V DIVIZI PŘEDVEDL VSETÍN KANONÁDU. V KRAJSKÉM PŘEBORU VYHRÁL BRUMOV, LUŽKOVICE A UHERSKÝ BROD

DIVIZE ŽEN

V PREMIÉROVÉM DIVIZNÍM DUELU NA DOMÁCÍ PŮDĚ NASÁZEL VSETÍN DRŽOVICÍM PATNÁCT BRANEK

Vsetín – Dokonalou kanonádu předvedly při historickém premiérovém divizním zápase na domácím hřišti fotbalistky Vsetína, které ve 2. kole soutěže nastřílely Držovicím patnáct gólů. Ve 3. kole se Valašky představí na půdě Mostkovic. Utkání se bude hrát v neděli od 10 hodin.

Vsetín porazil Držovice 15:0. Brankový účet v jednoznačné partii načala ve 13. minutě Pernická. Ještě do poločasu se trefily do hostující sítě dvakrát Krčmářová, Rýdlová a Kovaříčková a domácí šli do kabin s pětigólovým náskokem. Po změně stran už to byl fotbalový koncert Valašek. Ty si duel užívaly a navíc si hodně vylepšily skóre.

,,Před solidní návštěvou 50 diváků jsme tým z Prostějovska téměř vůbec nepouštěli na naši polovinu hřiště. Hráčkám nechyběla chuť souboj se snaživým soupeřem vyhrát co největším gólovým rozdílem. A protože se nám dařila přízemní kombinace a střelba ze všech pozic, tak jsme dosáhli na rekordní výsledek. A to ještě gólmanka Držovic Jetelová spoustu dalších našich šancí zneškodnila,“ užíval si zápas s celým svým družstvem vsetínský kouč Martin Pavlát.

A který gól se domácímu trenérovi líbil nejvíc? ,,Byla to branka na 4:0, jež vstřelila z hranice šestnáctky ranou přímo z voleje pod břevno Ráchel Kovaříčková,“ přiznal Pavlát

Dolnolhotský triatlon 2017
Zápisník Lubomíra Hotaře

FC VSETÍN – DRŽOVICE 15:0 (5:0)

Branky FC Vsetín: Krčmářová 4, Petruželová 3, Rýdlová 2, Kovaříčková 2, Kocurková 2, Pernická, Čípová.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Randuchová, Vlčková, Petra Ševčíková, Pernická, Rýdlová, Kocurková, Čípová, Krčmářová, Petruželová. Střídaly: Čáňová, Klára Marková, Pospíšilová.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

BRUMOV SLAVIL PADESÁTINY VEDOUCÍHO DRUŽSTVA IVO POLÁCHA SKALPEM CELKU HOLEŠOVSKÝCH HOLEK

Region – Nečekaně jasný výsledek se zrodil ve 3. podzimním kole krajského fotbalového přeboru žen. V utkání dvou velkých favoritů celé soutěže Brumov zdolal tříbrankovým rozdílem tým Holešovských holek. Zviditelnily se také Lužkovice v Říkovicích a Uherský Brod uspěl v Březnici.

BRUMOV – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 3:0 (2:0)

V utkání kola se zrodil jednoznačný výsledek. Poslední krajský mistr v zápase dominoval. Brumovu hodně pomohla první branka, kterou zařídila už v 5. minutě z rychlého protiútoku Krahulová. Stejná hráčka vstřelila v pětačtyřicáté minutě po centru od Kolaříkové i druhý gól Valašek. Ve druhé půli se převaha domácích ještě zvýraznila. Ofenzivně laděné Brumovjanky měly víc balón na kopačkách a proto Holešovské holky nepouštěly na dostřel svojí brány. Důležitou výhru domácího celku pečetila v 66. minutě kapitánka Škrabolová.

,,Po opatrném začátku se hra v prvním dějství odvíjela mezi oběma šestnáctkami. Moc šancí se neurodilo. Teprve po změně stran jsme byly lepším družstvem. Holešov nás ohrožoval pouze z přímých kopů,“ prozradila domácí kapitánka Adriana Škrabolová.

Té se líbil kolektivní výkon jejího družstva. ,,Dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a byly jsme produktivnější v útoku,“ našla podstatu úspěchu Brumova Škrabolová.

Její družstvo tak mohlo tři velmi cenné body věnovat letitému vedoucímu týmu Ivo Poláchovi, který v těchto dnech slaví padesátiny.

,,Domácí celek byl lepší na míči, tvrdší v osobních soubojích a hlavně efektivnější v koncovce. My jsme nedokázali skórovat ani ze šesti sólových nájezdů. Většinou se nám nepodařilo ani trefit branku,“ konstatoval po zápase hodně zklamaný jeden z vůdců holešovské lavičky Slavomír Bednář starší.

Branky: Krahulová 2, Škrabolová.

Brumov: Bednářová – Maňasová, Marie Lysáková, Tománková, Kozubíková, Hnilová, Škrabolová, Kolaříková, Černobilová, Krahulová, Pavla Jeřábková. Střídaly: Bartošáková, Radka Koutná, Presová.

Holešovské holky: Slezáčková – Kuchařová, Homolová, Sklenaříková, Stolářová, Jurčíková, Šíblová, Fárková, Škrabalová, Tiefenbachová, Petříková. Střídala. Veronika Kovaříková.

Zápas Evropské ligy FC FASTAV Zlín - FC Sheriff Tiraspol na Andrově stadionu v Olomouci
ON-LINE: Úvodní zápas EL fotbalistů Fastavu Zlín s Šeriffem Tiraspol

ŘÍKOVICE – LUŽKOVICE 0:6 (0:1)

,,Lužkovice byly zatím nejsilnější soupeř, proti kterému jsme letos hráli. Celek ze Zlínska byl na tom dobře technicky a od začátku zápasu nás přehrával. My jsme se pouze bránili a od šedesáté minuty jsme odešli i fyzicky. Přesto mohla Monika Netopilová vstřelit alespoň čestný gól. A to nás i přes vysokou porážku ještě podržela brankářka Kateřina Pitnerová. Naše gólmanská opora zneškodnila spoustu dalších sólových lužkovických akcí,“ hodnotil duel kouč Říkovic Radim Borovička.

,,V úvodu střetnutí to nebyl vlivem větru příliš pohledný fotbal. S přibývajícími minutami se ale náš herní projev zlepšoval a gól Strachoňové v polovině prvního poločasu nás definitivně uklidnil. Po změně stran už jsme si utkání užívali a díky týmovému výkonu a přízemní kombinaci jsme Hanačky rozstříleli,“ uvedl hostující trenér Tomáš Karal.

Branky: Strachoňová 2, Jakešová, Adéla Zábojníková, Zeťková, Vyvlečková.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Kojetská, Fallová, Monika Netopilová, Chytilová, Červíková, Hana Netopilová, Pisaříková, Sedlářová. Střídala: Krejčí.

Lužkovice: Matlachová – Halová, Rozsypalová, Jana Molová, Zeťková, Vyvlečková, Adéla Zábojníková, Černošková, Navrátilová, Jakešová, Strachoňová. Střídaly: Kořenková, Žalková, Mikuláštiková, Blažková.

BŘEZNICE – UHERSKÝ BROD 1:2 (1:1)

,,Ze zápasu jsme měly trochu obavy. Utkání jsme však měly vyhrát, protože jsme v něm byly fotbalovějším týmem. Dostaly jsme ovšem smolné góly. Ten druhý padl po chybě v naší defenzívě. Navíc jsme nedokázaly proměňovat šance. Naopak Uherský Brod byl v koncovce produktivnější. Slovácký kolektiv také závěr střetnutí zvládl dobře takticky, když chytře využíval hokejové střídání,“ mrzela zbytečná porážka domácí stopérku Žanetu Vaculíkovou.

,,V pohledné partii byly pasáže, kdy jsme se trápili. Nicméně úspěch nám znovu zajistila bojovnost a vůle získat další tři body. O ten vítězný se postarala ve dvaasedmdesáté minutě Vaculínová. Poté jsme stáhli Wasner z útoku na pozici stopérky a výhru jsme už bez problémů uhájili. Zbytek střetnutí se totiž odehrál hlavně ve středu hřiště,“ potěšil skalp zvučného soupeře lodivoda Uherského Brodu Lumíra Petrku.

Branky: Huťková – Wasner, Vaculínová.

Březnice: Malotová – Kozmíková, Kryšpínová, Vaculíková, Monika Zábojníková, Adamíková, Bejtkovská, Vilhanová, Kristýna Marková, Vavrušová, Huťková. Střídaly: Černá, Kubíčková, Bukovjanová, Kalivodová.

Uherský Brod: Natálie Vrábelová – Jurčová, Andrlíková, Chovancová, Máčalová, Eliášová, Uhrová, Janíčková, Martina Vrábelová, Oharková, Wasner. Střídaly: Justýna Kovaříková, Dvořáková, Kamila Zálešáková, Vaculínová, Papskářová, Monika Gregorová, Macková.