I. A třída: absolutním králem podzimu se stali fotbalisté Hluku

Region – Absolutním králem podzimní části fotbalové I. A třídy se stal Hluk, který svou dominanci prokázal vysokou výhrou nad Napajedly. Spartak tak v základní hrací době prohrál pouze jednou ve 3. kole v Nivnici. V béčku vedou zásluhou lepšího skóre Valašské Klobouky před Podlesím.

1.11.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

PODLESÍ – VAL. MEZIŘÍČÍ 2:3 na pen. (1:1)

Derby nemá favorita a v Podlesí to platilo. Hosté si odvezli dva body. „Papírově jsme si sice byli favoritem, ale chybí nám dlouhodobě zraněný Zetek. Další tři kluci měli jiné povinnosti a my jsme museli hodně v sestavě improvizovat. Zkušení hráči hostí jako bratři Kundrátové, Václavík a spol. nás v prvním poločase přehrávali. Do druhého poločasu poslal trenér hostí Kostka mladší hráče na hřiště a my jsme se dostali do zápasu. Přišla ale hrubka a Nosálek musel řešit brejk penaltovým zákrokem, po kterém byl vyloučen. Ještě jsme stihli srovnat, ale dnes to nebyl z naší strany vůbec dobrý výkon," dodal k zápasu trenér Podlesí Karel Baroš.

„Pro nás je to cenná výhra. Kluci odvedli velmi dobrou práci, zase si zahráli i mladší hráči a to nám jde. Je jen škoda, že jsme se vždy po vedoucí brance zbytečně stáhli. Ve druhém poločase nás musel podržet brankář Michut. My jsme nechtěli jen náskok bránit, hráli jsme ofenzivně. Takto se chceme prezentovat. Bylo to klasické derby. Branky, přísná červená karta pro domácí, hodně penalt po zápase," dodal trenér Meziříčí Vladimír Kostka.

Branky: 45. a 89. Radim Blažek – 37. Tomáš Kundrát, 82. Michal Kundrát.

JUŘINKA – JAROSLAVICE 0:1 (0:1)

Juřinka doma překvapivě ztratila. Hosté z Jaroslavic dali šťastnou ušmudlanou branku a pak úporně ubránili tři body. „Soupeře jsme v žádném případě nepodcenili. Nebyl to ani náš nejhorší výkon na podzim. Věděli jsme, jakým stylem soupeř hraje. Když vyhrál po penaltách bez vstřelené branky ve Valašských Kloboukách, připravovali jsme se na jeho defenzívu. Hosté postavili parník a my jsme útočili do plných. Obranný val deseti hráčů nešel takřka překonat. Měli jsme šance – Vavřík, Paťava a další však neměli v koncovce klid a vadil jim také špatný terén. Tím, jak jsme hráli celý poločas na jednu branku, tak jsme si sami zničili terén a možnost kvalitní kombinace. Kluci odvedli soustředěný výkon, bohužel to na body dnes nestačilo," dodal k utkání zklamaný trenér Juřinky Pavel Vaigl.

Branka: 20. Polách.

H. LIDEČ – VLACHOVICE 2:0 (0:0)

Domácí rozhodli hlavně lepším druhým poločasem, kdy soupeře přehráli, o zisku tří bodů. „První šanci měli hosté, ale únik na branku nevyužili. My jsme mohli jít do vedení těsně před poločasem, ale prosadili jsme se až po přestávce. Vlachovice již tolik nehrozily a my jsme převzali otěže zápasu. Vaculčík se krásně trefil hlavou na přední tyči do šibenice a Fojtík se prosadil z vápna křižnou střelou. S posledním podzimním zápasem jsme spokojeni," řekl po utkání předseda klubu Horní Lidče Bronislav Gajdošík.

Branky: 55. Vaculčík, 82. Fojtík.

VAL. PŘÍKAZY – VIDČE 2:4 (2:2)

Domácí měli skvělý úvod zápasu. Po centru Ocelíka se prosadil Ptáček. V 9. minutě po centru Vobořila minul branku Ryza. V 11. minutě vyrazil domácí brankář Valčík míč jen před Kramoliše a ten načal svůj střelecký den. Ve 14. minutě kopali domácí penaltu a tu proměnil svým druhým gólem Ptáček. Ve 27. minutě podržel Příkazy Valčík, ale ve 40. minutě zakončil svou druhou brankou přebíhaný roh opět Kramoliš.

I po přestávce byl v hlavní roli kanonýr Vidče Kramoliš. Nejprve dokončil v 54. minutě hattrick, aby se za minutu nechal za kritiku rozhodčího po druhé žluté kartě vyloučit. Po hodině hry to s domácími vypadalo úplně špatně. To se trefil krásnou střelou Vala. Do konce zápasu se Valašské Příkazy z těchto úderů nevzpamatovaly. „Totálně jsme zpackali tento důležitý zápas. Dali jsme rychlou branku a místo, abychom v desáté minutě vedli tři nula, tak si necháme vyrovnat. Od stavu 2:2 jsme hráli katastrofálně. Nepředvedli jsme zhola nic. I proti deseti jsme nebyli schopni nic vymyslet. Hosté bojovali, chtěli víc a tři body si zasloužili. My jsme naopak podali ostudný výkon," byl po zápase velmi kritický ke svým svěřencům trenér Josef Miklas.

„My jsme ten zápas o šest bodů zvládli a odčinili tak domácí výpadek s Juřinkou. Nezačali jsme dobře, ale dokázali jsme na domácí branky reagovat a to bylo důležité. Ve druhém poločase jsme se museli vyrovnat s vyloučením Kramoliše, ale soupeř hrál do plných a to nám vyhovovalo," dodal trenér Vidče Petr Urban.

Branky: 4. a 15. Ptáček – 11., 40. a 54. Kramoliš, 60. Vala.

SEHRADICE – ZUBŘÍ 0:6 (0:2)

Časté absence mnoha klíčových hráčů v průběhu téměř celé podzimní části vygradovaly až v domácí debakl Sehradic v posledním utkání se Zubřím. Hosté měli v první půli více míč na kopačkách a po dvou hrubkách v domácí obraně se dostali do poločasového vedení 2:0.

Ve druhém poločase Sehradice ve snaze ještě zkusit zvrátit nepříznivý stav utkání více vrhly síly do útoku, ale aktivní hosté se díky tomu začali dostávat do spousty šancí a tak se jim podařilo vstřelit ještě další čtyři branky. I když si Sehradice taky vytvořily několik vyložených brankových příležitostí, ani jedna se jim nepodařila přetavit ve vstřelenou branku. „Hráli jsme dnes totální ofenzivní fotbal, až jsem kluky o přestávce nabádal, ať trochu myslí i na zadní vrátka. Dařila se nám kombinace a stříleli jsme pěkné branky. Ještě v prvním poločase měli domácí brejkové situace. Po přestávce nás již neohrozili a jejich tabulkové postavení odpovídá jejich kvalitě. S dnešním výkonem jsem maximálně spokojený. Ještě kdyby Radim Vokáč dal více branek. Dvakrát byl přesný, ale dost toho zahodil. Dnes ho předčil autor hattricku Juraj Koscelník," řekl k utkání trenér Zubří Dušan Dohňanský.

Branky: 4., 41. a 67. Koscelník, 64. a 89. Vokáč, 71. Pavlíček.

Sehradice: Minařík – Krejčiřík, Gregor, Žáček V., Maňas – Zavadil K., Vašička, Plášek, Řehák M. – Nikolén, Zavadil F.

NEDAŠOV – SLUŠOVICE 3:2 na pen. (1:2)

Nedašov měl za sebou tři prohry v řadě a nutně potřeboval bodovat. Začal rozhodně aktivněji, čímž zaskočil Slušovice. Již v 5. minutě střílel nebezpečně Kolínek. V 11. minutě pak hlavičkoval těsně nad branku domácí Šuráň. Hosté si první příležitost vypracovali ve 25. minutě, ta byla však gólová, osamocený Dobeš šikovně přehodil brankáře Solaře. Nedašovští na nic nečekali a za dvě minuty srovnali krásnou střelou Šenkeříka na 1:1. Ve 35. minutě mohl poslat Slušovice do vedení Lošťák, ale jeho hlavičku kryl gólman Solař. Ve 41. minutě udeřili hosté podruhé, v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Poslušný a Slušovice vedly 2:1.

Ve druhé půli zvýšil Nedašov aktivitu a nepustil hosty prakticky za polovinu hřiště. V 72. minutě mohl srovnat skóre Marek, ale jeho střela mířila pouze do břevna. Zanedlouho se doslova potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. V 76. minutě dokázal gólman Solař zneškodnit samostatný únik slušovického Lošťáka, aby o minutu později srovnal stav na 2:2 přesnou střelou Marek. Ke konci utkání měli domácí ještě možnost ke skórování, ale ani jedna se už neujala. Utkání tak dospělo do penalt, v nichž byli šťastnější domácí a potvrdili tak, že na jaře se budou z Nedašova odvážet body jen stěží.

Branky: 27. Šenkeřík, 77. Marek – 25. Dobeš, 41. Poslušný. Nedašov: Solař – Talčík, Fojtík, Novák M., Cícha – Holba P., Novák P., Marek, Kolínek L. (46. Holba J.) – Šenkeřík, Šuráň.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – BRUMOV B 2:3 p. (2:1)

V místním derby Valašské Klobouky dvakrát v první půli vedly po trefách Sáblíka a Janoše, ale Brumov vždy vyrovnal Macháčem. A v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté.

Branky: 10. Sáblík, 29. Janoš – 20., 70. Macháč.

HLUK – NAPAJEDLA 7:1 (4:0)

Áčko Hluku hrálo proti ambicióznímu mužstvu Napajedel. Po vlažném úvodu se v 15. minutě po rohu dostal do dobré střelecké pozice Dohnal, který nezaváhal a vstřelil první branku domácích. Ve 24. minutě Radek Bihári prokličkoval obranou hostí a velmi krásnou a jednoduchou střelou poslal míč k tyči brankáře Bartoše a zvýšil na 2:0. I potom měli po rozích Hlučané příležitosti, které zaváněly brankou. Lipotiho hlavička, šance Dohnala, Martiše či Biháriho volaly po gólech. Ve 30. minutě po nádherné akci zakončil své sólo O. Machala, a bylo to 3:0. Ve 34. minutě Dohnal po rohu dotlačil balón počtvrté do sítě a to už bylo pro Napajedla skoro na ručník.

Do druhého poločasu pak mužstvo Napajedel vstoupilo aktivně, ale jejich akce končily na výborné domácí obraně. V 71. minutě hosté faulovali v pokutovém území a Jenda Dohnal dal z pokutového kopu svoji třetí branku.

Potom nešťastně při odkopu trefil Fojtík presujícího Zimčíka, pro kterého nebyl problém dostat míč do sítě a snížit na 5:1. V 76. minutě se dostal k míči Tomáš Martiš a jeho prudká střela skončila v síti mužstva hostů. I potom domácí hrozili prudkými útoky, ale závěr obstaral Radek Bihári, který z poloviny hřiště unikl obraně a zvýšil na drtivých 7:1. Pokud to měl být souboj mužstev z čela tabulky, tak to dnes vyšlo jednoznačně pro mužstvo Hluku, které potvrdilo svoji suverenitu v podzimní části. Hlučané prohráli jediný zápas, a to v Nivnici. Byla to prohra jednak z důvodu absence některých hráčů, hlavně však proto, že tento zápas hodně podcenili.

Branky: 15., 34. a 71. Dohnal, 24. a 87. Bihári, 30. Machala, 76. Martiš – 73. Zimčík. Hluk: Fojtík – Kryl, Machala A., Lipoti, Galuška, Bihári, Kukla (Athang), Machala O., Martiš (Ševčík), Zalubil, Dohnal.

ŽALKOVICE – SKAŠTICE 4:2 (1:1)

Žalkovice šly Horákem v 9. minutě do vedení, ale o čtyři minuty později vyrovnal Konečník a hned po pauze dokonce hosté vedli Bublou. Jenže v 69. minutě vyrovnal opět Horák a v 76 a 83. minutě udeřil dvakrát Sedlář a svěřenci trenéra Koleniče už nedokázali reagovat.

Branky: 9., 69. Horák, 76., 83. Sedlář – 13. Konečník, 47. Bubla.

Skaštice: Vymětal L. – Motal T. (55. Vymětal R.), Janalík (K), Batík, Icela – Uličný, Frýdl R., Sova, Škrabana (64. Petrúsek) – Konečník, Bubla L. Trenér: Roman Kolenič. Žalkovice: Juráň – Janečka M. (K), Zavadil J., Zavadil D., Janečka T. – Bartušek J., Bartůšek O. (62. Horák P.), Sumec, Němec – Sedlář, Horák Z. (88. Strnad). Trenér: Luděk Juráň.

DOLNÍ NĚMČÍ – KVASICE 0:2 (0:0)

Do Dolního Němčí odjeli Kvasičtí bez Ondry Stojaníka. Cílem bylo získat tři body a udržet se mezi třemi nejlepšími týmy soutěže.

Od prvních minut se bojovalo o každý metr hřiště a domácí Kvasicím nedarovali jediný souboj. I když byli hosté v kombinaci lepší, na střelecké příležitosti byl první poločas vyrovnaný 2:2 a nutno dodat, že výborné zákroky předvedl jak brankář domácích, tak také Laďa Vymazal v brance Kvasic. Do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového sta­vu.

O přestávku si hráči Kvasic předsevzali, že musí zlepšit pohyb bez míče, zrychlit přechod do útoku a častěji střílet ze střední vzdálenosti. Již první útok ve druhé půli mohl skončit brankou, ale domácí s notnou dávkou štěstí odvrátili pouze na rohový kop. Hrálo se plně v režii hostí a po další kvalitní souhře vybojoval míč u brankové čáry Jirka Večerka, předložil míč na penaltu Radku Janoštíkovi a ten nezaváhal a umístěnou střelou poprvé rozvlnil domácí síť. Hlavní rozhodčí ukázal na střed, ale dobíhající pomezní k úžasu všech (i domácích) konstatoval, že míč byl již v autu a tak byla branka odvolána. Radek Janoštík si o pár minut později vše vynahradil a po výborně zahraném rohovém kopu si naběhl na první tyč a poslal Kvasice hlavou do vedení. Emoce přetavil v nevšední oslavu gólu, za což uviděl druhou žlutou kartu a byl vykázán pod sprchy. I v deseti hosté hráli pohledný a účelný fotbal. Dolní Němčí prakticky až do konce zápasu neohrozilo soupeřovu branku, Kvasice naopak přidaly pojistku, když ve vápně byl faulován Michal Brázdil a pokutový kop chladnokrevně proměnil Radim Zapletal.

Spokojený s předvedenou hrou i výsledkem byl trenér Kvasic Zdeněk Ševela. „V posledním zápase podzimu jsem měl trochu obavy, zda se dokáží hráči po zápase s Hlukem motivovat k vítězství, ale obával jsem se zbytečně. Mužstvo dokázalo svou vůli, sílu a cílevědomě šlo za ziskem tří bodů a umístilo se v polovině soutěže na výborném druhém místě. Tak jako téměř po každém podzimním zápase jsme si od domácích vyslechli kompliment o nejkvalitnějším týmu, což určitě těší. Všem – hráčům, funkcionářům i fanouškům bych touto cestou rád poděkoval za velmi zdařilý podzim a i když vždy vytanou v mysli některé zbytečné bodové ztráty, je třeba takto fotbal vnímat, respektovat jej, poctivě všichni v práci po přestávce pokračovat a těšit se na jarní boje," zhodnotil trenér Kvasic Ševela podzimní sezónu.

Branky: 66. Janoštík, 78. Zapletal (pen.). Kvasice: Vymazal – Foltýn, Šilinger, Brázdil, Mrhálek – Vojtášek (89. Ševela), Večerka (86. Hora), Musil (70. Pospíšil), Zapletalík (63. Zapletal) – Lepša, Janoštík.

KORYČANY – NEDACHLEBICE 3:0 (0:0)

Lépe do zápasu vstoupili domácí fotbalisté. Podařilo se jim získat územní převahu a zatlačit soupeře na jeho polovinu. Šance střídala šanci, nicméně Nedachlebice odolávaly. Částečně to bylo způsobeno bojovností defenzivních hráčů hostí a částečně nepřesností v zakončení. Domácí v prvním poločase vyzkoušeli na soupeře snad vše, co se dalo. Po šancích Gejdoše, Lyska i Posoldy však zůstávalo skóre zápasu neměnné. Hosté hráli trpělivě a nepouštěli se do velkých dobrodružství, čekali na případnou chybu domácích. Tu využili ve 36. minutě rychlým protiútokem, jehož autorem byl Daniel Brázda. Brankáři Koryčan Vrbovi se však podařilo vytěsnit míč na rohový kop, který následně domácí obrana likvidovala.

Bezbrankové skóre vyhovovalo hráčům Nedachlebic, a na začátku druhého poločasu více hýřili aktivitou. Domácí museli přidat, nicméně diváci se dočkali až v 62. minutě, kdy Stanislav Koval vypracoval akci pro Lyska, ten se výborně zorientoval na malém vápně a konečně rozvlnil sít branky hostí. Hráči Nedachlebic odpověděli bombou z dálky, ale Marek Vrba byl pozorný. O deset minut později udeřili domácí podruhé. Tentokrát slibný průnik obranou zajistil Lysko, naservíroval míč Gejdošovi, a ten zakončil do odkryté brány Nedachlebic podruhé. Prakticky rozhodl o utkání. Koryčany si slibný náskok statečně hlídaly, přesto v 90. minutě ještě promluvil do zápasu Lysko. Po samostatném úniku se dostal do velkého úhlu, přesto míč podkopl a ten vysokým lobem zapadl za záda jinak dobře chytajícího Vyorálka. Domácí mohli díky své aktivitě v celém zápase zaslouženě slavit cenné vítězství.

„Zápas na nerovném hřišti byl o osobních soubojích. V první půli jsme zaostávali . A ještě k tomu přišli o dva hráče. Ve druhé půli jsme se už domácím vyrovnali, ale bohužel jsme udělali chybu v obraně. Pak otevřeli hru a dostali další dva. Ještě, že už je konec sezóny, každý hráč jel nadoraz," oddechl si kouč Nedachlebic Petr Polášek.

Branky: 63. a 90. Lysko, 77. Gejdoš. Nedachlebice: Vyorálek – Skovajsik, Ryška, Soviš, Pisklák – Nožička (77. Bartys), Bartoš, Haša (15. Novák), Hána (37. Kafka) – Brzica, Mráz.

VLČNOV – NIVNICE 2:1 (2:0)

Do Vlčnova dorazila početná skupina příznivců Nivnice. Ti měli možnost poprvé v sezóně vidět na trávníku P. Lukeše, který zacelil mezeru po vykartovaném L. Ligasovi ve středu zálohy. Vlčnovští nastoupili kompletní, a jak se stává tradicí, v kustodem vyřazených dresech prvoligového Slovácka, se kterým je pojí vzájemná družba.

Už ve 2. minutě zahrozil poprvé po centru Hanáka hlavou domácí Rosťa Gregor, jehož bratr Lukáš odchytal v Nivnici nejedno utkání, ale zatím mířil vedle. V 5. minutě střílel z velké dálky hráč hostí J. Vojtek, ale nadstandardní brankář na A třídu v kleci domácích Chvojka zasahovat nemusel. V 8. minutě centroval Stojaspal na hlavu Gregora a ten hlavičkoval podruhé, tentokrát pro změnu nad. Ani toto varování Nivničtí vážně nebrali a tak se domácí ujali v 9. minutě vedení 1:0, když centr Uhlíře ze čtyřiceti metrů umístil hlavou do sítě nekrytý Gregor. Ve 14. minutě sporný faul za vápnem hostí posoudil arbitr jako přestupek a ze sedmnácti metrů pálil pod břevno Tománek, ale P. Mendl vyškrábl merunu mimo branku. Vzápětí nachystal aktivní a rychlý hráč Vlčnova Hanák tutovku pro Beránka, ale ten naštěstí pro hosty minul o chlup branku.

Nivničtí hráli v tom čase jenom po vápno domácích a přechod do útoku jim dělal obrovské starosti. O finální nahrávce nemohla být ani řeč. Ohrozit branku domácích zkrátka nedokázali. Vlčnovští, dirigovaní nestárnoucím Hlahůlkem, byli aktivnější a po půlhodině se oprávněně dožadovali penalty po zaháknutí Uhlíře. Rozhodčí neviděl a dobře neviděl ani ve 32. minutě, kdy naopak odpískal faul-nefaul M. Máčalíka a domácí měli výhodu pokutového kopu. Bývalý ligista Němčický nezaváhal a Vlčnov vedl 2:0.

Až do přestávky hra hostí připomínala martýrium. Nedařilo se jim nic, což mělo příčinu v malém pohybu, nasazení, dynamice a také nízkém sebevědomí, což se projevovalo tím, že se mnohokrát zbytečně zbavovali lehkých a hratelných míčů. Zbytek prvního dějství se dohrál za ponuré nálady Nivnických, kterou ještě umocnily tóny místní dechovky, linoucí ze z hřbitova, kde se hrálo pro zesnulé.

V kabinách nivnický trenér hráčům promluvil do duše, a jak se později ukázalo, tak na mnohé to mělo kladný vliv. Zraněného J. Michalce vystřídal S. Josefík a jeho rychlost a vitalita měla na hru hostí pozitivní vliv. Přesto to byli domácí, kteří stříleli Uhlířem jako první, avšak nepřesně. V 60. minutě si narazil balon s Činčalou Palička, ale i on se ukopl. V 61. minutě už začali utahovat šrouby i Nivničtí. Po kombinaci J. Vojtka s S. Josefíkem střílel kousek vedle zadní tyčky F. Májek. V 64. minutě prodloužil míč P. Lukeš na Z. Kostelníka a i jeho hokus-pokus proletěl vedle. Největší šanci Nivničanů spatřil místní stadion v 69. minutě. Odvrácený míč po rohu se dokutálel k J. Vojtkovi, ale včasným vyběhnutím mu ve skórování zabránil gólman Chvojka.

Domácí to ještě zkusili ojediněle v 77. minutě, tedy v době, kdy už hráli dobrých deset minut pod tlakem. Samostatné představení nabídl přítomným Stojaspal a přidal se i brankář P. Mendl, jenž míč vytěsnil na roh. A roh, tentokráte na druhé straně, hrál důležitou roli i v 81. minutě. Vybojoval ho neúnavný S. Josefík a po centru P. Lukeše se zasloužené branky dočkali i Nivničané. Hlavou ji vsítil F. Májek. Minuty rychle ubíhaly a tak hosté podnikli poslední, a jak už to většinou bývá, zoufalý pokus. Střídající O. Slezáček měl na hraně velkého vápna vše, co fotbalista potřebuje. Kopačky, míč i prostor, ale zvolil splašený centr místo technické či jiné střely. A tak se nejen za utkáním, ale za celou podzimní sezónou zatáhla opona a Nivnickým zůstal smutek. Nemuselo to tak být, kdyby nastoupili do utkání s takovou aktivitou a nasazením, jakými se prezentovali ve druhé polovině.

Branky: 9. Gregor, 32. Němčický (pen.) – 81. Májek. Rozhodčí: Němec – Dostálek, Veselý, 150 diváků. Vlčnov: Chvojka – Uhlíř, Hlahůlek, Tománek, Palička – Stojaspal, Němčický, Beránek, Hanák – Činčala (79. Křapa), Gregor (88. Kašpařík). Nivnice: Mendl – Hladiš, P. Ligas, M. Máčalík, Michalec (46. Josefík, 84. Holboj) – Velecký – Kostelník, Lukeš, Májek, J. Máčalík (73. Slezáček) – Vojtek.

OSVĚTIMANY – BOJKOVICE 1:2 (0:0)

Po bezbrankové první půli se zásadní věci začaly dít až po pauze. Nejprve po hodině hry otevřel skóre Gago a čtyři minuty před koncem přidal druhý gól Pavlis. Žandovský sice hned snížil, ale Osvětimany už vyrovnávací gól dát nedokázaly.

Branky: 88. Žandovský – 61. Gago, 86. Pavlis.

MALENOVICE – ÚJEZDEC 2:3 (0:1)

V souboji dvou posledních týmů soutěže vedl Újezdec po necelé hodině hry už 3:0, ale Malenovice to nezabalily a dvěma brankami snížily. Na vyrovnání už ale nezbylo moc času a hosté si tak odvezli třetí výhru v sezoně.

Branky: 69. Bartek, 87. Střelec – 11. Vacula, 50. Slinták, 57. Kobzinek.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Motorkáři devastují Bike arénu a ohrožují cyklisty

FOTOGALERIE / Motorkáři ničí tratě v cyklistické Bike aréně v Semetíně. Každoročně napáchají škody za několik tisíc. V prvé řadě jsou však nebezpeční pro cyklisty. Všechny tratě pro cyklisty jsou jednosměrné. Dobrodruzi na motorkách však jezdí odspodu do protisměru. V nerovném střetu kola a motorky by následky byly tragické.