OKRESNÍ PŘEBOR

LHOTKA N. B. – VAL. SENICE 4:1 (2:0)

Za krásného slunečného počasí si cestu na fotbal do Lhotky našly bezmála dvě stovky fanoušků. Pro domácí to byl už druhý zápas jarní části, zatímco hosté si odbyli premiéru. Podle očekávání byli aktivnější domácí, kteří chtěli s beznadějně posledním týmem tabulky naplno bodovat, což se jim nakonec podařilo. Jako první udeřili domácí, kteří po několika šancích využili už tu ve 30. minutě, kdy se po centru Korytáře trefil hlavou Topič – 1:0. Krátce po něm přidal druhou branku Lhotky Man, který využil chyby v obraně Senice. Po změně stran začali domácí trošku vlažněji a hosté toho hned dokázali využít, když krátce po startu druhé půle snížili na 1:2. Závěr ale patřil domácímu celku, který dvěma brankami definitivně jistil své tři body. Nejprve se předvedl krásnou střelou z 25 metrů Rosenkranc a gólový účet zápasu uzavřel svojí druhou brankou Topič. Lhotka tak vyhrála i své druhé jarní utkání a v tabulce se posunula z osmého na šesté místo.

Branky: Topič 2, Man 1, Rosenkranc – Mňačko.

PR. BEČVA – HORNÍ BEČVA 6:2 (3:0)

Na Prostřední Bečvě se hrálo derby mezi domácími a Horní Bečvou. Přestože se o sehrání derby rozhodovalo až ve čtvrtek, sešlo se na něm krásných 500 diváků. Domácí chtěli odčinit porážku ve Lhotce nad Bečvou, a tak nastoupili raketově, což znamenalo první gól Kuby již ve druhé minutě. Dvě minuty nato zahrávali domácí rohový kop a skóroval Jakub Ondryáš. Pak následovalo mnoho šancí na obou stranách,vyloženě exceloval domácí gólman Jakub Jurka. Do poločasu se domácí prosadili ještě gólem Lukáše Křenka staršího, a poločas tak skončil 3:0.

Po výměně stran a pravděpodobném „kartáči" v kabině hostí pak Hornobečvané korigovali ve 47. minutě brankou Vaníčka na 3:1. V 60. minutě fauloval ve vápně hostující Pavel Dobeš, rozhodčí Petr Holub nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Pavel Kysučan – 4:1. V 79. minutě Ondruch snížil na 4:2, ale domácí si před velkou návštěvou svoje body vzít nenechali. V 85. minutě přišel průnik střídajícího Poláška a domácí vedli 5:2. Všichni domácí příznivci pak přáli ještě gól Lukášovi Křenkovi mladšímu, který přišel v první minutě nastavení a nakonec ještě stihl stanovit konečný výsledek na 6:2. Derby přineslo přesně to, co si může fanoušek přát: atmosféru, kvalitní fotbal i hodně branek.

Branky: Kuba, Ondryáš, L. Křenek st., Kysučan, Polášek, L. Křenek ml. – Vaníček, Ondruch. Diváci: 500!

JUŘINKA B – LAČNOV 2:0 (0:0)

Fotbalisté Juřinky B si zápas s Lačnovem přesunuli na umělku do Valašského Meziříčí a v dočasném azylu tento zápas zvládli. Za pěkného slunečného počasí byli domácí už v prvním poločase trochu aktivnější, ale nedokázali to ještě brankově vyjádřit. To už se jim povedlo po změně stran, kdy dvěma brankami rozhodl o třech bodech pro rezervu Juřinky Kopřiva.

1. Podles í B 13 10 1 2 44:19 31
2. Hutisko B 13 9 1 3 54:21 28
3. Huslenky A 13 9 1 3 37:17 28
4. Ústí 13 8 1 4 27:26 25
5. Leskovec 13 7 2 4 30:20 23
6. Juřinka B 14 7 1 6 36:29 22
7. Kateřinice B 13 6 3 4 24:21 21
8. Lužná 13 6 2 5 47:37 20