KP: Vsetínští fotbalisté dvakrát nezvládli závěr

Valašsko – Recept na to, jak se přímo darují body v závěru utkání, mohou předávat hráči vsetínského mužstva, kteří dvakrát přišli o vítězství v závěru. Rožnované se vracejí z Hané s prázdnou a jsou rozčarováni z hrubých chyb. V Kateřinicích se probudil kanonýr Beňo.

13.9.2010

Karlovjané (žluté dresy) předvedli ve Slušovicích mizerný výkon a ve slabém zápase prohráli 0:1. Zápas nedohrál obránce Petr Kocurek, který byl v závěru zápasu vyloučen.Foto: Veronika Kudělková

KRAJSKÝ PŘEBOR

VSETÍN – DOL. NĚMČÍ 2:2 (0:1)

Nováček z Němčí vstoupil do utkání velmi razantně a již v první minutě musel po nebezpečné střele Skopala hasit požár Sedlák v brance domácích. Vsetín se dostal do hry až v šesté minutě, v níž zahrával z výhodné pozice trestný kop Nečas, ale střelou po zemi trefil pouze zeď. V deváté minutě pronikl až před malé pokutové území Pavlinec, nastřelil však pouze nohy gólmana Bobčíka. Hosté opět zahrozili ve třinácté minutě, kdy se rychlonohý T. Stojaspal lehce protáhl kolem obránce Šušky, jeho centr našel Pittnera, jemuž vynikajícím zásahem překazil možnost skórovat opět Sedlák. Ve 29. minutě zahrával hostující Zimčík z pravé strany a dobrých pětatřiceti metrů trestný kop, který k překvapení všech skončil ve vsetínské síti – 0:1. Domácí byli nastalou situací evidentně zaskočeni a nebyli schopni vymyslet žádnou kombinační akci, natož ohrozit klec Bobčíka. Druhý poločas byl již ze strany domácích o něčem úplně jiném. Do hry zasáhli hned dva čerství hráči. Na hrot útoku se postavil druhý z bratrů Lukáčů a zraněného Sováka vystřídal T. Němec. Vsetín přišpendlil protivníka před jeho šestnáctkou, jenže opět chybělo střelecké zakončení. V 54. minutě již Vsetínští zvedali ruce nad hlavu, jejich radost překazil na brankové čáře Poruban, který zaskočil překonaného brankáře. Běžela 70. minuta utkání a konečně se domácí tým dočkal kýženého vyrovnání. Po centru z pravé strany trefil Mucha nejprve tyč, míč se od ní odrazil opět přímo k němu a svým prvním zápisem v „áčku“ pohodlně srovnal – 1:1.Minutu na to parádně vypálil Mydlo, jenže Bobčík skvěle odvrátil na roh. Nápor ze strany Vsetína dále gradoval a v 77. minutě Pavlinec stav skóre zcela otočil. Po závaru v šestnáctce přesně trefil míč a ze vzdálenosti deseti metrů nekompromisně zavěsil – 2:1. Poté Vsetín, zřejmě ještě v touze o zvýraznění a pojištění svého náskoku, se hnal bezhlavě do útoku, což se mu nakonec stalo osudným. Tři minuty před koncem utkání, po hrubém zaváhání jednoho z domácích obránců, který místo dlouhého odkopu do bezpečí volil nevydařenou přihrávku na spoluhráče, se míče zmocnil nejlepší hráč hostů Poruban a přesnou střelou pod břevno vydoloval pro Němčí vůbec první bodík z cizího prostředí – 2:2.

BRANKY: 29. Zimčík 0:1, 70. Mucha 1:1, 77. Pavlinec 2:1, 87. Poruban 2:2.

VSETÍN: Sedlák – Šuška, Nečas, Sovák (46. T. Němec) – Fojtík, Mydlo, Pavlinec, N. Němec, J. Lukáč – Pastorek (46. O. Lukáč) Mucha.

KATEŘINICE – VAL. KLOBOUKY 3:1 (3:1)

Bod z dohrávky ze Vsetína domácí povzbudil a v zápase s nováčkem si zaslouženě připsali další tři. Od prvních minut byli Kateřiničští aktivnější a jejich převahu korunoval již ve 3. minutě křižnou střelou Beňo – 1:0. Tlak nadále pokračoval, ale pouze smůla v koncovce způsobila, že nepřišly další branky. Postupně střelecky zklamali Válek, Sacher a Kašpar. Přišla však 21. minuta a Kachlík z trestného kopu střelou o tyč vyrovnal. Byla to první střela hostů na domácí branku. Kateřinice ale nepolevily v tlaku a výsledek se dostavil. Ve 32. minutě dostal přesný pas Válek a gólman hostů byl bez šance – 2:1.

O tři minuty později unikl po křídle Cahlík, přesně zacentroval a Beňo ukázal, že umí střílet branky i v Kateřinicích – 3:1. Hosté v závěru poločasu nastřelili tyč. Ve druhém poločase se Klobouky snažily zvrátit dějiny zápasu, ale domácí obrana již hrála bez chyby. V 66. minutě byl před pokutovým územím sražen střídající Jaroš, obránce Šuchma viděl červenou kartu a Beňo z trestného kopu trefil břevno. Záhy mířil domácí Sacher do tyče. Zvýšit skóre mohl dvakrát Jaroš, ale v jasných šancích zklamal. A tak nadále hledá střeleckou pohodu. Poslední příležitost měl domácí Válek, ale sám před gólmanem mířil vedle.

BRANKY: 3. Beňo 1:0, 21. Kachlík 1:1, 32. Válek 2:1, 35. Beňo 3:1.

KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík, Zetek, Olšák, Ondra – Cahlík, Sacher, Kotrla, Kašpar – Beňo, Válek. Střídali: Jaroš, Peredarjuk.

SLUŠOVICE – VKK 1:0 (1:0)

Karlovjané ani napotřetí venku nebodovali a ve Slušovicích předvedli mizerný výkon. Jejich lapálie začaly již ve 2. minutě, kdy domácí útočník šel sám na Sváčka, ale mířil vedle. V 10. minutě to bylo již 1:0. Po rozehraném trestném kopu a situaci zavánějící ofsajdem domácí vstřelili Zbrankem gól. Vedoucí branka dala domácím křídla a na branku Sváčka se valil jeden útok za druhým. Gólman Karlovic ale svůj tým podržel. Aktivita hostů směrem dopředu byla mizivá, branku Slušovic ohrozil pouze střelou Škrobák. Jeho pokus vykopli obránci z brankové čáry. Druhý poločas pokračoval mizerný fotbal z obou stran, a tak jediným zpestřením bylo vyloučení hostujícího Kocurka za faul a domácí kopali penaltu. Tu ale výborný Sváček zlikvidoval. Jediný střelecký pokus Karlovjanů měl Orság, ale trestný kop napálil do zdi. Domácí šli také do oslabení, v závěru jim byl vyloučen Bednařík.

VKK: Sváček – Kocurek, J. Mikula, Štuler, P. Mikula – Červenec, Orság, Kučera, Haničák – Škrobák (46. Jurajda), Starec 65. (P. Píšek).

HOLEŠOV – 1. VALAŠSKÝ FC 4:2 (3:1)

Hosté na Hané výborně začali a 20 minut měli až drtivou převahu. Tu korunoval po krásné akci celého týmu již v 12. minutě vedoucí brankou Michal Maléř – 0:1. Zvýšit mohl po úniku Drápala. Jenže ve 21. minutě přišla chyba obrany a domácí proměnili brejk Křenkem – 1:1. Po půlhodině vyrobil fatální chybu gólman Majer, který malou domů řešil dvěma kličkami na útočníka Křenka. Ty mu vyšly, ale Majer si dovolil i třetí, při které o míč přišel – 2:1. Ve 41. minutě zaúřadoval sudí Prokop, který odpískal trestný kop za ruku Poledníka ve zdi (chránil si obličej) a domácí zvýšili Sedlaříkem opět po chybě brankáře na 3:1. Druhý poločas Rožnované začali se snahou o korigování výsledku. Jenže přišel školácký penaltový faul Poledníka – 4:1. Hosté sice přeskupili řady, ale dosáhli jen druhé branky z kopačky Michala Maléře v 74. minutě.

BRANKY: M. Maléř 2.

VFC: Majer – Šimek, Balejík, Poledník (60. Ryl), Bortl (46. Žitník) – L. Maléř, Karban – Drápala, Grygar, J. Maléř (80. Talpa) – M. Maléř.

O. N. VES – VIGANTICE 4:3 (2:1)

Domácí začali náporem a během úvodních pěti minut zasypali branku Maliny sprškou střel. V 10. minutě prohrál Štreit souboj a domácí útočník Galuška mířil do šibenice – 1:0. Od těchto okamžiků převzali hosté iniciativu a zatlačili domácí před jejich branku. Vyrovnání přinesla krásná ulička Chumchala na Radima Vokáče. Ten udělal kličku brankáři a bylo to 1:1. Modrá hvězda mohla jít do vedení po střele Bolcka, mířil vedle. Hlavičku Chumchala vykopli obránci z brankové čáry. Těsně před přestávkou ale přišel brejk domácího Pavlase a bylo to 2:1. Druhý poločas začaly hrát Vigantice výborný fotbal a podařilo se jim výsledek otočit. V 50. minutě zakončil Chumchal své sólo brilantně střelou levačkou k tyči – 2:2. O pět minut později si na roh Mohyly vyskočil Chumchal a hlavou mířil přesně – 2:3. Zvýšit mohl Náměstek, ale v dobré šanci trefil jen obránce. Závěr už patřil hlavnímu sudímu Bartoňovi. V 78. minutě posoudil nastřelenou hruď Matůše jako ruku – penalta Pokorný – 3:3. V 83. minutě souboj Jakuba Vokáče s domácím útočníkem ocenil stejně – další penalta, opět Pokorný – 3:4. V hektickém závěru trefil Radim Vokáč břevno a v nastaveném čase ještě sudí vyloučil domácího hráče a Radima Vokáče.

BRANKY: Chumchal 2, R. Vokáč.

VIGANTICE: Malina – Kožušník, Z. Vokáč, J. Vokáč, Matůš – Náměstek (74. Křiva), Bolcek, Chumchal, Štreit, Mohyla (70. Ondřej) – R. Vokáč.

DOHRÁVKA

VSETÍN – KATEŘINICE 1:1 (0:0)

K dlouho očekávanému derby nastoupili domácí téměř v kompletní sestavě, naopak hostům chyběli zranění Novosad, J. Kuzník a Kamas. Domácí tým vstoupil do utkání aktivněji než jeho soupeř. Již ve 2. minutě zatáhl po pravé straně míč Pastorek, ale na jeho centr ve vyložené pozici byl T. Němec krátký. Hosté přišli poprvé ke slovu o šest minut později, kdy střelu Beňa bez problému Sedlák kryl. První vážnější šance se naskytla Vsetínu v 38. minutě, ve které na zahrávaný trestný kop Fojtíka naskočil Sovák a hlavou minul cíl jen o centimetry. Ihned z protiútoku pronikal středem rychlý Válek, avšak i on byl s koncovkou na štíru. Nejhezčí akce první půle se zrodila těsně před poločasem. Rohový kop Fojtíka našel za hranicí šestnáctky J. Lukáče, jeho nádhernou střelu bez přípravy bravurně vyrazil gólman Chrástecký. Ovšem po obrátce si museli přijít diváci na své. Vsetínští se stále více tlačili před hostujícího brankáře, což se jim záhy vyplatilo. Ve 49. minutě velmi agilní Fojtík napřáhl ze dvaceti metrů, na jehož střelu Chrástecký pozdě zareagoval a poslal domácí do vedení – 1:0. Od této chvíle rozpoutali domácí na polovině hostů hotové peklo. Nepustili je přes půlící čáru a bylo jen otázkou času, kdy své vedení pojistí. Nejblíže k tomu byl v 59. minutě nejprve J. Lukáč a poté i Pastorek, který ve vyložené pozici nastřelil pouze dobře stojícího strážce hostující svatyně. Jenže tlak Vsetína postupně slábl a zhruba od 70. minuty hráči Kateřinic hru zcela vyrovnali a začali si vytvářet i šance. Proti jejich snaze o srovnání stavu byl však perfektní Sedlák v brance, který svými vynikajícími zákroky zlikvidoval spršku střel. Ke konci zápasu, kdy domácí začali zcela reálně uvažovat o zisku tří bodů, se vysunul na hrot útoku soupeře nestárnoucí Zetek. Jak se později ukázalo, tento tah se ukázal jako správný. Vsetínským postupně začaly docházet fyzické síly, patrně pod vyvinutým enormním tlakem ve třetí čtvrtině utkání. Běžela čtvrtá minuta nastavení, v níž po pravé straně unikl jeden z hráčů Kateřinic. Přesným centrem na hranici malého pokutového území vybídl zcela neobsazeného „kata Zetora“, aby nepřipustil, jak již poněkolikáté v historii vzájemných duelů, plný bodový zisk Vsetína.

BRANKY: 49. Fojtík 1:0, 94. Zetek 1:1.

VSETÍN: Sedlák – Šuška, Nečas, Sovák – Fojtík (82. Orság), Pavlinec, Mydlo, T. Němec (57. Mucha), N. Němec – J. Lukáč, Pastorek (64.Lukáč).

KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík, Zetek, Olšák, Ondra – Cahlík, Sacher, Beňo, Kašpar – Jaroš (68. Kotrla), Válek.

Další zápasy: Luhačovice – Chropyně 5:1, Spytihněv – Hluk 6:1, Provodov – Morkovice 2:2.