Favorité na postup zažili černý víkend

Region – Vzpourou outsiderů proti favoritům by se dal nazvat uplynulý víkend ve fotbalové I. A třídě. Obrovský šok připravili pro hosty a zřejmě i sami pro sebe fotbalisté Příluk, kteří dokázali senzačně porazit lídra skupiny A Valašské Klobouky.

27.4.2010

Okresní derby mezi fotbalisty 1. FC Slovácko C a Nedachlebicemi (v bílém) skončilo výhrou domácího týmu 2:0.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Překvapení se zrodilo i v Lukově, kde nedokázal vyhrát druhý celek z Podkopné Lhoty. V béčku přišlo o dva body Dolní Němčí na hřišti Ořechova, když ve druhém poločase dohánělo dvoubrankové manko. Ve šlágru kola nestačily druhé Boršice na třetí rezervu Viktorie Otrokovice.

VLACHOVICE - LIDEČKO 2:1 (0:0)
První poločas se odehrál hlavně ve středu hřiště, ve hře obou mužstev bylo hodně nepřesností, přesto si Lidečko vypracovalo více brankových příležitostí. Po půlhodině se po rohu dostal k hlavičce R. Číž, ale domácí brankář Fojtík reflexivně střelu vyrazil. O minutu později mohli domácí opět děkovat brankáři, který bravurním zákrokem zneškodnil střelu B. Hyžáka. Po obrátce byla hra opět vyrovnaná. V 54. minutě ale jako blesk z čistého nebe přišla akce Dorušky, po které otevřel brankový účet utkání domácí O. Šimoník. Po této brance se Vlachovičtí uklidnili a v 74. minutě po faulu domácí obrany Lidečko z pokutového kopu vyrovnalo. O čtyři minuty později se situace opakovala na druhé straně, kde po faulu na Míču proměnil penaltu Tománek a stanovil konečný výsledek. Branky: O. Šimoník, Tománek - Číž R. Rozhodčí: V. Schmid - M. Havránek, P. Hrbáček, 100 diváků. Vlachovice: Fojtík - Olejník T., Jandík. Šimoník A., Kovařík, Šuráň, Míča, Vavrys, Olejník D., Šimoník O., Doruška. Střídali: Tománek, Klein, Drábík. Lidečko: Hyžák R. - Havelka, Martinka, Kulíšek, Kocourek, Číž A., Číž R., Ovesný, Fojtík, Hyžák B., Žídek.

BRUMOV B - LUŽKOVICE 4:0 (2:0)
Domácí vstoupili do utkání s velkým elánem a celý poločas byli lepším celkem. Mezi 22. a 25. minutou vstřelili Naňák a Juřica po pěkných kombinačních akcích dva góly a zdálo se, že utkání bude jednostrannou záležitostí domácích. Jenže ve 36. minutě se nechal vyloučit brumovský Kiačik a do konce první půle hosté dvakrát zahrozili. Nejprve odvraceli obránci míč z brankové čáry a následně trefili tyč. Ve druhé půli Brumovští i v deseti vstřelili dvě branky a hosté se už k ničemu nedostali. Branky: Naňák, Juřica, Smolík, Šindler. Brumov B: Fojtík jun. - Kolínek, Miklas, Šindler, Martinka, Juřica, Naňák, Váňa, Kiačik, Smolík, Ritter. Střídali: Bobot, Fico, Šenkeřík. Lužkovice: Vala - Batík, Masařík, Čala, Polepil, Ronza, Bařina, Novotný, Šimera, Kubát, Langer. Střídal: Ždanov.

LUKOV - PODKOPNÁ LHOTA 1:0 (1:0)
Oslabené mužstvo Lukova přivítalo na svém hřišti jednoho z favoritů na vítězství v soutěži Podkopnou Lhotu. Hosté začali s podporou větru v zádech, vytvořili si územní převahu, která však byla neefektivní. Domácí těžili spíše z nakopávaných míčů a rychlých protiútoků, které byly nebezpečné a soupeř je zastavoval jen za cenu faulů. Hosté poprvé zahrozili ve 21. minutě rovněž z trestného kopu, ale i oni svou příležitost prováhali. Radost domácích přišla ve 25. minutě, když Brázda z pokutového kopu potrestal tvrdou střelou faul na Šumšala. Hosty inkasovaná branka probudila a až do přestávky byli aktivnější. Ve 33. minutě hlavičkovali po rohovém kopu z malého vápna nad branku. Další příležitost srovnat skóre měli ve 44. minutě po dvou trestných kopech Bořuty ze 17 metrů, ale poprvé skončil míč z kopačky kanonýra na břevně Joklovy branky, podruhé pak zeď odrazila tvrdou ránu na roh. Když vytáhl lukovský brankář v závěrečné minutě výborný zákrok po střele z 22 metrů, odcházel Lukov do kabin spokojenější. Ve druhé půli byli hosté aktivnější, ale domácí opět vycházeli z jisté defenzivy a vytvořili si více příležitostí změnit skóre díky rychlým brejkovým akcím. V 51. minutě měli hosté výhodu trestného kopu ze 22 metrů, ale dobře postavený Jokl v brance Lukova nepřipustil změnu skóre. V 62. minutě měla Lhota blízko k vyrovnání, ale po centrovaném míči a hlavičce z malého vápna skončil míč naštěstí pro domácí těsně mimo konstrukci branky. Tím ale soupeř své příležitosti vyčerpal a domácí byli nebezpečnější. V 73. minutě přihrál atakovaný Teplý v pokutovém území Šumšalovi, ale jeho střelecký pokus skončil těsně vedle branky. O deset minut později propasíroval Štěpán míč do šance opět Šumšalovi, ale ten z osmi metrů našel jen dobře připraveného gólmana. V 86. minutě se pak brankář Lhoty musel hodně natahovat po střele Teplého z úhlu ze 12 metrů, aby ji vytáhl na roh. Závěr utkání domácí i přes pětiminutové nastavení takticky zvládli. Poprvé na jaře si tak mohli vychutnat pocit z vítězství, které se nerodilo lehce. Branka: Brázda. Rozhodčí: Novák - Polaštík, Krajča, 200 diváků. Lukov: Jokl, Brázda, Králík, Šimčík, M. Vítovský, Kovář, Štěpán, Šumšal, D. Drábek (87. Velikovský), T. Teplý, B. Konečný (77. O. Macík). Trenér: Z. Richtr. Ved. mužstva: P. Čihař. Podkopná Lhota: Valčík - Čunek, Psota, Staněk, Videman, Minařík, Holeňák, Mahďák, Bečica, Hrdlička, Červenka. Střídali: Srovnal, Punčochář, Tkáč. Trenér: Bořuta.

PŘÍLUKY - VAL. KLOBOUKY 2:1 (1:0)
Od prvních minut se hrál kvalitní a pohledný fotbal ve svižném tempu, přesto si ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit vážnější příležitost. Až ve 45. minutě dostal Vlček nahrávku před velké vápno a z první vystřelil. Míč však zasáhl ruku jednoho z obránců Klobouk, po které následovala penalta, kterou K. Zedníček proměnil. Po změně stran nastoupili hosté s cílem vyrovnat, což bylo na jejich aktivitě znát. V 75. minutě dostal K. Zedníček pas na pravou stranu a podruhé překonal brankáře hostů ranou ke vzdálenější tyči. Příluky hrály naplno, rychle jim ale ubývaly síly a hosté poté svého soupeře dostali pod souvislý tlak. Osm minut před koncem již obrana domácích neodolala a Beňo po rohu zkorigoval. Po jedné z mnoha standardních situací Klobouky málem dokázaly i vyrovnat. Hosté však letící balon podle názoru rozhodčího ještě tečovali z ofsajdového postavení a gól nebyl uznán. Utkání se proto dohrávalo v nervózní atmosféře. Branky: Zedníček K. 2 - Beňo. Rozhodčí: Zubek - Žniva, Prokop, 300 diváků. Příluky: Ondráš - Čelůstka, Krumpolc, Kolínek, M. Frolek, Vlček, D. Zedníček, Dederle, Rachoň, K. Zedníček, Nesvadba. Střídali: Machalíček, Zahradnický, Svozil.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka - Hutisko 2:1 Burda, Škařupa - Maruchnič, Hrachovec - Vidče 1:0 Vrána, Dolní Bečva - Zubří 2:1 Kozák 2 - L. Raždík.

ŽALKOVICE - MLADCOVÁ 0:0
V prvním poločase měli více ze hry hosté, ovšem z převahy vytěžili pouze dvě břevna. Ve druhé půli se dostali do hry i domácí, ovšem jejich pokus skončil také na konstrukci branky Mladcové. Podle Žalkovických je proto konečná bezbranková remíza spravedlivým vyústěním zápasu. Rozhodčí: Havránek - Schmid, Ondo. Žalkovice: Kožuch - Nakládal, Sova, Petřík, Bouchal, L. Horák (70. Vrubl), Tabara, Přikryl, Talach, P. Horák, Svačina. Mladcová: Černý - J. Stružka, Dlabač, L. Stružka Gurský, Vyvlečka, Zbořil, Pindrič (40. Murka), Vaněk, O. Stružka.

ÚJEZDEC - ZBOROVICE 5:2 (4:0)
Domácí rozhodli zápas již v prvním poločase, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. Střelecky se zaskvěl Pilka, který se blýskl hattrickem. Hosté působili především v obraně hodně nejistě a domácí spálili ještě další tři brankové příležitosti. Ve druhé půli si domácí již hlídali výsledek, trochu polevili a dovolili hostům korigovat stav. Branky: Pilka 3, Novosad, Těthal - Páník 2. Rozhodčí: Walner - Filipenský, Zpěvák. Újezdec: Řihák - Šmíd ml., Novosad, Mařica, Kobzinek - Těthal, Popelka, Šmíd st., Zemánek - Gregor, Pilka. Střídali: Vystrčil, Mikliš, Roder. Zborovice: Chytrý - Tesař, Přecechtílek, Štěpánek, Kojetský, Bělaška, Páník, Vybíral, Šmíd, Krejčí, Bezslenina. Střídali. Husovký, Kunc, Šumbera.

KVASICE - BŘEZOPUPY 2:2 (1:2)
V prvním poločase byli hosté agresivnější a po půl hodině hry vedli po trefách Vávry dvoubrankovým rozdílem. Ve 45. minutě domácí snížili brankou Darebníčka. Po změně stran získaly Kvasice územní převahu a vyrovnání se dočkaly v 52. minutě po krásné střele Němce. Po zbytek utkání měli domácí tlak, ale bez výsledku. Branky: 45. Darebníček, 52. Němec - 18. a 29. Vávra. Rozhodčí: Hrbáček - Vitásek, Konečný, 250 diváků. Kvasice: Vymazal - Němec, Večerka, Krejčiřík, Otýpka, Darebníček, Rajskup, Musil, Foltýn, Potočný, Ištvánek. Střídali: Malát, Ambruz, Nevařil. Březolupy: Uhlík - Vycudilík, Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Bilavčík. Na střídání: Hanák, Michálek, Hrbáček, Bernatík, Pavlík.

PRAKŠICE - KNĚŽPOLE 2:0 (1:0)
V prvním poločase si domácí vytvořili více brankových příležitostí a jednu z nich využil ve 32. minutě Němeček, který prošel přes celé hřiště a z 30 metrů vyslal nechytatelnou pumelici. Ve druhé půli se hosté zlepšili a převzali iniciativu, jenže pozorná obrana Prakšic nepovolila Kněžpoli žádnou výraznou příležitost ke skórování. Domácí hrozili zejména z brejků. V 78. minutě orazítkoval tyč Kněžpole Ondra. Po další krásné akci domácích sedm minut před koncem nahrál na rozhodující trefu Prakšic Sychra výborně hrajícímu Ondrovi, který neomylně vymetl šibenici kněžpolské branky. V závěru si domácí své důležité vítězství pohlídali. Branky: 32. Němeček, 83. Ondra. Rozhodčí: Toman - Janča, Kotačka, 200 diváků. Prakšice: Marášek - Matulík, Babušík, Bičan J, Němeček, Jurák, Šimuni, Ondra, Mudrák (61. Sychra), Kadlček (86. Drábek) Bičan D. Na střídání: Bartek, Čechman. Kněžpole: Hančík - Trebatický, Bednařík, Řezník, Varga (42. Kowalík), Fišer, Šustr, Chudárek, Kozelek (66. Sklenář), Coufalík (85. Svízela). Na střídání: Brázdil.

VIKTORIA OTROKOKOVICE B - BORŠICE 3:0 (2:0)
Domácím vyšel vstup do utkání, když je po pěti minutách poslal do vedení Maňák. Posléze se hra vyrovnala. Zhruba po půlhodině hry napřáhl z dálky Šuranský a nádhernou střelou zvýšil vedení rezervy Otrokovic. Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu, získali převahu, vytvářeli si i šance, ale žádnou nedokázali využít. V závěru zápasu po rychlém brejku potvrdil vítězství domácích Bořuta. Branky: Šuranský, Mařák, Bořuta. Rozhodčí: Skalický - Malota, Bernatík; Delegát: Palacký, 140 diváků. Viktoria Otrokovice B: Kašík - Chlachula, Zimčík, Mařák, Dorazil, Dvořáček, Novák, Bořuta, Šuranský, Maňák, Gazda. Na střídání: Ševčík, Sedlář, Dostál. Trenér: Roman Dvořáček. Boršice: Remeš - Novotný, Hikl, Zach, Činčala, Vlček, Hromada, Konrád, Dufek, Kuzma, Brzica. Na střídání: Škrabal, Sokol, Náplava, Dvořák. Trenér: Pavel Šimeček.

1. FC SLOVÁCKO C - NEDACHLEBICE 2:0 (1:0)
Slovácko začalo aktivně a vytvořilo si územní převahu a i nějaké náznaky šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Poté převzali taktovku hosté, nicméně deset minut před poločasem zahráli ve vápně rukou a Slezák z penalty poslal domácí do vedení. Po změně stran hosté vystupňovali svůj tlak, ale téměř k šílenství je přiváděl brankář Kovařík, který vychytal nemožné a byl jasně nejlepším hráčem domácího týmu. V době největšího tlaku zahráli domácí dlouhý míč až k brankáři hostů, který při odkopu trefil Lukáše Pašku a domácí vedli o dvě branky. V závěrečné čtvrthodině už gól nepadl. Branky: 35. Slezák z pen., 74. L. Paška. Rozhodčí: Poláček - Šťastný, Schnurmacher. 1. FC Slovácko C: Kovařík – Hruška, Slezák, Lysoněk, Měrka - Perůtka, Vašek, Maniatis, Blažek - O. Paška, Šenk. Střídali: Šišák, L. Paška, Vyorálek. Trenér: L. Pochylý. Nedachlebice: Řešetka - Krčmář, Soviš, Urban, Nožička, Hladiš, Křenek, Kaňovský, Tureček, Ryška, Pavlíček. Střídali: Šuranský, Kapřík, Andrýsek. Trenér: D. Klvaňa.

OŘECHOV - DOLNÍ NĚMČÍ 3:3 (3:1)
Domácí využili překvapivého prvního gólu v první minutě, soupeře dostali pod tlak a díky Trlidovi se ujali rychlého vedení 3:0. Hostům se podařilo snížit z penalty. Po změně stran vyšel trenérovi hostů tah ve střídání a T. Kadlček se mu odvděčil dvěma brankami. Po kontaktní brance hosté vyvinuli velký tlak a přesunuli se před branku Ořechova. Domácím dost zatápěli a jen štěstí, které stálo při Ořechovu, zabránilo tomu, aby neprohrávali o dvě branky. Konec utkání se podle domácích nesl v duchu velmi špatného rozhodování hlavního sudího, což vyvolalo následnou nervozitu u obou mužstev. Branky: 1. Hruboš, 10. a 18. Trlida - 23. Poruban, 62. a 86. T. Kadlček. Rozhodčí: Mikoška - Pokorák, Houdek. Ořechov: Formůsek - Žák, Blatecký (69. Brim), Petřek, Hřibňák, Vlček, Sklenka (46. Štefka), Trlida, Hrumoš, Pavlíček, Huráb (46. Zlatý). Dolní Němčí: A. Kadlček - Šmehlík, Chladil (12. Cmol), Zimčík (75. M. Stojaspal), Krchňáček, Poruban, Pochylý, Bída, T. Stojaspal, Pinter, Skopal (60. T. Kadlček).