Oba lídři 1. B třídy doma překvapivě vybouchli

Valašsko – Pořádně zamotaná je situace v 1. B třídě. Víkendové zápasy totiž přinesly velmi překvapivé výsledky a například i domácí porážky obou vedoucích celků Dolní Bečvy a Horní Lidče. O vítězi se tak rozhodne až v posledním 26. kole o nadcházejícím víkendu, kdy Horní Lideč jede do Valašské Polanky a Dolní Bečva do Ratiboře.

9.6.2015

Fotbalisté Zašové (bílé dresy) porazili Kateřinice 3:2 po penaltách. Foto: Rostislav Sadílek

FRANCOVA LHOTA – VALAŠSKÁ POLANKA 1:3 (0:2)

Skvělá fazona Valašské Polanky nebere konce. Polanští borci zvítězili podesáté za sebou a nakonec mají teoretickou naději i na postup. Polančané se ve Francové Lhotě, která se bije o záchranu, rychle adaptovali a měli více ze hry od počátku utkání. Ve skóre se převaha Polančanů poprvé projevila v 10. minutě, to se nejprve po perfektní přihrávce Filipa Mačka hnal do zakončení Řezníček, jeho pokus brankář Spitzer vyrazil na roh, po něm se před brankářem domácího celku nejlépe orientoval Šafařík a dostal míč za jeho záda – 0:1. Další šance měl na noze Ondřej Adámek a po něm také Gergela, zkušený mazák však recept na Spitzera připravoval marně. Až teprve v 36. minutě si poradil Novák, polanský záložník využil zmatku v domácí obraně a poslal míč do odkryté brány Francovy Lhoty.

Začátek druhé půle napovídal, že Francova Lhota stojí o 1. B třídu. Domácí se snažili a začali Polančany tlačit, odměnou jim byla 50. minuta, to Filák rozehrál standardní situaci, aby Matušinec poslal hlavičku za Ondrovy záda – 1:2. Francova Lhota vycítila šanci srovnat, ale polanská obrana dokázala odolávat útokům soupeře. V 60. minutě zahrozil hostující Novák, ale jeho střela jen míjela Spitzerovu bránu. V 64. minutě už se však Novák nemýlil, míč si postavil ke standardní situaci a pohlednou střelou k tyči vrátil Polančanům dvoubrankové vedení, v ten moment už nikdo nepochyboval o zaslouženém triumfu Valašské Polanky.

Branky: Matušinec Luděk – Novák 2, Šafařík. Francova Lhota: Spitzer – Mikulín, Filák Ondřej, Filák Lukáš, Matušinec Luděk, Filák Tomáš, Mňačko, Kindl, Zimek Robert, Surovec, Matušinec Roman. Střídali: Matúš, Veteška, Zimek Patrik, Zimek Ota. Val. Polanka: Ondra Jakub – Trčka Roman, Filgas, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Maček Filip, Šafařík, Baran, Novák – Gergela, Řezníček. Střídali: Zbranek, Zemánek, Baroš.

JANOVÁ – RATIBOŘ 2:1 NA PEN. (0:1)

Šokující výsledek se zrodil v Janové. Domácí už jen dohrávají sezonu, po které spadnou do okresního přeboru. A tam možná s nimi půjde právě Ratiboř, která velmi překvapivě nedokázala na Janovou vyzrát. Hosté sice v Janové brzy vedli brankou Bližňáka, ale nebyli schopni přidat uklidňující branku. Ve druhé půli byla aktivnější Janová a čtvrt hodiny před koncem Měrka vyrovnal. V následných penaltách urvala bod navíc Janová. Pro Ratiboř klidně může být tato ztráta osudová, právě mezi Ratiboří a Francovou Lhotou se v posledním kole rozhodne, komu zůstane v ruce černý Petr.

Branky: Měrka – Bližňák.

D. BEČVA – HOVĚZÍ 1:5 (0:2)

Stejný případ jako v Horní Lidči. Domácí favorit mohl v případě výhry pláchnout Lidči o dva body, ale všechno bylo nakonec jinak. Stejně jako v Horní Lidči se i v Dolní Bečvě radoval z vítězství soupeř, který bojuje o setrvání v soutěži a tímto se definitivně zachránil.

Branky: Radek Růčka – Juřica 2, Štrbík, Šrámek, Kašpar.

P. BEČVA – HUTISKO-SOLANEC 3:0 (2:0)

Derby v předposledním kole mezi domácími a Hutiskem navštívilo bezmála 350 fanoušků, zápas je ovšem úplně nenadchl. Souboj dvou nedalekých rivalů zdaleka nesplnil očekávání a k úrovni utkání například s Dolní Bečvou měl hodně daleko. Hosté sice již v 6. min. zahrozili, když krásnou střelou prověřil domácího Aleše Jurajdu Marek Adamec, to však bylo ze strany hostů nadlouho všechno. Domácí byli ve stálém tlaku, a tak se jenom čekalo, kdy vstřelí první gól. To přišlo v 39. minutě, kdy Jakub Ondryáš prošel mistrně obranou hostů, ve vápně nacentroval a našel hlavičku Pavla Gálika a ten otevřel skóre na 1:0. Minutu poté se hosté dostali do domácí obrany, tři střely směřovaly do branky, ovšem vždy byl na správném místě domácí obránce, jednalo se o Ondru Kubu, Pavla Kysučana a Rostislava Balejíka, takže nakonec míč do domácí branky nedoputoval.

V plné míře se naplnilo heslo nedáš – dostaneš a k prvnímu nákopu se dostal domácí Lukáš Křenek starší, který hlavičkou přeloboval brankáře Hutiska Blablu a zvýšil vedení domácích na 2:0. V 56. minutě se po chybě hostující obrany dostal k míči střídající Lukáš Křenek ml., který zvýšil na 3:0. Následovala řada akcí hlavně se strany domácích, ale výsledek 3:0 se už neměnil. „Derby hlavně výkonem hostů zdaleka nesplnilo očekávání. Nutno pochválit beze zbytku všechny hráče domácího týmu včetně gólmana, který udržel čisté konto," hodnotil vítězný duel trenér Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

Branky: 39. Gálik, 44. Lukáš Křenek starší, 56. Lukáš Křenek mladší. Pr. Bečva: Jurajda, Balejík, Kuba, Polášek, Gálik (78. Vl. Fiurášek), Kubáň, L. Křenek st. (84. Závorka), Kysučan (77. Petřek), M. Fiurášek, Janíček (66. Juroška), Ondryáš (51. L. Křenek ml.).

H. LIDEČ – LHOTA U VS. 1:3 (1:1)

Jedno z velkých překvapení kola se událo v Horní Lidči. Domácí, kteří jsou v přímém boji o postup s Dolní Bečvou, tam v neděli prohráli se Lhotou u Vsetína, která zase pro změnu měla v posledních kolech záchranářské starosti. Hosté na půdě favorita vedli brankou Růžičky, na to ještě domácí zareagovali Trčkou. V dalším průběhu se však žádné obraty nekonaly, naopak. V závěru udeřil zkušený Zgarba a překvapivé tři body pro hosty jistil Valchář. Horní Lideč má štěstí, že Dolní Bečva také zkolabovala a před posledním kolem má právě Lideč bod k dobru.

Branky: Trčka – Růžička, Zgarba, Valchář.

ZAŠOVÁ – KATEŘINICE 3:2 NA PEN. (1:1)

Dělbou bodů se oba týmy v podstatě zachránily a nechaly plácat v boji o záchranu už jen Ratiboř a Francovu Lhotu.

Branky: Chlevišťan 2 – Drda, Peredarjuk.

9.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném). Ilustrační foto.

Plácli si. Srbové posílili Zubří. Podepíší dlouhodobé smlouvy

Luboš Horčička.

Horčička: Ve Vsetíně se chytalo špatně

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTOGALERIE / Zažil jsem to v osmdesátých letech minulého století. Svatby mých tetiček a strýců na vesnici. Divadýlka s falešnou nevěstou, šancování, chomouty… Ale to, co předvedlo na osmdesát krojovaných svatebčanů v Památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově uplynulou sobotu, jsem ještě neviděl.