KP: Vsetín byl zase při chuti, Vizovice dostaly bůra

Region – Vsetín dál pokračuje ve spanilé jízdě a vévodí tabulce. V 8. kole krajského přeboru se o jeho výborné formě přesvědčily Vizovice, které schytaly pět branek. Pohodovou výhru si připsal i Holešov, který doma přehrál Kelč, a Provodov. Nudou si možná kousali nehty fanoušci na stadionu v Rožnově. Bezbrankový zápas naštěstí okořenily penalty, po kterých slavili domácí.

29.9.2014

Krajský přebor: fotbalisté Vsetína (červené dresy). Foto: Tomáš Dostál

ROŽNOV – FRYŠTÁK 3:1 PK (0:0)

Rožnov ztratil doma bod a navíc ho během zápasu decimovala zranění důležitých hráčů. Zápas moc šancí nepobral, ale něco málo oba celky na rozhodnutí měly. Z domácí strany to byl hlavně střídající Martin Zetocha, na straně hostí střelec Josef Křenek. V 17. minutě si poranil třísla Jakub Maléř a domácí hra tím utrpěla. Svou první šanci zazdil Martin Zetocha ve 20. minutě. Ve 40. minutě se na Michuta řítil Křenek, ale napálil jen boční síť. Po hodině hry se zranil také René Bolf, který odstoupil se zlomeným nosem. V 70. minutě mohl opět rozhodnout Martin Zetocha, ale byl z pěti kroků v rozhodujícím momentě zablokován. Zápas se dohrál bez šancí. V penaltovém rozstřelu potvrdil svou velkou pohodu a výbornou formu domácí brankář Michut, a vychytal tak Rožnovu bod cenný navíc.

Rozhodčí: Žniva. Diváci: 150. Rožnov: Michut – Bortl, Bolf, Karban, Bolcek – Náměstek, Fuksa, Jakub Maléř, Lukáš Maléř – Filip Zetocha, Michal Maléř. (Střídali: Nečas, Šimek, Martin Zetocha). Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Talaš, Tomáš Křenek – Krhůtek, Valášek, Chudý, Lahola – Josef Křenek, Skalička. (Střídali: Petráš, Popela, Rudolf).

VIGANTICE – BYSTŘICE P. H. 3:2 (1:0)

Na těžkém terénu měli domácí výborný nástup do utkání. V 6. minutě si na centr Mydla počkal Kalod a Vigantice vedly. Následně mohl dát druhou branku Radim Vokáč. Hosté posléze hru vyrovnali, ale do poločasu se k vyrovnání nepropracovali. Brzy po přestávce vyrobil penaltový faul domácí brankář Slovák a Zapletal z penalty srovnal. Hned po rozehrání si na zadní tyči počíhal na přesný centr Kožušníka Mydlo a domácí zase vedli. V 65. minutě propadl dlouhý přímý kop Kušíka hradbou těl až do Slovákovy branky. Pak nebyl Mydlovi uznán gól pro ofsajd, ale tři body přece jenom urvali domácí. V 84. minutě se po rohu krásně trefil hlavou pod břevno Macíček.

Branky: 6. Kalod, 55. Mydlo, 84. Macíček – 54. Zapletal, 65. Kušík. Rozhodčí: Štěpánek. Diváků: 150. Vigantice: Slovák – Kožušník, Zdeněk Vokáč, Macíček, Vičan – Kalod, Streit, Hostaša, Řepka – Mydlo, Radim Vokáč. (Střídali: Křiva, Paprskář). Bystřice P. H.: Trochta – Šenovský, Zámorský, Tureček, Dostál – Zapletal, Šindelek, Kušík, Krajcar – Sadil, Kotas. (Střídali: Dluhoš, Hošťálek).

VIZOVICE – VSETÍN 0:5 (0:2)

Hosté potvrdili ve Vizovicích roli favorita a častěji měli míč pod kontrolou. Domácí hrozili z ojedinělých akcí, ale hostující obrana byla vždy na místě. Hosté se brankově prosadili ve 25. min. Kašparem a ve 37. min. Jarošem. I druhá půle měla stejný průběh a v 55. min. zvýšil Válek na 0:3, v 70. min. skóroval střídající Blažek a v 85. min. proměnil penaltu Hořelica.

Branky: Kašpar, Jaroš, Válek, Blažek, Hořelica. Rozhodčí: Škrobák. diváků: 150 diváků. Vizovice: Pavelka – Suchomel, Adamuška, Hlava, Kolařík, Novák, Braborec, Fuksa, Krejčí, Foltýn J., Sviečka. Střídali: Foltýn M. Vsetín: Eliáš – Dulík, Jaroš, Mydlář, Surovec, Válek, Kučera, Němec, Třasoň, Kašpar, Hořelica. Střídali: Fojtík, Blažek

PROVODOV – LUHAČOVICE 3:0 (2:0)

Hosté se v poslední době herně zvedli, a tak se čekalo na jejich vystoupení na Provodově. V první půli ale na domácí nestačili a celou půli odehráli v hluboké defenzivě. Už ve 2. min. zužitkoval rohový kop Hellebrand 1:0 a ve 21. min. překvapil Kuchaře v bráně hostí dalekonosnou střelou Laciga – 0:2. Domácí na hrací ploše dominovali a možnosti ke zvýšení skóre měli Hellebrand a Velev. Po změně stran domácí pokračovali v soustavném náporu, s tím rozdílem, že se ještě častěji dostávali k zakončení, ale na brankáře vyzrál už jen Velev v 75. min.

Branky: Hellebrand, Laciga, Velev. Rozhodčí Havlín. Diváků: 150 diváků. Provodov: Novák – Beňo, Zakopal, Josefík, Urbánek, Hnilo, Chalupa, Laciga, Hellebrand, Ulman, Velev. Střídali: Slončík, Bůžek, Máčala, Gargulák, Mlček. Luhačovice: Kuchař – Červenka D., Červenka O., Pešek, Kořenek, Chuchma, Rejda, Liška, Heger, Řihák, Polách. Střídali: Kovařík , Bártek, Bernátek.

MORKOVICE – BORŠICE 3:1 (2:0)

Vše podstatné v první půli se odehrálo do 26. min. Domácí začali velmi aktivně a už po dvou minutách se v dobré pozici ocitl Bombicz a v 6. min. Oplt v jasné šanci přestřelil bránu. Hosté zahrozili až v 17. min., když trefili tyč. Ve 24. min. Opltův centrovaný míč usměrnil do sítě Bombicz. Hosté hráli v útlumu a ve 26. min. jejich špatnou rozehrávku vystihl Bombicz, předložil míč Huškovi, který dal druhý gól. Hosté se postupem času dostali z křeče a dobrou šanci měl Dufek. Po přestávce se hosté zvedli a byli aktivnější; v 57. min. Ohnutek proměnil penaltu a o pár minut později mohl Konrád vyrovnat, ale to by musel samostatný nájezd řešit lépe. Domácí v 67. min. nastřelili tyč a v 79. min. Oplt dal třetí branku. V závěru se každé mužstvo dostalo do jedné vyložené šance, ale skóre se již nezměnilo.

Branky: Bombicz, Huška, Oplt – Ohnutek. Rozhodčí Doležal. Diváků: 200. Morkovice: Jarka – Šimoňuk, Rozsypal, Šnajdr, Krejčí, Škrdlík, Bombicz, Kapounek, Smažinka, Huška, Oplt. Střídali: Koláček, Zápařka. Boršice: Remeš – Filipský, Kaspřák, Konrád, Šustr, Dufek, Kuzma, Brázdil, Zach, Klvaňa, Hromada. Střídali: Ohnutek, Březina, Vlk.

HOLEŠOV – KELČ 3:0 (0:0)

Nováček z Kelče přijel do Holešova s taktikou pozorného bránění, z ojedinělých šancí vyráželi do protiútoků, ale žádnou gólovou příležitost si nevytvořili. Zato domácí celek si i přes důslednou obranu Kelče vytvořil několik slibných brankových příležitostí, největší měl na kopačkách Marek, který se ocitl sám před brankářem hostí, ale těsně minul, tak poločas zůstal bez branek. Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Holešova, když ve 46. min. se z levé strany vřítil do šestnáctky Kelče Lomaka a pěknou střelou na zadní tyč kolem Kizy měnil stav skóre na 1:0. Zanedlouho poté se ve 48. min hosté dostali do největší příležitosti v zápase, ale krásné dva zákroky předvedl gólman domácích Janalík a díky němu se skóre neměnilo. Domácí celek pak zvýšil tlak a vyústilo to zvýšením na 2:0 v 74. min, kdy Michal Olša po chytré nahrávce Bartáka patičkou postupoval sám na brankáře Kizu a pěknou střelou na přední tyč zvyšoval na 2:0. V 84. min. Jakub Chudárek se štěstím překonal gólmana Kizu a uzavřel skóre na konečných 3:0.

Branky: Lomaka, Olša, Chudárek. Rozhodčí: Poláček. Diváků: 200. Holešov: Janalík – Matulík, Bačík, Charuza, Roubalík, Olša, Očadlík, Holík, Lomaka, Münster, Marek, Malík. Střídali: Machálek, Chudárek, Barták Kelč: Kiza – Škařupa, Kotrla, Pitrun, Chrástecký, Pastrnek, Olšák, Hegar, Machač, Minář, Topič. Střídali: Pastrnek M., Vinklár, Hruška, Novák.

BAŤOV 1930 – CHROPYNĚ 3:2 (1:1)

Začátek zápasu byl ze strany obou týmů opatrný, do první gólové příležitosti utkání se v 15. minutě dostal chropyňský Stratil, avšak jeho střelu stihla obrana Baťova zablokovat. Vyloženou šanci Baťova spálil v 18. minutě po přesné přihrávce Ondráše do malého vápna Pindryč, jehož přízemní střela těsně minula bránu Večeři. Další šanci domácích promarnil po rychlém průniku středem hřiště Krajča, ovšem jeho střelu pohotově zneškodnil chropyňský gólman. Hosté se ujali vedení v 32. minutě po rohovém kopu, kdy v nepřehledné situaci před bránou domácích dorazil míč za Stýblova záda Panáček. Baťovu se naskytla příležitost k vyrovnání v 44. minutě zápasu po faulu v pokutovém území na Pyndriče a zkušený Linek nedal gólmanu hostí žádnou šanci. Druhou půli utkání začal lépe chropyňský tým, po střele Grmely Stýblo vytáhl míč nad svoji bránu. Baťov se mohl ujat vedení v 49. minutě po rohovém kopu Vitáska, ale hlavička Linka jen těsně minula chropyňskou branku. Další šanci na skórování zahodil po přímém kopu Spurný Milan, jehož hlavičku vytěsnil na roh Večeřa. Hosté potrestali gólovou nemohoucnost domácích v 77. minutě, po několika chybách domácí obrany zkušeně umístil míč k tyči Stýblovy brány Horák. Baťov se ovšem nechtěl smířit s dosavadním výsledkem zápasu a po krásné střele Vitáska z přímého kopu v 84. minutě domácí srovnali skóre utkání. Vzápětí exekutor vyrovnávací branky obelstil obranu a otočil stav utkání ve prospěch Baťova.

Branky: Linek, Vitásek 2. Rozhodčí: Vacula. Diváků: 150. Baťov 1930: Stýblo – Spurný M., Gerych, Linek, Dorotík – Ondráš (88. Daněk), Vitásek, Pospíšil ml., Spurný D. – Krajča (89. Krajča), Pindryč (62. Janovský). Chropyně: Večeřa – Štěpánek, Buksa, Hošek, Urubek, Vaňhara, Stratil D., Panáček, Grmela (67. Horák), Stratil L., Trávníček

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

Cyklista Svatopluk Božák pokořil podruhé nejtěžší závod světa, Ameriku

Cyklistický ultramaratonec Svatopluk Božák z Rožnova pod Radhoštěm překonal už podruhé nástrahy nejtěžšího cyklomaratonu na světě.

Skončil pětatřicátý ročník Valašského Špalíčku. Během čtyř dnů se na festivalu vystřídalo osmatřicet hudebních uskupení. Spokojení diváci ze všech koutů republiky si přijeli poslechnout tuzemské legendy i zahraniční interprety z let šedesátých a sedmdesátých. Na tuto dobu zavzpomínali také při filmové projekci dokumentárních snímků.