1.A TŘÍDA

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

LŮŽKOVICE – LHOTA U VS. 5:0 (3:0)
Fotbalisté Lhoty jako by byli myšlenkami u svého spoluhráče Petra Orsága, který se v týdnu stal šťastným otcem a fotbal šel na druhou kolej. Jinak by to nemohlo být ve 20. minutě již 3:0 pro domácí, kdy lavinovité útoky zastavovali hráči hostí pouze za cenu faulů, které domácí precizně trestali jak z přímých kopů, tak i v jednom případě z kopu pokutového. I když Lhota poté utkání opticky vyrovnala, v laufu hrající Lůžkovice ji díky lepšímu pohybu a důrazu nabalily na zpáteční cestu přes Sirákov pomyslného fotbalového bůra.

VÍKENDOVÁ UTKÁNÍ

BRUMOV B – HRACHOVEC 2:2 (1:0)
Hrachovec bez zraněných Jana Vajgla a Libora Vrány vydřel v kvalitním, ale velmi tvrdém zápase cenný bod. Posílený celek domácích měl do 25. minuty utkání převahu, z které vytěžil také vedoucí branku, když chybnou malou domů Jiřího Tvarůžka přečetl domácí útočník dokonale – 1:0. Hrachovec po půlhodině hry vytasil také útočné zbraně a po brance volal sólový únik Ježe.
Po obrátce v 51. minutě zrealizoval centr Ježe hlavou Adamík – 1:1. Na hřišti se extrémně přitvrdilo a mohly padat další branky. V hostující brance čaroval Ivo Petrnek, ale jeden ze soubojů odnesl zraněním a nahradil ho Vladimír Vajgl. Po úniku Kabeláče šla bomba Adamíka těsně vedle. Utkání Hrachovce mají často infarktové koncovky. V 87. minutě šli domácí po tečované střele do vedení, ale to je neuklidnilo. Brutální faul na Martina Vajgla odnesli bez předchozího napomenutí červenou kartou. V 89. minutě však vyrovnal síly na hřišti podobným zkratem Adamík. Běžela pátá minuta nastavení, když nakopnutý míč do pokutového území dotlačil do sítě Radek Vajgl – 2:2.
BRANKY HRACHOVCE: 51. Adamík 1:1, 90.+5. Radek Vajgl 2:2.

P. LHOTA – JUŘINKA 2:0 (0:0)
Juřinka na domácího favorita nestačila. Hosté se za celé utkání dostali k ohrožení branky pouze při střelách záložníka Bartoně, naopak velmi dobře opět zachytal brankář Ruman. Ten povolil pouze dva přesné zásahy soupeřovým útočníkům. Nejprve po hodině hry se domácí ze hry prosadili poprvé, ke druhému úspěchu jim pomohl nedovolený zákrok hráčů Juřinky, který byl rozhodčím posouzen jak uvnitř pokutového území o a osudu zápasu bylo definitivně rozhodnuto – 2:0.

LŮŽKOVICE – V. BYSTŘICE 3:1 (1:1)
Hosté v současné formě mohli před zápasem těžko myslet na bodový zisk, ale přesto takřka celý první poločas byli lepším celkem. V 11. minutě zakončil precizně Marák souhru Kremela s Fuskem – 0:1.
Ve 14. minutě hasila závar před svou brankou domácí obrana vykopnutím míče na poslední chvíli, aby ve 28. minutě neplatila druhá branka Bystřice z kopačky Vrábela po údajném hraní rukou. Domácí nastartovala 41. minuta, kdy se prosadili z trestného kopu – 1:1. Během dvaceti minut druhé půle již bylo jasno, kdo se stane majitelem plného bodového zisku. Bystřice se hrubou chybou v rozehrávce sama poslala do dvoubrankového manka. Závěr mohl zdramatizovat trestným kopem Martin Vanduch. Na druhé straně jeho bratr David zamezil obětavým zákrokem míči v cestě do branky napočtvrté.
BRANKA V. BYSTŘICE: 11. Marák 0:1.

LHOTA U VS. – HUTISKO 2:3 (2:1)
Patnáct minut chybělo do konce a vypadalo to na vítězství domácí Lhoty. Její hráči bojovali se silným soupeřem opravdu na krev a k překvapení nebylo daleko. Jenže po zranění tří klíčových hráčů Zgarby, Surovce a Navláčila během zápasu, došly domácím mladíkům síly. V úvodu zápasu dostaly oba celky výhodu pokutového kopu, jak domácí Navláčil, tak hostující Maruchnič byli přesnými exekutory a začínalo se znovu – 1:1. Ve 34. minutě vysunul do běhu Navláčil Daňa a do kabin se šlo lépe Lhotě – 2:1. Ve druhém poločase nastal zlom v utkání až v 77. minutě, kdy se krásně do šibenice domácí branky trefil Maruchnič – 2:2. Lhota již neměla síly na zvrat a v 83. minutě ji hlavičkou po standardní situaci poslal definitivně do kolen Pisárik – 2:3. Přesto v nastavení mohl srovnat Hrňa, ale hostující brankář Horák byl proti.
BRANKY: 10. Navláčil 1:0, 13. Maruchnič 1:1, 34. Daňa 2:1, 77. Maruchnič 2:2, 83. Pisárik 2:3.

PŘÍLUKY – LIDEČKO 3:2 (0:1)
Fotbalisté Lidečka hrubě podcenili nástup do druhého poločasu, a to je stálo byť jen zisk jednoho bodu. Ve 20. minutě si sám pro pokutový kop došel Sukup, když udělal kličku také na domácího brankáře a byl podražen. Sám postižený byl neomylný – 0:1. Jako domeček z karet se nadějné vyhlídky hostí zbortily během osmi minut druhého poločasu a rázem to bylo po hrubých chybách 3:1. Třetí branka padla z pokutového kopu po faulu Luďka Ovesého. V 75. minutě sice Jan Novosad snížil na 3:2, ale kromě přímého kopu Radka Číže si Lidečko, které odehrálo druhý poločas v hlubokém útlumu, šanci nevypracovalo.
BRANKY LIDEČKA: 20. Sukup 0:1, 75. Jan Novosad 3:2.

NEDAŠOV – VIDČE 3:0 (1:0)
Fotbalisté Vidče v Nedašově herně propadli a jako by ztratili dobrou formu z posledních dní a měsíců. Snad jen pokutový kop za stavu 1:0, kdy Vladimír Urban poslal míč vedle branky, mohl přispět ke zdramatizování utkání. Jinak domácí entuziasmus přinesl nejen tři branky, ale také dvě břevna a nespočet spálených brankových příležitostí. V 15. minutě Jaroslava Fojtík jen pohodlně doklepl míč od prázdné branky po akci Lukáše Holby s Petrem Šuráněm. V 64. minutě se prosadil hlavou po centru Jaroslav Fojtíka Petr Šuráň – 2:0. Důraz, který zdobil domácí, ukázal v 78. minutě průnikem a střelou k tyči Machač – 3:0.
BRANKY: 15. Jaroslav Fojtík 1:0, 64. Petr Šuráň 2:0, 78. Machač 3:0.

D. BEČVA – LUKOV 3:2 (0:1)
Medaili za nezměrnou bojovnost by si zasloužili domácí fotbalisté po tomto utkání. Dolní Bečva se třemi dorostenci v sestavě se herně trápila a prohrávala po brance Málka. Zdálo se, že když v 55. minutě vyrovnal po faulu na Petra Vojkůvku z penalty Vašek, že se domácí herně zvednou. Ti ale museli přežít další šance Lukova a druhou branku Vitovského ze 70. minuty – 1:2. Závěr ale měli domácí doslova úchvatný. V 80. minutě si za obranu naběhl Kozák a zleva zakončil – 2:2. V 86. minutě si palebnou pozici našel Petr Vojkůvka a dokonal velký obrat v zápase – 3:2.
BRANKY: 25. Málek 0:1, 55. Vašek 1:1, 70. Vitovský 1:2, 80. Kozák 2:2, 86. Petr Vojkůvka 3:2.
Další výsledky: Nedašov - Příluky 5:2, Lukov - Nedašov 1:2.