatarčík, Brunec – Vaněček, M. Varga, Dědek.

Další výsledky: Frýdek-Místek – Opava 2:3, Břeclav – Prostějov 3:2.

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Oční lékařka Magdaléna Dospělová.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

Výrobce a ladič cimbálů z Frýdecko-Místecka Vladimír Holiš ladí cimbály na meziříčský Cimbálfest od samotného začátku festivalu. Přiznává, že práce je to náročná fyzicky, psychicky i časově.

Holiš: U jednoho cimbálu překonám deset tun tahu

Pilu v Karlovicích zničil požár, škoda přesáhla 10 milionů

Více než šest hodin bojovali hasiči s rozsáhlým požárem, který v noci na dnešek (úterý 23. května) zachvátil pilu ve Velkých Karlovicích. Plameny budovu zcela zničily, hasičům se však podařilo zabránit rozšíření ohně na sousední objekt a skládku dřeva.

Londýn? Lidé se bojí voleb, říká bývalá redaktorka Deníku

Další teroristický čin v Evropě, v anglickém Manchesteru, si vyžádal 22 obětí a další šedesátku zraněných. K útoku došlo v pondělí v noci, po koncertu zpěvačky Ariany Grande. Šlo o druhý útok v západní Evropě při nebo po kulturní akci během dvou let, v listopadu 2015 teroristé stříleli do publika při koncertu v pařížském klubu Bataclan.

Zaparkované auto pohltily plameny

Tři jednotky hasičů likvidovaly v noci na středu 24. května požár osobního auta a dřevěného přístřešku ve Velkých Karlovicích. Ohněm způsobená škoda dosáhla zhruba 170 tisíc korun.

Valašské Athény budou pět dní hlavní město cimbálu

Dvě desítky těžkých dřevěných nástrojů z okolních měst a škol sestěhovali do Valašských Athén. Počínaje dneškem se Valašské Meziříčí stává na pět dní hlavním městem cimbálu a místem s největší koncentrací cimbalistů na světě. Až do neděle 28. května se zde bude konat XII. Mezinárodní festival cimbálu (MFC) se soutěží mladých interpretů a řadou koncertů a happeningů pro veřejnost.