1. B TŘÍDA

KELČ – H. LIDEČ 7:0 (4:0)

Zápas dvou neporažených mohl slibovat vyrovnanou podívanou, opak byl pravdou. Po Janové, která si z Kelče odvezla šestku, dopadla Horní Lideč ještě o branku hůře a mnoho nechybělo k dvoucifernému vítězství. Vše začalo, když nově sestavený a výrazně omlazený celek Horní Lidče musel žádat domácí tým o zapůjčení dresů, které si po organizační chybě do Kelče nepřivezl. Ve 12. minutě prodloužil střelu Martina Pastrnka Jaroslav Machač – 1:0. Ve 20. minutě napálil Aleš Škařupa nádherně míč z dvaceti metrů a ten skončil odrazem od břevna v síti – 2:0. Do poločasu šel ještě příkladem a dvakrát se trefil Martin Pastrnek – 4:0. Po přestávce se domácí nikam nehnali a obrovskou šanci na čestný úspěch lapil Sobek Trčkovi. A tak to padalo na druhé straně, kdy hattrick zkompletoval Jaroslav Machač a druhou svou branku přidal Aleš Škařupa – 7:0. Vítěz utkání si pak dovolil zahazovat další šance včetně pokutového kopu, který skončil díky Novákově panenkovskému pokusu neúspěšně.

BRANKY: 29. a 37. Martin Pastrnek, 12., 66. a 74. Jaroslav Machač, 20. a 81. Aleš Škařupa.

F. LHOTA – JABLŮNKA 2:3 (0:1)

V netradičním nedělním dopoledni sehrála domácí Francovka své utkání díky konání pouti. Ze tří bodů se nakonec radoval hostující Spartak, který také vstřelil své první branky v nové sezoně. Zápas ovlivnil chybně nařízený pokutový kop z 35. minuty, kdy se srazili dva hráči hostí, přesto hlavní arbitr viděl nedovolený zákrok. Brodek se stal prvním radostným střelcem Jablůnky – 0:1. Na hřiště se dostala nervozita a pod kotel přidávala kompletně trojice rozhodčích, která kupila chybu na chybu, o čemž se mohl také přesvědčit gólově hlavičkující Roman Bambuch. Po přestávce padaly slepené branky v kombinaci s mnoha kompenzacemi rozhodčích, kteří poškozovali oba týmy. V 63. minutě se z rychlého útoku prosadil střelecky tápající Čuma – 0:2. V 65. minutě se radovali domácí v podání Matušince – 1:2. Hned po rozehrávce to bylo opět o dvě branky díky Sauerovi – 1:3. A divokou osmiminutovku završila vlastní branka hostujícího Biela, který srazil střílený centr nešťastně za Vašíčkova záda – 2:3.

BRANKY: 65. Matušinec, 71. vlastní – 35. Brodek, 63. Čuma, 66. Sauer.

CHORYNĚ – ZAŠOVÁ 4:3 (3:1)

Ranec gólů vynahradil průměrnou kvalitu zápasu. V 8. minutě našel Luboš Hadvičák zpětnou přihrávkou Vedrala a Choryně šla do vedení – 1:0. Ve 12. minutě dorazil skluzem nepovedenou střelu Pšenica a srovnal na 1:1. Ve 23. minutě mohl dostat hosty do vedení Pobořil, ale minul. Ve 26. minutě trefil Melichařík tyč domácí branky. Ve 27. minutě zachránil Šichtář obětavým zákrokem tutovku Vedrala. V 36. minutě minul po centru Holiše odkrytou branku Krupa. V 37. minutě dostal mezi obránce krásnou přihrávku Luboš Hadvičák a nezaváhal – 2:1. Ve 40. minutě šel sám na branku po přihrávce Pšenici Melichařík, ale srovnáno nebylo. Naopak ve 45. minutě si na centr Landy nejvýše vyskočil Luboš Hadvičák a domácí šli do kabin s dvoubrankovým náskokem – 3:1. V 52. minutě po špatném vyboxování domácího brankáře loboval úspěšně Krupa – 3:2. V 62. minutě vyrobil hrubku Hadaš, ale domácí ji nepotrestali. V 63. minutě byl Luboš Hadvičák ve velké šanci, ale skluzem míč netrefil. V 74. minutě srovnal Chlevišťan a čekalo se na rozhodnutí – 3:3. To přišlo o tři minuty později, kdy po sérii standardních situací se trefil hlavou Jiří Hadvičák a zajistil domácím první vítězství v sezoně – 4:3.

BRANKY: 37. a 45. Luboš Hadvičák, 8. Vedral, 77. Jiří Hadvičák – 12. Pšenica, 52. Krupa, 74. Chlevišťan.

V. PŘÍKAZY – V. POLANKA 6:1 (4:1)

Dosud v pohodě hrající neporažená Valašská Polanka tvrdě narazila na půdě nováčka. Aktivní úvod hostí, kteří měli všechny odražené míče, utnul v 10. minutě výstavní střelou do šibenice Karas – 1:0. Ve 28. minutě korunoval aktivitu Příkaz po výstavní uličce druhou brankou Josef Kuriš – 2:0. V 30. minutě chyboval domácí brankář Valčík, který ve snaze odkopnout míč trefil stínujícího Řezníčka – 2:1. V 36. minutě se do pokutového území protáhl Juřica a byl zastaven nedovoleně. Ptáček upravoval z penalty na 3:1. Ve 44. minutě našel zpětnou přihrávkou pod sebe Stanislav Polácha Karase, který se trefil podruhé za jeden poločas – 4:1. Veškeré naděje Polanky o případném zvratu ukončila v 55. minutě vydařená střela Šenkeříka – 5:1. V 70. minutě se po rohu dobře orientoval Vaculka a dal zápasu pro hosty velmi krutý tenisový výsledek – 6:1. Domácí neměli radost nejen z vysokého vítězství, ale také s přínosného jednání s Tatranem Janová, které se uskutečnilo v uplynulém týdnu a vyjasnilo problémy okolo poškozených dveří hostující šatny ze vzájemného utkání.

BRANKY: 10. a 44. Karas, 28. Kuriš, 36. Ptáček, 55. Šenkeřík, 70. Vaculka – 30. Řezníček.

LIDEČKO – JANOVÁ 7:1 (5:0)

Janová je zatím venku do počtu a po šesti brankách v Kelči inkasovala ještě větší příděl v Lidečku. Ten dirigoval hattrickem během prvního poločasu Aleš Číž. Domácí kanonýr se poté zranil a do druhého poločasu ani nenastoupil. Lidečko vstřelilo v jeho podání snad nejrychlejší branku sezony. Janová inkasovala již ve dvacáté sekundě utkání. Tím byl určen celkový ráz zápasu. Hosté se dostali ke slovu Mišunem až za hrůzostrašného stavu 7:0.

BRANKY: 1., 17. a 25. Aleš Číž, 9. Gargulák, 40. a 69. Novák, 75. Zezulka – 77. Mišun.

LHOTA U VS. – POLIČNÁ 5:0 (2:0)

Domácí začali aktivně a již v 5. minutě šel sám na brankáře Michálek – trefil nohy Šedého. Potom hosté Černochem nastřelili tyč. V 15. minutě se vydal na brejk Zeťák, ale Palička jej vytlačil ze střeleckého úhlu. Záhy se sám před domácím gólmanem objevil Černoch – nedal. Ve 28. minutě si naběhl na standartku Juřici Matoška a placírkou trefil šibenici Šedého branky – 1:0. Ve 36. minutě unikl Vráblík, Urban posunul patičkou míč na Zeťáka, který dal neméně pěknou brankou, jakou byla ta první – 2:0. V 60. minutě nezachytila hostující defenzíva Michálka, jehož střela na zadní tyč byla přesná – 3:0. V 67. minutě si na dlouhý míč a kiks hostujícího obránce počkal Urban a bylo to 4:0. Rukavici vyfasovala Poličná v 80. minutě, kdy si Zgarba narazil se Zeťákem, a bylo vymalováno – 5:0. Na další branky měl nabito také Urban, ale další gólový zářez nepřidal.

BRANKY: 28. Matoška, 36. Zeťák, 60. Michálek, 67. Urban, 80. Zgarba. LHOTA U VS.: Malaník – Kulhaj, Juřica, Mikuš, Jančina – Vráblík, Zgarba, Matoška, Michálek – Zeťák, Urban. POLIČNÁ: Šedý – J. Bártek, Palička, P. Bártek, Žarlok – Melichařík, Palát, Bartecký, Černoch – Kleindorf, Žilinský.

HRACHOVEC – SLAVIČÍN B 0:0

Velmi kvalitní zápas nepřinesl branky, ale o vzruch na obou stranách nebyla nouze. Hosté byli v prvním poločase více na balónu a měli také dvě velké příležitosti, jak jít do vedení. Jednu šanci chytil nestárnoucí Vajgl, u druhé hosté minuli odkrytou branku. Jedinou pološanci nevýrazných domácích byla možnost Trtíka z 35. minuty. Hrachovec se po přestávce hodně zlepšil a dostal hosty od 70. minuty pod tlak. To už Slavičínu chyběla největší osobnost, zraněný tvůrce Švach. V 70. minutě měl blízko k brance z trestného kopu střílející Nečas. V 74. minutě to byl opět hlavičkující Nečas po centru Tvarůžka, ale domácím nebylo přáno. Poslední šancí na tři body pro Hrachovec byla 80. minuta, kdy Trtík zcela sám hlavičkoval z pěti metrů nad hostující branku.

1. Kelč 4 3 1 0 17:1 10
2. Hrachovec 4 3 1 0 10:4 9
3. Lidečko 4 2 1 1 12:7 7
4. Val. Polanka 4 2 1 1 4:6 7
5. Hor. Lideč 4 2 1 1 5:9 7
6. Lhota u Vs. 4 2 0 2 12:8 6
7. Slavičín B 4 2 1 1 8:5 6
8. Janová 4 2 0 2 10:18 6