Kapitán Meziříčí Martin Sviták vystřelil výhru v závěru

Valašsko – Tak to je nová krev do žil. Valaši odčinili porážky z minulých utkání a třemi body unikají dnu tabulky. Vítězství v Benešově je o to cennější, že rozhodující branku dal nejzkušenější hráč Martin Sviták v samotném závěru zápasu.

3.11.2014

Martin Sviták.Foto: DENÍK/Vladimír Štěpán

DIVIZE – SKUPINA E

D. BENEŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ 2:3 (1:2)

Dolní Benešov zasažen velkou marodkou předváděl jednoduchý fotbal.Ve 25. minutě nakopl míč za obranu domácí Rozsíval. Nedůslednost a zejména slabá komunikace mezi stoperským duem přiměl Benešov ke skórování, kdy za obranu naběhl Labuda a nikým neatakován prostřelil Kmecíka. Tento moment opět jakoby oživil hru Valachů. Ve 28. minutě si krásně do prostoru naběhl Plešek a přízemním centrem našel Macíčka. Po vyrovnání začali Valaši předvádět pohledný, kombinační fotbal, který dělal domácím problémy. Toto zužitkovali ve 33. minutě, kdy po ose Roupec, centr Lasovský a skvělém náběhu do prostoru šestnáctky Pleška, reagovala domácí obrana jasným faulem na posledně jmenovaného. Míč si postavil Výmola, a nedal domácímu Švrčinovi z penalty šanci. Celý druhý poločas se domácí snažili o vyrovnání. Snaha se domácím vyplatila. V 65. minutě přiklepl Haas nabíhajícímu Klingerovi míč, a ten srovnal na 2:2. V 85. minutě dostal přihrávku mezi beky Klinger a osamocen přehodil Kmecika. Naštěstí pro hosty se míč od tyče odrazil mimo následné nebezpečí. O dvě minuty později tuto akci okopírovali hosté, ale Drápela svou šanci trestuhodně zahodil. V 90. minutě kopali hosté rohový kop. Na první tyč si naběhl Sviták, který z voleje míčem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistent trenéra Martin Procházka zářil štěstím: „Vezeme tři body z venkovního prostředí, velká spokojenost. Na druhu stranu je třeba říci, že utkání provázela z naší strany spousta chyb, zejména v obranné fázi. Cítím za povinnost vyzdvihnout výkony Martina Svitáka, Lukáše Marka a Jana Pleška. Tato trojice má velký podíl na naší výhře."

BRANKY: 25. Labuda, 65. Klinger – 28. Macíček, 33. Výmola, 90. Sviták. VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec, Michálek, Kufa, Vykydal – Lasovský (86. Drápela), Plešek (73. Paszto), Sviták, Marek – Macíček, Výmola.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

Cyklista Svatopluk Božák pokořil podruhé nejtěžší závod světa, Ameriku

Cyklistický ultramaratonec Svatopluk Božák z Rožnova pod Radhoštěm překonal už podruhé nástrahy nejtěžšího cyklomaratonu na světě.

Skončil pětatřicátý ročník Valašského Špalíčku. Během čtyř dnů se na festivalu vystřídalo osmatřicet hudebních uskupení. Spokojení diváci ze všech koutů republiky si přijeli poslechnout tuzemské legendy i zahraniční interprety z let šedesátých a sedmdesátých. Na tuto dobu zavzpomínali také při filmové projekci dokumentárních snímků.