Divize E: Valašské Meziříčí potopily fatální chyby

Valašsko – I když fotbalisté Valašského Meziříčí šli doma s Brumovem do vedení, nevyvarovali se velkých chyb a prohráli.

11.8.2014

Divizní fotbalisté Valašského Meziříčí (červenobílé dresy). Foto: Lucie Kostková

DIVIZE – SKUPINA E

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BRUMOV 1:3 (1:1)

Domácí šli do vedení v 8. minutě. Michálek se po rohovém kopu nacpal do hlavičky a do branky usměrnil míč Roupec 1:0. Domácí se z vedení neradovali dlouho. Po chybné rozehrávce se hosté dostali do protiútoku, který zkušený Polách zakončil 1:1. Poté mohli hosté využít zaváhání Kmecíka, který během dvou minut předvedl dva nejisté zákroky, ale stav zůstal vyrovnaný.

Druhé dějství přineslo nejprve šance Výmoly a Pleška, ale ani jeden nedokázal strhnout vedení na stranu domácích. V 62. minutě hosté jednoduše otočili hru a finální dohrání akce vedlo k brance a vedení 1:2. Za šest minut byl nařízen ve prospěch hostů pokutový kop, jehož proměnění znamenalo vedení o dvě branky. Poté si sice domácí vynutili tlak, z kterého pramenily příležitosti ke korigování výsledku. Postupně Výmola, Jíša ani Drápela ovšem nedokázali najít správné řešení a své šance zahodili. Všechny body si odvezli hosté.

Trenér Meziříčí Jan Navrátil byl po prvním prohraném zápase pochopitelně zklamaný. „První zápas jsme zklamali a prohráli. Prvních dvacet minut jsme hráli velmi dobře, ale po inkasovaném gólu jsme zbytečně znervózněli a nebyli dostatečně organizovaní. Ve druhé půli jsme neproměnili za stavu 1:1 dvě šance, a pak během šesti minut dvakrát inkasovali. Přesto jsme ještě mohli zápas výsledkově dotáhnout. V posledních minutách jsme si opět vypracovali čtyři dobré příležitosti, ale žádná nevedla ke vstřelení gólu. Pokud nebudeme více efektivní v útočné fázi a nevyvarujeme se fatálních chyb v obranné fázi, těžko budeme úspěšní. Domácí prohra je vždy neúspěch a nutno říci, že Brumov dnes měl více vůle a dal tři góly. Můžeme jen pogratulovat a připravit se na další zápasy."

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ: 8. Roupec. VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec (70. Drápela), Jíša, Michálek, Vykydal – Pászto (70. Žilinský), Sviták – Marek, Plešek (76. Kufa), Macíček – Výmola.

Autor: Martin Němec

11.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Cyklista Svatopluk Božák pokořil podruhé nejtěžší závod světa, Ameriku přejel napříč za necelých jedenáct dní