KRAJSKÝ PŘEBOR
VIGANTICE – VSETÍN 2:0 (1:0)

Fotbalisté Vsetína přijeli do Vigantic na zápas o přežití se zajímavým složením. Obranu dirigovali zkušení Chovanec, Kamas a Nikolén, směrem dopředu to mělo ulítat nadějné mládí. Nutno dodat, že tato taktika po většinu zápasu hostům vycházela, kdyby nebylo chyb. Již ve 2. minutě se do průniku dostal Čuma, mířil jen do brankáře. Domácí odpověděli volejem Bolcka, který mířil vedle. Ve 12. minutě musel gólman Chovanec prokázat svou zkušenost, když zlikvidoval únik Radima Vokáče. Vsetínští se dostali do první vážné šance ve 14. minutě. Čuma poslal do uličky mladého Fojtíka, a ten sám před Blablou mířil vedle. O tři minuty později Hajda krásným lobem nabídl Pavlincovi otevřít účet zápasu – v jasné šanci pálil mimo. 21. minuta nabídla dvě zajímavé šance. Domácímu gólmanovi vypadl míč při výkopu, ale hosté tuto hrubku nepotrestali. Hned z protiútoku Radim Vokáč ukázal záda obraně Vsetína, ale v jasné šanci mířil nad. Ve 23. minutě se dostal sám před brankáře Čuma, ale v koncovce zklamal. Když záhy hostující Mucha pohrdl vstřelit první branku, probudili se domácí. Ve 35. minutě si na krásný centr Mohyly naběhl Radim Vokáč, ale jeho gólovou střelu skvělým zákrokem vytáhl na roh zkušený Chovanec. V poslední minutě první půle ale přišel centr domácích a hostující kapitán Nikolén si v hlavičkovém souboji s Kožušníkem poslal míč do vlastní šibenice – 1:0. Druhý poločas nabídl podobný obrázek, hosté hráli v poli pohledný, technický fotbal, ale před brankou byli hodně jaloví. Jedinou vážnější příležitost si vypracovali v 60. minutě, ale Blabla zachránil. V posledních deseti minutách Vsetínští hru otevřeli se snahou po vyrovnání, což byla voda na mlýn pro domácí brejky. V 83. minutě se sám na Chovance řítil Porubský, ale střílel vedle. Lépe se dařilo v 90. minutě Radimovi Vokáčovi, který se dostal v šestnáctce k zakončení a podepsal účet zápasu – 2:0. BRANKY: 45. vlastní Nikolén 1:0, 90. R. Vokáč 2:0. VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Ondřej, Z. Vokáč, Matůš (27. Mohyla) – Náměstek, Bolcek, Pavel Gálik, Melichařík, Štreit – R. Vokáč. Střídali: Porubský, Křiva. VSETÍN: Chovanec – Šuška, Nikolén, M. Kamas, N. Němec – Orság, Pavlinec, Fojtík, Hajda – Čuma, Mucha. Střídal: Herman. ROZHODČÍ: Vrána – Holub, Žniva. DS Ligas.

VKK – 1. VALAŠSKÝ FC 1:1 (0:0)

Hned na začátku se domácí hráči dostali do několika slibných situací, ale ani jednu nedotáhli do konce a v podstatě nevystřelili na branku soupeře. Hosté odpověděli v 7. minutě Michalem Maléřem, který si dělal prostor na hranici pokutového území, ale jeho střelu domácí obrana zablokovala. Zhruba od 20. minuty se hrálo spíše na polovině hostů, Karlovjané hrozili hlavně ze standardních situací. Ve druhém poločase začali znovu lépe domácí, Vrážel se ocitl sám před brankářem Majerem, ten ale včasným vyběhnutím vytěsnil jeho přízemní střelu mimo tři tyče. Po hodině hry se na druhé straně prezentoval Grygar přízemní střelou z 20 metrů, která jen těsně minula domácí branku. V 69. minutě trefil z přímého kopu ze 27 metrů domácí svatyni přízemní střelou Jakub Maléř a bylo 0:1. Od této chvíle se fotbal v Karlovicích propadl do ještě většího podprůměru. Domácí hráči se z vedení hostů nemohli vzpamatovat a Rožnovští se předháněli v zakopávání míčů do řeky Bečvy a přilehlých lokalit. V 78. minutě mohl všechny z letargie probrat znovu domácí Vrážel, ale ani další svou šanci neproměnil. Nakonec byli domácí rádi, že se v 85. minutě dostal míč po závaru v pokutovém území k Davídkovi, který nekompromisní ranou alespoň srovnal skóre tohoto nepohledného utkání. Branky: 69. J. Maléř 0:1, 85. Davídek 1:1. Sestavy: VKK: Sedlák – Kocurek, Štuler, Ondřejka, Píšek – Kučera (55. Jurajda), Davídek, Orság(61. Červenec), Haničák – Mynarčík (46. Vašut), Vrážel. 1. Valašský FC: Majer - Žitník, Balejík, L. Maléř, Viskupič – Varga, Talpa, Bortl, J. Maléř (90. Nečas) – Grygar (87. Vašek), M. Maléř (74. Vašut).

KATEŘINICE – NEDAŠOV 2:2 (1:1)

Kateřinickým hráčům se v domácím prostředí nedaří, ale na nekvalitní terén se rozhodně nemohou vymlouvat. Zvláště, když hostí poslední celek tabulky. I tento zápas začali domácí skvěle a již v 1. minutě otevřel skóre přízemní střelou Cahlík – 1:0. Jenže o šest minut později bylo vyrovnáno – Šuráň 1:1. Vyrovnání ale domácí nezaskočilo a hrálo se za stálé převahy Kateřinic. Jenže střelecké trápení mělo pokračování. Šest jasných tutovek zahodili ve druhé části první půle. Třikrát Válek, dvakrát Ondra a jednou Kašpar ještě možná teď přemýšlí, co je možné neproměnit. Druhý poločas měl podobný průběh, ale hosté vycítili svou šanci. Nesmírnou bojovností a obětavostí hráli jako o život. Rozhodnout mohl v 70. minutě Jaroš, který po akci Válka zůstal sám před brankářem – mířil vedle. Vzápětí přišel trest. Fojtík prošel středem obrany a nekompromisně překonal Petrnka – 1:2. Vyrovnat mohl Válek, ale po přihrávce Jaroše střílel mimo. Teprve trestný kop Novosada v 80. minutě mířil do šibenice – 2:2. Stejný hráč potom předvedl krásnou kličkovanou, ale jeho přihrávku před branku spoluhráči nebyli schopni usměrnit do sítě. BRANKY: 1. Cahlík 1:0, 7. Šuráň 1:1, 72. Fojtík 1:2, 80. Novosad 2:2. KATEŘINICE: Petrnek – O. Kuzník, Olšák, Zetek, Ondra – Cahlík, Kotrla, Novosad, Kašpar – Válek, Jaroš. Střídal: Peredarjuk. NROZHODČÍ: Tkadlec. DIVÁKŮ: 100.

DALŠÍ ZÁPASY: Morkovice – Spytihněv 4:3, O. N. Ves – Slušovice 4:0, Holešov – Chropyně 2:1, Hluk – Luhačovice 0:0, Provodov – Bystřice p. H. 2:0.